Bilişim Sistemleri Mühendisliği

overlord0

Üye
5 Ocak 2016
66
0
Arkadaşlar öncelikle Selamun Aleyküm.Ben bir meslek lisesinde bilişim teknolojileri son sınıf okuyan bir kardeşinizim.Şimdi ben MTOK olarak bulunduğum ildeki Bilişim Sistemleri Mühendisliği bölümüne girmeyi istiyorum.Lakin bildiğim bir şey var bilgisayar mühendisliği okuyup bitiren bir ağabeyim bana demişti ki; ''-Kendini geliştirmezsen hiç bir şey yapamazsın.'' demişti.Şimdi bende bu durumu göz önünde bulundurarak kendimi en azından üniversiteye kadar bir nevi hazırlamak istiyorum.Biliyorsunuz liselerde verilen bilişim derslerini az çok nesne tabanlı programlama web tasarımı veri tabanı dersleri başka pek bir olayı yok yüzeysel olarak donanım gösterdiler o kadar şimdi nesne tabanlı programlama ile veri tabanı hocamız aynı geçen sene nesne tabanlı gördük 11.sınıfta 12.sınıfta bu ders veri tabanına dönüştü aynı hoca sonuç olarak. Geçen sene bu hoca sınıfın durumunu da baz alarak baktı ki bunlardan bir şey olmaz o yüzden konularda fazla ilerleyemedik elbette ilerledik ama ben çoğu programı kendim araştırarak yazdım.Şimdi bakacak olursak pek bir şey öğrenemedim diyebilirim.Bu sene veri tabanında 1 1.5 sayfa yazı yazdık.Başka hiç bir şey anlatmadı hoca yani sınıf zaten patates bütün gün cs 1.6 oynuyorlar oyun peşindeler hocada haliyle ben ve arkadaşım var bu işin meraklısı bu işte ilerlemek isteyen sadece bizim içinde anlatmıyor yani anlatsa bile o gürültüde o seste nasıl anlatacak oda var biri oradan bağırıyor bomba B de koşun koşun falan sıkıntı yani hoca ne kadar kızsa da nafile bizim sınıf adam olmaz. Neyse konuya gelelim bu senede veri tabanında hiç bir şey görmedik desem yeridir. Bir uygulama yaptık bıraktık.Web tasarım gördük bu sene eyvallah hoca bir şeyler öğretti en azından ilk dönem konuları bitti site yapmaya kadar ilerledik dreamweaver'de lakin ben kendimi yeterli görmüyorum üniversiteye gittiğimde ise karşıma çıkabilecek derslere önceden hazırlıklı olmayı tam donanımlı olmayı istiyorum. Burada kendimi geliştirebilirmiyim yani geliştirmekten çok hack'den çok yazılım program yazma program dilleri hakkında kendimi geliştirebilirmiyim?
Şimdiden cevaplarınız için çok teşekkür eder saygılarımı sunarım.

Czverf ToS

Katılımcı Üye
26 Haz 2016
646
0
Mars
Arkadaşlar öncelikle Selamun Aleyküm.Ben bir meslek lisesinde bilişim teknolojileri son sınıf okuyan bir kardeşinizim.Şimdi ben MTOK olarak bulunduğum ildeki Bilişim Sistemleri Mühendisliği bölümüne girmeyi istiyorum.Lakin bildiğim bir şey var bilgisayar mühendisliği okuyup bitiren bir ağabeyim bana demişti ki; ''-Kendini geliştirmezsen hiç bir şey yapamazsın.'' demişti.Şimdi bende bu durumu göz önünde bulundurarak kendimi en azından üniversiteye kadar bir nevi hazırlamak istiyorum.Biliyorsunuz liselerde verilen bilişim derslerini az çok nesne tabanlı programlama web tasarımı veri tabanı dersleri başka pek bir olayı yok yüzeysel olarak donanım gösterdiler o kadar şimdi nesne tabanlı programlama ile veri tabanı hocamız aynı geçen sene nesne tabanlı gördük 11.sınıfta 12.sınıfta bu ders veri tabanına dönüştü aynı hoca sonuç olarak. Geçen sene bu hoca sınıfın durumunu da baz alarak baktı ki bunlardan bir şey olmaz o yüzden konularda fazla ilerleyemedik elbette ilerledik ama ben çoğu programı kendim araştırarak yazdım.Şimdi bakacak olursak pek bir şey öğrenemedim diyebilirim.Bu sene veri tabanında 1 1.5 sayfa yazı yazdık.Başka hiç bir şey anlatmadı hoca yani sınıf zaten patates bütün gün cs 1.6 oynuyorlar oyun peşindeler hocada haliyle ben ve arkadaşım var bu işin meraklısı bu işte ilerlemek isteyen sadece bizim içinde anlatmıyor yani anlatsa bile o gürültüde o seste nasıl anlatacak oda var biri oradan bağırıyor bomba B de koşun koşun falan sıkıntı yani hoca ne kadar kızsa da nafile bizim sınıf adam olmaz. Neyse konuya gelelim bu senede veri tabanında hiç bir şey görmedik desem yeridir. Bir uygulama yaptık bıraktık.Web tasarım gördük bu sene eyvallah hoca bir şeyler öğretti en azından ilk dönem konuları bitti site yapmaya kadar ilerledik dreamweaver'de lakin ben kendimi yeterli görmüyorum üniversiteye gittiğimde ise karşıma çıkabilecek derslere önceden hazırlıklı olmayı tam donanımlı olmayı istiyorum. Burada kendimi geliştirebilirmiyim yani geliştirmekten çok hack'den çok yazılım program yazma program dilleri hakkında kendimi geliştirebilirmiyim?
Şimdiden cevaplarınız için çok teşekkür eder saygılarımı sunarım.

