Bilgisayarınızdan Nod 32'yi Silme Yöntemleri

By ShowTime

Yeni üye
16 Haz 2010
40
0
1nci COZUM YOLU:
a-Başlat \ Tum Programlar \Eset \ Kaldir’i tiklayiniz ve bu islemden sonra bilgisayarinizi yeniden baslatiniz,

(NOT: "Denetim Masasi \ Program Ekle-Kaldir" yardimci programini kullanarak NOD32’yi kaldirmaya calismayiniz.)

b-Bilgisayarinizi yeniden baslattiktan sonra:

***Denetim Masasi \ Klasör Secenekleri’nden, “Gorunum” sekmesini tiklayiniz,

***"Gelismiş Ayarlar" bolumunden "Gizli Dosya, Klasor ve Suruculeri Goster” secenegini isaretleyiniz ve "Tamam" diyerek tum pencereleri kapatiniz,

*** Baslat \Bilgisayarim \ Yerel Disk C’den asagidaki klasorleri siliniz:

Windows XP Isletim Sistemi Icin:

C:\ Program Files \ ESET

C:\ ********s and Settings \ All Users \ Application Data \ ESET

C:\ ******** and Settings \ %USER% \ Application Data \ ESET

Windows 7 ve Vista Isletim Sistemi Icin:

C:\ Program Data \ ESET

2nci COZUM YOLU:

a-Bilgisayarinizi yeniden baslatiniz ve Windows logosu gelmeden once klavyeden F8 tusuna basarak bilgisayarinizi “Guvenli Mod” da baslatiniz,

b-"Baslat \ Calistir" bolumune “regedit” yazip “Enter”e basiniz,

c-Kayit defteri duzenleyicisinden asagidaki anahtarlari bulup siliniz:

[a] HKEY_CURRENT_USER \ Software \ ESET

HKEY_LOCAL_MACHINE \ Software \ ESET

[c] HKEY_LOCAL_MACHINE \ Software \ Microsoft \ Windows \ CurrentVersion \ Run \ egui

d-Yine bilgisayarinizi yeniden baslattiktan sonra;

***Denetim Masasi \ Klasor Secenekleri’nden, “Gorunum” sekmesini tiklayiniz,

***"Gelismis Ayarlar" bolumunden “Gizli Dosya, Klasor ve Suruculeri Goster” secenegini işaretleyip “Tamam” diyerek tum pencereleri kapatiniz,

e-Bilgisayarim \ Yerel Disk C \ Windows \ INF klasorunden INFCACHE.1 dosyasini siliniz ve bilgisayarinizi yeniden baslatiniz,

f-Baslat \ Bilgisayarim \ Yerel Disk C’den aşağıdaki dosyaları siliniz:

Windows XP Isletim Sistemi Icin:

C:\ ********s and Settings \ All Users \ Application Data \ ESET

C:\ ********s and Settings \ %Users% \ Application Data \ ESET

Windows 7 ve Vista Isletim Sistemi Icin:

C:\ Program Data \ ESET

3ncü COZUM YOLU:

Asagidaki adresten indireceginiz "Nod32 Removal Tool" programini calistiriniz ve bilgisayarinizi yeniden baslatiniz.

Rapidshare.Com
Hotfile.Com

Dosya buyuklugu 176 KB

şerefli

Kıdemli Üye
25 Nis 2009
3,201
0
sivas
bunlara gerek yok format at gitsin tabi formatta sistemi yeniden kurmak ve bir çok programı yeniden kurmak gerekiyor.senin yöntem daha basit emeğine sağlık

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.