Bilgisayarınızı Nasıl Koruyabilirsiniz?

WalterWhiteHacker

Katılımcı Üye
1 Ara 2022
590
234
Azerbaycan
Merhaba Değerli Türk Hack Team üyeleri bugün sizlere bilgisayarınızı virüslerden nasıl korumanız gerektiğini anlatacağım.

1.Lisanslı yazılımlar kullanın!

2.Crackli antivirüsler kullanmayın!

3.Bilmediğiniz ağlara bağlanmayın!

4.Antivirüs kullanın!

5.Bilgisayarınızda unutmayacağınız şifre kullanın. Şifreler en az 10 karakter olsun. Şifrelerinizi 6 ayda bir değiştirin ve benzer olmasınlar!

6.Bilgisayarınıza bilmediğiniz Flash bellek,CD vs takmayın!

7.Çerezleri (Cookie) her gün temizleyin!

8.Bilindik antivirüs kullanın. Örnek: Kaspersky,ESET,Malwarebytes,Bitdefender,McAfee

9.Bilmediğiniz linklere tıklamayın!

10.Tanımadığınız kişilerin attığı resim,pdf,word belgesi,exe vs. indirmeyin ve asla tıklamayın!

11.İşletim sisteminizi ve yazılımları güncel tutun!

12.Bilmediğiniz e-postaları açmayın!

13.Firewall (Güvenlik Duvarı) kullanın!

14.Hile kullanmayın bu hilelerin çoğunda virüs bulunmaktadır!

15.Dosyalarınızı yedekleyin!

16.Açılır pencereleri (Pop-Up) engelleyin!

17.Herhangi bir dosyayı denemeniz gerektiğinde sanal makine kullanın!

18.Sanal makine örnekleri: Vmware Workstation Player,Virtual Box

Okuduğunuz için çok teşekkür ederim.

Rold

Üye
3 Ara 2022
77
32
Merhaba Değerli Türk Hack Team üyeleri bugün sizlere bilgisayarınızı virüslerden nasıl korumanız gerektiğini anlatacağım.

4.Antivirüs kullanın!

5.Bilgisayarınızda unutmayacağınız şifre kullanın. Şifreler en az 10 karakter olsun. Şifrelerinizi 6 ayda bir değiştirin ve benzer olmasınlar!

8.Bilindik antivirüs kullanın. Örnek: Kaspersky,ESET,Malwarebytes,Bitdefender,McAfee

10.Tanımadığınız kişilerin attığı resim,pdf,word belgesi,exe vs. indirmeyin ve asla tıklamayın!

Elinize Sağlık Yararlı Konu Olmuş. :)

Onlar ; Görünmeyen Kahramanlar...

WalterWhiteHacker

Katılımcı Üye
1 Ara 2022
590
234
Azerbaycan
Elinize Sağlık Yararlı Konu Olmuş. :)

Onlar ; Görünmeyen Kahramanlar...
Çok teşekkür ederim. Sayenizde motive oluyorum

19. Bir dosya indirdiğinizde virüs total üzerinden tarama yapınız.
20. Ücretsiz Mp3 sitelerinden müzik indirmeyiniz.
21. Bilmediğiniz uygulamalar indirmeyin içinde backdoor (Arka Kapı),RAT (Remote Access Trojan) olabilir.
22. Sonu bat ile biten dosyaları açmayınız. Örnek csgohile.bat vs.

JohnWick51

Uzman üye
20 Mar 2022
1,867
770
28

4.Antivirüs kullanın!

Gerekli​

Lissandra

Yeni üye
11 Ocak 2023
3
0
Hocam Tarayıcıda kayıtlı password ve bilgileri tarayıcı yerine güvenli olarak nasıl depolayabliriz bu korunma açısından önemli olduğunu düşünerek merak ettiğim için soruyorum

WalterWhiteHacker

Katılımcı Üye
1 Ara 2022
590
234
Azerbaycan
Hocam Tarayıcıda kayıtlı password ve bilgileri tarayıcı yerine güvenli olarak nasıl depolayabliriz bu korunma açısından önemli olduğunu düşünerek merak ettiğim için soruyorum
Tarayıcılara kaydettiğiniz şifreleri benim fikrime göre reelde not alın ama 1 kağıttan değil 2-3 kağıt yapın zarar görürse filan diye veya excel'e kaydedebilirsiniz lakin bilgisayara virüs bulaşırsa pekte bir anlamı kalmaz excel'in o yüzden dikkat etmeniz gerek veya benim gibi direkt notlara kaydedin.

Lissandra

Yeni üye
11 Ocak 2023
3
0
Pekala şifreli olarak bir depoda saklanabilir mi bildiğiniz üzere bu tarz uygulamalar var depolamak için şuan ismini bildiğim yok ama realde kaybetme durumu olabileceğini düşünerek

WalterWhiteHacker

Katılımcı Üye
1 Ara 2022
590
234
Azerbaycan
Son olarak bir şey indirirken sanal makinede denemenizi tavsiye ederim tabii denerken önlemleri alın.

Pekala şifreli olarak bir depoda saklanabilir mi bildiğiniz üzere bu tarz uygulamalar var depolamak için şuan ismini bildiğim yok ama realde kaybetme durumu olabileceğini düşünerek
Evet realde kaybetme durumu olabilir ama siber dünyadan uzakta olması en iyisi. Şifreli olarak depo olabilir lakin bu uygulamalar verileri paylaşıyorda olabilir.

Lissandra

Yeni üye
11 Ocak 2023
3
0
Evet bir yandan da haklısınız peki bildiğiniz önerebileceğiniz bu tarzda parola yönetici mevcut mudur gizliliği ve güvenlirliği iyi olan

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.