Abi bende Meslek liseliyim bilişim 10 ama bizim atölye hocalarımız öyle değil gerçekten bir şeyler öğretiyorlar.AMA şu çok önemli sen ne olmak istiyorsun bu arada 10 bilşimim neyse Bizim bölüm hocaları geçen yıldan bizim bölüme kimler gelmek istiyor dediler bizi bi öylen topladılar muhappet ettek neden bilişim falan yani sınıfın %80 i bu işi yapmak istiyor derler falan işleniyor zaten geriye kalan %20 ya sınıfta kalcak yada geçsede bi bok olamıycak adam hack tazılım a gelince youtube de falan bir çok akanla var abi eğitimleri falan izle kendine program flan yap ÇÜNKİ BİLİŞİM ÖĞRENİLMEZ YAŞANIR hergün yeni bir şeyler çıkıyor ortaya araştırıcaksın

Czverf ToS

Katılımcı Üye
26 Haz 2016
646
0
Mars
Abi eğer Lİse patateş geçti diyorsan üniversitede işin çok zor Hele bir melek liseli isen patates takılıyoz diyorsan Zaten işin temel eğitimi en iyi Meslek lisesinde Çok çalışman gerek ingilizce ve Matematik ÇOk
ağır oluyormuş arartırmalarım sonucu yorum yaptım Allah yardımcın olsun

overlord0

Üye
5 Ocak 2016
66
0
Abi bende Meslek liseliyim bilişim 10 ama bizim atölye hocalarımız öyle değil gerçekten bir şeyler öğretiyorlar.AMA şu çok önemli sen ne olmak istiyorsun bu arada 10 bilşimim neyse Bizim bölüm hocaları geçen yıldan bizim bölüme kimler gelmek istiyor dediler bizi bi öylen topladılar muhappet ettek neden bilişim falan yani sınıfın %80 i bu işi yapmak istiyor derler falan işleniyor zaten geriye kalan %20 ya sınıfta kalcak yada geçsede bi bok olamıycak adam hack tazılım a gelince youtube de falan bir çok akanla var abi eğitimleri falan izle kendine program flan yap ÇÜNKİ BİLİŞİM ÖĞRENİLMEZ YAŞANIR hergün yeni bir şeyler çıkıyor ortaya araştırıcaksın

Anlattıklarının bir kısmından bir şey anlamadım bir kısmından anladım :) Sen henüz yolun başındasın umarım benim gibi bir sonun olmaz liseyi eğitimini güzel almış bir şekilde bitirirsin.O bir halt olamayacak takım sizde %20 iken bizde %90 gibi bir şey %10 luk kısmı ben ve yanımdaki arkadaşım 2 kişi sınıfta ilgili bu işte.Neyse artık kendimiz katmaya çalışacağız bir şeyler. Geçmişe bakacak olursak bütün dahiler profesörler okul terk olup kendini geliştirerek bir şey yaptıklarını unutmamak gerek. :)

Abi eğer Lİse patateş geçti diyorsan üniversitede işin çok zor Hele bir melek liseli isen patates takılıyoz diyorsan Zaten işin temel eğitimi en iyi Meslek lisesinde Çok çalışman gerek ingilizce ve Matematik ÇOk
ağır oluyormuş arartırmalarım sonucu yorum yaptım Allah yardımcın olsun

İngilizcem yeterli seviyede var diye düşünüyorum yani tabii ki her zaman en iyi ingilizceye sahip olmak önemli ama derdimi anlatacak kadar 3 5 kelam edebilecek kadar ingilizcem var fakat ingilizcemi geliştirme konusunda çeşitli uygulamalar kullanıyorum. Üniversitede işim zor olacak gibi duruyor evet ama henüz 1 senem var 1 sene içerisinde büyük başarı elde edebilirim bunun yanı sıra gideceğim bölümdeki derslere baktığımda ilk sene 10. sınıfta gördüğünüz programlama temellerinin biraz gelişmiş versiyonu var yani fazla bir sıkıntı yaşayacağımı düşünmüyorum.Matematiğe gelecek olursak matematiğim de orta diyebileceğimiz bir seviyede ne iyi ne kötü :) buda yeterli bence biraz çalışarak biraz daha arttırabilirim. Mühendislik okuyacağım için sayısal dersler elbette olacak ama diz çökmek bize yakışmaz :) İnternette ve burada sanırım kendimi geliştirecek bir şeyler aramaya başlamalıyım. Yinede teşekkürler

overlord0

Üye
5 Ocak 2016
66
0
Doğru demiş Ağabeyin. Programlama Dilleri, İşletim Sistemleri, Sunucular, Ağ, Server, SQL, Web Uygulamalar, Android üzerine gibi diğer şeyleride öğren.

Listeme not alıyorum bunları :) Mutlaka üzerinde duracağım SQL Hakkında en ufak fikrim bile yok maalesef belki de bu dönem öğrenecektim ama sınıfın durumu ortada sınıf yüzünden öğrenemiyoruz. Acilen bunları öğrenmem gerek.Teşekkür ederim.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.