Donanım Bilgisayarın güç kesmesi (kapanması)

AtakanUsta

Üye
16 Nis 2019
152
0
Arkadaşlar bilgisayar kasamda şöyle bir sorun var: Bilgisayar güç tuşuna basıyorum, fanları falan dönüyor, ışıkları falan yanıyor, ama 3-5 saniye sonra (veya daha kısa bir sürede) gücü kesiyor (kapanıyor) tekrar açma tuşuna basıyorum açılmıyor! bir süre sonra kasanın arkasındaki on/off tuşuna basıyorum (kapatıp açıyorum yani) sonra bida basıyorum güç tuşuna yine aynı olay oluyor! yardımcı olursanız sevinirim :)
SİSTEM ÖZELLİKLERİM;

[FONT=""Arial Black"]Ekran kartı: RX 570
işlemci: amd FX8320
POWER SUPPLY (Markasını falan bilmiyorum) 500W
[/FONT]

Son düzenleme:

'Leroy

Kıdemli Üye
30 Tem 2016
2,610
6
Rivia
İşlemci aşırı ısındığını için kendini güvenli moda alıyor olabilir. İşlemci fanının yerine oturduğunda dikkat edin. İşlemci termal macununu kontrol edin.

OlcayMarufHan

Katılımcı Üye
27 Şub 2019
889
4
Teşkilat
Merhaba
İşlemciyi Soğutan fanı yerinden hiç söktünüzmü ? , fanları anakarta bağlayan dişler kırıldığsa Bilgisayarınız açılmaz tek çözümü yeni bir dişin veya yeni bir işlemci fanının takılmasıdır.
İyi Forumlar

lllroselll

Katılımcı Üye
10 Nis 2020
848
92
Abu Dubai
Merhaba

Şase Olabilir Kablolardan Biri Açıkta Bi Yere Mi Deyiyor Yada Şaseye Neden Olacak Birşey mi Var Varsa Kontrol Ediniz.
Hard Diskler ve Dvd Writerlardan Başlayarak Her şeyi çıkarınız ve Teker Teker Takarak Tekrar Deneyiniz.
Kasaya Bağlı Olan Usb'leri 'de Cıkarınız.

İyi Forumlar...

Son düzenleme:

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.