Bilişim suç duyurusu

delici7857

Yeni üye
6 Ağu 2012
33
5
T.C
Merhaba Twitterima geçenlerde iPhone İstanbul dan giriş yapıldı diye bildirim geldi gece 12:30 sularında ben hiç iPhone kullanmadım ve o tarihlerde İstanbul da değildim geçmiş giriş bilgilerine baktığım zaman şu an kullandığım telefondan giriş yapılmış başka şehirden giriş yapılmış diye gösteriyor. Başka şehir de giriş yapmış gösterse de benim kullandığım telefondan yapıldığı bildiğim için problem yok ama iPhone diyince aklıma takıldı ve yakın tarihe kadar kullanmıyordum zaten hesapta parmakla sayılacak kadar takip ettiğim ve takipçim var. Hesabım gizli şikayet edersem takipsizlik kararı çıkma oranı nedir giren kişi bulunur mu ?

Mascar

Kıdemli Üye
17 Kas 2021
2,478
2,226
Merhabalar,
Öncelikle Geçmiş Olsun, Sosyal Medya Uygulamalarında Zaman zaman Yanlış Konum Gösterebiliyor Bu Normal Bir Şeydir Endişelenmenize Gerek Yok Fakat Cihaz Sizin Değil İse O Bildirimin Ekran Görüntüsünü Alıp Kullanıcıyı Hesabınızdan Atıp Şifre Değişikliği Yapabilirsiniz. Siber Suçlara Başvurabilirsiniz Ama Ciddi Bir Ter*rizm Olayı Veya Santaj Durumu Olmadıkça İlgeneceklerini Sanmıyorum. Tekrardan Geçmiş Olsun

İyi Forumlar!

kullanici560

Katılımcı Üye
15 Şub 2021
521
244
51.158.147.131
Merhaba Twitterima geçenlerde iPhone İstanbul dan giriş yapıldı diye bildirim geldi gece 12:30 sularında ben hiç iPhone kullanmadım ve o tarihlerde İstanbul da değildim geçmiş giriş bilgilerine baktığım zaman şu an kullandığım telefondan giriş yapılmış başka şehirden giriş yapılmış diye gösteriyor. Başka şehir de giriş yapmış gösterse de benim kullandığım telefondan yapıldığı bildiğim için problem yok ama iPhone diyince aklıma takıldı ve yakın tarihe kadar kullanmıyordum zaten hesapta parmakla sayılacak kadar takip ettiğim ve takipçim var. Hesabım gizli şikayet edersem takipsizlik kararı çıkma oranı nedir giren kişi bulunur mu ?
merhaba kesinlikle bulurlar, tabi siz şifreyi vermediyseniz son zamanlarda twiter hilesi gibi sitelere yada twiter şifrenizi bi başka yere girdiniz mi eğer girdiyseniz hesabınızı size kapatan insan değil bot oluyor bununda suç olduğunu sanmıyorum eğer sizin adınıza paylaşım yapılmıyorsa şifrenizi kendi elinizle verdiyseniz birşey yapabileceğinizi sanmıyorum...

delici7857

Yeni üye
6 Ağu 2012
33
5
T.C
merhaba kesinlikle bulurlar, tabi siz şifreyi vermediyseniz son zamanlarda twiter hilesi gibi sitelere yada twiter şifrenizi bi başka yere girdiniz mi eğer girdiyseniz hesabınızı size kapatan insan değil bot oluyor bununda suç olduğunu sanmıyorum eğer sizin adınıza paylaşım yapılmıyorsa şifrenizi kendi elinizle verdiyseniz birşey yapabileceğinizi sanmıyorum...
Şifreyi kimseye vermedim sadece bir oyuna girmek için izin verdim zaten normalde kullanmadığım bir hesap olduğu için takipçim yok aklımda iki şüpheli isim var eski kız arkadaşım ve onun arkadaşı yakın tarihte buna benzer bir olay oldu benim yaptığımı düşünmüş ve beni aramıştı ben yapmadım vs dedim sözüme güvendi konu kapandı

Mascar

Kıdemli Üye
17 Kas 2021
2,478
2,226
Şifreyi kimseye vermedim sadece bir oyuna girmek için izin verdim zaten normalde kullanmadığım bir hesap olduğu için takipçim yok aklımda iki şüpheli isim var eski kız arkadaşım ve onun arkadaşı yakın tarihte buna benzer bir olay oldu benim yaptığımı düşünmüş ve beni aramıştı ben yapmadım vs dedim sözüme güvendi konu kapandı
Oyuna Hangi Cihazdan Giriş Yaptınız?

