Çözüldü Bilgisayarın ekranı gidip geliyor !

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

ByQueny

Uzman üye
8 Ara 2018
1,281
1
Merhaba Dostlar bugünkü sorum çok farklı olucak ama

Şimdi bende Asus laptop var ve son zamanlar yavaşlıyordu bende bi iç temizlik yapayım dedim her neyse vidalarını söktüm sonra geri takamam düşüncesiyle tekrar geri taktım ama vida yerleri karşıtı sonra kafama göre yerlerini vs değiştirdim oldu ondan sonra bilgisayarı açtım intel ve nvidia kartlarını güncelledim aygıt yöneticisindeki graphics kısımdakilerden bahsediyorum sonra önce google girdiğimde ekran gidip geliyordu siyah olup açılıyordu sonra googleın hatasıdır dedim tedirgin olmadım sonra aynı şey opera da oluyordu yine aynı sorundur dedim yani sadece tarayıcılarda denedim ve yazılımsal mı yoksa donanımsal bir sorun mu hiç anlamadım böyle oldu nedenine baktım henüz düzgün bir cevap bulamadım rica etsem yardımcı olurmusunuz.

Saygılarımla ByQueny

Teşekürler iyi forumlar

Moderatör tarafında düzenlendi:

RedLifes

Üye
15 Şub 2019
141
1
laptoplarda power supply varmı bilmiyorum ama varsa o bozulmuş olabilir veya ekran kartı varsa yuvası gevşemiştir laptoptan çok anlamıyorum k.b ama varsa bunlardan kaynaklı olabilir veya laptop ile kasası arasındaki kablolar eskimiş hasar görmüştür servise gönderiniz öyle bir durumda (biraz devrik oldu)

CassPort

Uzman üye
31 Ara 2015
1,590
38
root@cass:~#
Olay donanımsal hatadan kaynaklı olabilir çünkü vidaları çıkardığın zaman parçalarda oynama, gevşeme, kayma gibi durum olmuş olabilir. Sen tekrardan vidaları sök parçaları kontrol et.

AYTGMN

Üye
14 Ocak 2019
154
0
Eğer ekranin tamaminda ise donanimsal eger sadece yazilimda ise yazilimsal bu bukadar basit. Gelelim senin su kasa sokme isine boyle birseye kalkisacakmissin neden onlem almadin simdi ac ekran kartini birdaha ugraş.Korkma bu benim hddime degil ama olsun

P4RS

Özel Üye
8 Ocak 2017
5,156
58
Ankara
Kanımca donanımsal bir sorun. Boşuna vida yerlerini belirleyip takmamışlar. Eski halinde ki gibi vidaları yerlerini takınız. Eğer yine olmaz ise güncellemelerden kaynaklı bir sorun olduğu ortaya çıkar. Bunun çaresi ise sistem geri yükle ile yapabilirsin.

ByQueny

Uzman üye
8 Ara 2018
1,281
1
dostlar yorumlarınız için çok teşekür ederim ama sorunu buldum sorun şu ki ben chromeden youtube giriyorum herhangi bir videoya aynısı oluyor ama firefox indirdim onda olmuyor aynı şekilde 3 oyunda da denedim herhangi bişi olmadı

Monitorun tamamindami oluyor bu olay

yani önce böyle gidip geliyor sonra hiç gelmiyor

Qwx

Kıdemli Üye
30 Nis 2012
2,728
13
Merhaba,
Bahsettiğiniz durum ekran kartı güncellemesinin kurulum aşamasında da olmaktadır. Eğer bu zaman aralığında oluşan bir durum değil ise bahsettiğiniz bilgisayarı kapatma (toplama) işlemi sırasında ekran kartı veya ekrana görüntü yollama yolları ile ilgili bir sıkıntı olmuştur. Bir bilgisayarcıya götürebilirsiniz içerisini kontrol etmesi açısından, garantisi var ise servise de yollayabilirsiniz.

ByQueny

Uzman üye
8 Ara 2018
1,281
1
Merhaba,
Bahsettiğiniz durum ekran kartı güncellemesinin kurulum aşamasında da olmaktadır. Eğer bu zaman aralığında oluşan bir durum değil ise bahsettiğiniz bilgisayarı kapatma (toplama) işlemi sırasında ekran kartı veya ekrana görüntü yollama yolları ile ilgili bir sıkıntı olmuştur. Bir bilgisayarcıya götürebilirsiniz içerisini kontrol etmesi açısından, garantisi var ise servise de yollayabilirsiniz.

merhaba hocam chrome silip firefox indirerek düzelttim yalnız donanımsal bir sorun olabilir diye servise götüreceğim

Medinelii

Katılımcı Üye
15 Eyl 2018
651
1
MilkyWayGlxy
Vidaları söktükten sonra olduysa donanımsaldır bunun için yapabiliyorsan kendin yapamam diyorsan bilgili birisine götürerek o vidaları yerli yerine koy/koydurt derim..

'Börteçine

Yaşayan Forum Efsanesi
25 Şub 2016
7,577
767
güncelleden olan bir şeydir kaldırıp tekrar kur vidalarla alaksı olmaz hiç bir vida takmasan bile yine de sorunsuz çalısır

XTheOrder

Katılımcı Üye
1 Ocak 2019
284
6
Hocam Bendede Oluyordu Ama benimkisi masaüstü arkada ekran kablosu var kasaya bağlayan o tam takılamışdı galib sizin iç yerlerde bişeyi yarım takdınız yani gevşek takmış olabilirsiniz.Bidaha kontrol edin.

newskentt

Yeni üye
29 Ocak 2008
13
0
merhaba, ilk olarak ram'leri söküp tekrar takarmısınız. 1 den fazlaysa yerlerini değiştirin. yuvaların içinde toz, kıl, pislik olmamasına dikkat edin. bu işlemi yaparken bataryayı sökmeyi ve eldiven giymeyi kesinlikle unutmayın.

büyük ihtimal sorun düzelecektir, denedikten sonra tekrar yazarsanız yardımcı olmaya devam ederim.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.