Bilimsel proje önerisi hk.

Belo212

Katılımcı Üye
26 Mar 2016
696
0
Bana çok sıkıntı oluyor. Benim hamam böceği zavallı yıkanırken gözü kıpkırmızı oluyor. Acilen çözüm bulunması gerek. :( :D

zztri

Yaşayan Forum Efsanesi
9 Tem 2015
10,053
390
Ankara
Dert ettiğin şeye bak üstad. Nükleer savaştan sağ çıkan hamam böceği sabundan korunmanın da bi yolunu bulur elbet :)

Öyle deme.. Mesela sıcak havalar için havalandırma sistemleri icat edildi değil mi? Neden? O kadarcık sıcak aslında insanı öldürmez. Ama rahatsız eder.

Zavallı hamam böcüsü de ölmez sabunun gözünü yakmasından ama, rahatsız olur. Rahatsızlığını gidermek hamam böceklerinin yaşam kalitesini giderir.

Neyse bir de ciddi öneri yapalım; inşaat demirlerinin uzun çubuklar gibi değil de grafit tabakalarını taklit eder şekilde üretilmesinin inşaatın dayanıklılığına sağlayacağı fayda.. Benim üniversite 1 teknik resim projemdi. Netice "tamam daha dayanıklı olur ve daha az malzemeye ihtiyaç olur ama üretim masrafı can yakar" olacak. Ama çok kolay araştırılacak proje.

BackBox

Katılımcı Üye
3 Tem 2007
940
2
Kartepe
[ame]https://www.youtube.com/watch?v=vyV8vOgav5c[/ame]
PAPAZ eriğini İMAM eriğine çevirme, ledli ekmek dolabı gibi projeler 1. olduğu için fazla kasmana gerek yok ama benim önerim sessiz kafa şisirmeyen elektrik süpürgesi bence nobele kadar yolu var.

AJEXA

Adanmış Üye
22 Haz 2013
6,859
3
Jüpiter
Bilimsel sayılır mı bilmem. Ama toplumsal açıdan çevre kirliliğinin önüne geçebilecek bir proje.

Şu çöp konteynırlarını yol üzerine değil de apartmanın bitişiğine koyacaksın. Balkonların sağından veya solundan konteynıra kadar inecek boru sistemi döşeyeceksin. Her kattaki adam çöpünü o borudan konteynıra şutlayacak. Dolayısıyla balkondan sokağa çöp fırlatılmaz hale gelecek Böylelikle çevre kirliliğinin önüne geçmiş olacaksın.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.