Bilgisayarımın sürekli donması ve reset atınca hata vermesi

Byhackednow

Katılımcı Üye
17 Ocak 2012
690
0
Xpdeyken fanın sesi gidip geliyordu mesela huuu diye çalışırken ses düşüyordu sonra pc donuyordu bu arada fan huuuuu huğuh huuuu diye çalışıyordu sonra pcye reset atıyprdum siyah ekranda bişey geliyordu alt+ctrl+delete yapınfelan diyodu pcnin içini açıp hd kablolarını işlemciyi rami söküp takıyordum geliyordu boyle yapması sık sık olmya başladı en sonunda vista kurdum ama dyi silmeden çok güzel gdiyordusorun yoktu 1 ay felan şimdi gene yapmaya başladı masaüstüne tıklıyorum masaüstü donuyor başlatın oraya tıklıyorum orası donuyor şimdide görev yöneticsini açıyım dedim bekleyinizde kaldı sorun harddisktemi sizde 40 dkde 1 dk çalışmadı şimdi reset atıcam... Attım hata vermeden açıldı şimdi napmalıyımki böyle olmasın

sentorya

Katılımcı Üye
21 Nis 2012
265
0
sivas
vista ağır bir işletim sistemi onu değiş öncelikle win7 yükle mesela sonra pc kasası kapalı bir yerdeyse örneğin dolabın içinde felansa dışarı çıkart birde pc performansı düşükse ağır yük altında ısınması normal

COP COP 2011

Kıdemli Üye
20 Ağu 2011
2,669
1
İZMİR
Xpdeyken fanın sesi gidip geliyordu mesela huuu diye çalışırken ses düşüyordu sonra pc donuyordu bu arada fan huuuuu huğuh huuuu diye çalışıyordu sonra pcye reset atıyprdum siyah ekranda bişey geliyordu alt+ctrl+delete yapınfelan diyodu pcnin içini açıp hd kablolarını işlemciyi rami söküp takıyordum geliyordu boyle yapması sık sık olmya başladı en sonunda vista kurdum ama dyi silmeden çok güzel gdiyordusorun yoktu 1 ay felan şimdi gene yapmaya başladı masaüstüne tıklıyorum masaüstü donuyor başlatın oraya tıklıyorum orası donuyor şimdide görev yöneticsini açıyım dedim bekleyinizde kaldı sorun harddisktemi sizde 40 dkde 1 dk çalışmadı şimdi reset atıcam... Attım hata vermeden açıldı şimdi napmalıyımki böyle olmasın

kardeşim yardım isteğinden anladığım kadarıyla sık sık işletim sistemi deyişiyorsun Şunu bilmeliyizki

1 Hangi işletim sistemini kuruyorsak kuracağımız işletim sistemini Anakartımızla tanıştırmamız gerekmektedir

2yüklemiş olduğumuz işletim sisteminde lisanlama yaparken kullanmış olduğumuz activatörler anakartımızı desteklememesi gibi durumlarda boyle sorunlar yaşaıya bilirsiniz

Anakrtınızı işletim sistemiyle tanıştırma

3 kaynak izleyiciyi kullanarak sistemimizdeki ve donanımızdaki sorunlarımızı çözebiliriz

Burdan ise pc nizden kaynak izleyiciyi kullanarak sisteminizi ve donanımızı kendi imkanlarınız ile tarayıp göre bilirsiniz

iyi forumlar

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.