Bilgisayarımın pes 13 ü kaldırması gerekirken kaldırmıyor???

DemirBileq

Yeni üye
19 Ocak 2013
49
0
Merhaba arkadaşlar ve abiler benim elimde lenovo z570 türünden bi laptop var pes 13 oynamak istedi canım indirdim kurdum sistem gereksinimlerine baktım fazlasyıla karşılıyor makinem. iyi dedim kurdum...
buraya kadar sorun yok.
oyun kuruldu ve actım şöyle bir şeyle karşılaştım:

yoksay dedim oyuna girdim işte maça başladım. pes 13 çalışmayı durdurdu yazısı geldi tekrar denedim aynı yazı geldi şaşırdım acaba dedim
sistemde bir sorunmu var. oyunun kurulu olduğu klasörde setings den bakınca şöyle bir şeyle karşılaştım:

burda ramım 64 mb gözükmekte ekran kartım görünmemekte bunun sebebi nedir...

sistem bilgilerine gelince:

Yardımlarınızı bekliyorum... :RpS_bored:

jumper09

Üye
8 May 2010
75
0
kuşadası
kardeşim kesin 2 ekran kartı var senin pc ilkini yani onboard olan intel'i görüyor nvidia kullanıyorsan diğer ekran kartı olarak masaüstü sağ tık>nvidia denetim masası> ayarlarını yapabilirsin(ATİ kullanıyorsanda ati controller olarak geçer büyük ihtimalle) eğer yapamazsan internetten araştır ya da yaz yardımcı olalım daha fazla

crazyboy93

Uzman üye
8 Eyl 2009
1,346
0
Vb.Net
Ekran kartının markasını öğrenebilir miyim kaldırmaması imkansız 2 gb ramde oynuyorum ben Ekran kartını tanımıyor olabilir oyunu silip tekrar kurabilirmisin veya ekran kartı driverini kaldırıp tekrar kur .

DemirBileq

Yeni üye
19 Ocak 2013
49
0
bilgisayarım nivida ekran kartı var ancak bnm bilgisayarda şöyle bir özellik zar herhangi bir oyun acık olmadığı zaman 512 ekran kartı kullanıyor oyuna vb ye girince 1 gb lik oluyor. nvida geforce model ekran kartı

Küçük-Mavi

Kıdemli Üye
23 Şub 2013
2,674
0
Backdoor
nvidia denetim masası ayarlarından kardeşim programı 3d ayarlarına ekleyip yüksek seviyeli nvidia grafik işlemcisi yaptınmı öyle bir şeydi onu yaptınmı problemin çözüleceğini tahmin ediyorum aynı problem ben yama indirdiğimde oldu ben onu yaptım düzeldi :)

0101001

Uzman üye
16 Ağu 2012
1,807
2
Ayrılmış video belleği 64 mb budurumda kaldırması mükün değil hatta int. video izlerken (HD video) kasma yapar. Bunu artırma hakkında bir bilgim yok ama int ayrılmış video belliği artırma hakkında bir çok bilgi var işine yarıyacağına eminim bir araştır sorunun ayrılmış video belleğinde.

yksel

Uzman üye
18 Tem 2008
1,192
2
39
sistem32
daha önce oynamışmıydın o laptop da çalısıyormuydu belki oyun ayarları maksimumda olabilir
birde ekran kartı ayarlarını dengeli yap bunu ekrankartı yazılımından yapıosun tabiki :)

efsane4242

Uzman üye
30 Ocak 2013
1,039
0
32
Konya
bu hatanın sistem özlellikleri ilee hiç bir hatası yok sen oyunu duzgun kuramamıssın yada ındırdıgın yerden bozuk ınmıs cunku bendede oldu snra arkadasta cd si varmıs ordn yukledım sorun ortadan kalktı.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.