Aronis

Üye
10 Tem 2021
182
189
Atatürk'ün izinde
Merhabalar,
Öncelikle Geçmiş Olsun, Sosyal Medya Uygulamalarında Zaman zaman Yanlış Konum Gösterebiliyor Bu Normal Bir Şeydir Endişelenmenize Gerek Yok Fakat Cihaz Sizin Değil İse O Bildirimin Ekran Görüntüsünü Alıp Kullanıcıyı Hesabınızdan Atıp Şifre Değişikliği Yapabilirsiniz. Siber Suçlara Başvurabilirsiniz Ama Ciddi Bir Ter*rizm Olayı Veya Santaj Durumu Olmadıkça İlgeneceklerini Sanmıyorum. Tekrardan Geçmiş Olsun

İyi Forumlar!

aynı fikirdeyim.

delici7857

Yeni üye
6 Ağu 2012
33
5
T.C
Sabah görünce şifre değiştirme yaptım ve tüm cihazlardan çıkış yapı seçtim ancak bunu kimin yaptığını merak ediyorum eski kız arkadaşım ve çevresinden şüpheliyim ancak elde delil olmadan suçlama yapamam

Aronis

Üye
10 Tem 2021
182
189
Atatürk'ün izinde
Sabah görünce şifre değiştirme yaptım ve tüm cihazlardan çıkış yapı seçtim ancak bunu kimin yaptığını merak ediyorum eski kız arkadaşım ve çevresinden şüpheliyim ancak elde delil olmadan suçlama yapamam
şifrenizi değiştirin ve two step authentication konusunu araştırın ve isntagram hesabınızxa uygulayın böylece hesabınızın lşifresini bilseler bile telefonunuzdaki her belirli bir sürede bir kere değişen şifrelere ihtiyacı olacağı için ve telefonunuzu komple hackleyemedikleri sürece o kodlara erişemeyecekleri için hiçbir sorun olmaz.

delici7857

Yeni üye
6 Ağu 2012
33
5
T.C
şifrenizi değiştirin ve two step authentication konusunu araştırın ve isntagram hesabınızxa uygulayın böylece hesabınızın lşifresini bilseler bile telefonunuzdaki her belirli bir sürede bir kere değişen şifrelere ihtiyacı olacağı için ve telefonunuzu komple hackleyemedikleri sürece o kodlara erişemeyecekleri için hiçbir sorun olmaz.
Hesaba kimin girdiğini öğrenmek istiyorum sadece içinde görülmesi gereken bir bilgi vs yok gören görsün ancak bu kadar büyük merak edip bu kadar gözünü karartıp giren kişi kim onu merak ediyorum kimin yaptığını öğrensem yetkili ve resmi yoldan bu bana yeterli olacaktır

Bahadır-Şad

Katılımcı Üye
23 Tem 2021
951
873
SaMuRai
Merhaba değerli üye,
Öncelikle iyi akşamlarınız olsun. Büyük bir ihtimalle hesabınıza başka bir kişi erişim sağlamış (girmiş).Bazen sosyal medya vb. uygulamalar hatalı konum gösterebiliyor lakin siz cihazın kendi cihazınız olmadığını belirtmişsiniz burada bir sıkıntı var demek ki. İşte burada hesabınıza başka birinin eriştiğine dair şüpheler başlıyor. Peki ne yapabiliriz?

İlk adım olarak
şifrenizi değiştirin ve güvenilir bir şifre yapın. İlgili konu linki :
Buraya tıklayın
İkinci adım olarak iki adımlı doğrulama ekleyin.
Üçüncü adım olarak
tüm cihazlardan çıkış yaptırın. (Kendi cihazınız hariç.)
Son olarak da eğer
şikayetçi iseniz EGM' ye başvurabilirsiniz.

İyi forumlar

delici7857

Yeni üye
6 Ağu 2012
33
5
T.C
Merhaba değerli üye,
Öncelikle iyi akşamlarınız olsun. Büyük bir ihtimalle hesabınıza başka bir kişi erişim sağlamış (girmiş).Bazen sosyal medya vb. uygulamalar hatalı konum gösterebiliyor lakin siz cihazın kendi cihazınız olmadığını belirtmişsiniz burada bir sıkıntı var demek ki. İşte burada hesabınıza başka birinin eriştiğine dair şüpheler başlıyor. Peki ne yapabiliriz?

İlk adım olarak
şifrenizi değiştirin ve güvenilir bir şifre yapın. İlgili konu linki :
Buraya tıklayın
İkinci adım olarak iki adımlı doğrulama ekleyin.
Üçüncü adım olarak
tüm cihazlardan çıkış yaptırın. (Kendi cihazınız hariç.)
Son olarak da eğer
şikayetçi iseniz EGM' ye başvurabilirsiniz.

İyi forumlar
Son basamak hariç diğer şifre değiştirme çıkış yapma vs yaptım iki adıma gerek duymuyorum ancak bunu yapan kişi kim merak ediyorum konu ile ilgili tanıdık polisle konuştum EGM değil direk adliyeye dilekçe vermen gerekiyor vs dedi onu yapıcam önümüzdeki hafta o kişi kimmiş öğrenmek istiyorum tanıdık biri ise yada tanıdık birinin çevresinden biri ise o kişi ile görüşürüz. Tanımadığım bir kişi ise girdi şifre değiştirdim bitti görünen bana bir zararı olmadı kişilik hakkı vs harici içinde gizli bir şey de yok tanıdık ise işler değişir

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.