Bilmek, öğrenmek istiyorum. Yardım edin.

mefial

Yeni üye
29 Ağu 2015
9
0
Merhaba arkadaşlar. Forumda en yenilerden biriyim ve öğrenmeye nereden başlayacağımı bilmediğim için bu konuyu açtım. Bu konuda yardımınızı istiyorum. Bayağı bir araştırdıktan sonra hala bilgisizim. Sürekli okumama rağmen, mantığıma tam oturmadığı için okuduğum şeyleri tam olarak öğrenemiyorum. Bir süre C öğrenmeye çalıştım, fakat öğrendiklerimi nasıl kullanacağım hakkında en ufak bir fikrim bile yoktu. Bu yüzden bıraktım. Amacım, bir hacker olmak. Bunun bu şekilde söylenmesi bana da hoş gelmiyor. Fakat başka tarifi yok. Nereden başlayacağımı bilmiyorum. Devamında nereye varacağımı bilmiyorum. Sitedeki yol gösterici bir kaç kapsamlı konuyu okudum. Fakat bu benim yıllardır hayalim olmasına rağmen bir anda başlamaya karar verince en ufak detayı bile bilmediğim için beni çok zorluyor. Evet kodlamayı öğrenir yaparım. Bu zor değil. Fakat mantığını nasıl öğrenmeliyim? Başlangıçta izlemem gereken yol nedir?

fbdfsf

Katılımcı Üye
6 Tem 2013
662
0
İstanbul
Bence once kendine dal sec mesela kodlama demissin C bana gore en zor dillerden biri javaya yonel mesela.java kolaydir hem biraz daha basittir dal secmek cok onrmli her seyi bir arada yapmak imkansiz cunki

mefial

Yeni üye
29 Ağu 2015
9
0
Aşağı yukarı 1 aylık bir araştırmanın sonucunda C seçmiştim. En çok kullanılan dil olduğu için, o dili anlarsam işimin daha kolay olabileceğini düşünmüştüm. Yanlış olabilir tabi. Fakat tam olarak buna nasıl karar verebileceğimi bilmiyorum.
-EDIT-
Sanırım Java ile başlayacağım. Umarım öğrendikçe bir şeyler oturur.

Son düzenleme:

H4CK TFN

Katılımcı Üye
30 May 2013
384
0
dostum vallahi benim düşüncelerimin aynısını sanki kopyalamış ve yapıştırmışsın.... Ben de tam böyle bir şey için yardım istiyordum bi türlü kendimi ifade edemiyodum....

trhaz

Katılımcı Üye
29 Haz 2015
564
0
Bursa
Dostum Anladım seni kodlama öğrenmek istiyorsun ama ne işe yaradığını bilmiyorsun amatör olarak vb.net den başlamanı tavsiye ederim sana İnternette dökümanlar mevcut if yapısını else yapısını for next döngüsünü anla kavramaya çalış. anlamadınmı ? bana sorabilirsin takıldığın yerleri forumda .NET dilleri bölüme bak konulara bak ilk programını yap (basit birşey ) Sana Hertürlü yardım ederim Kardeşim

UNEQUAL

Emektar
4 Şub 2015
4,231
1
64
İstanbul
Bak dostum kodlama ogrenmek istiyorsan forumumuzda birsürü rehber niteliğinde makaleler var. Mutlaka incele onlari. Ama bence birazda aklin karışık örneğin kodlamadan başka bir alana da kayabiliceksin. Önce ne yapmak istedigine karar vermelisin

Küçük-Mavi

Kıdemli Üye
23 Şub 2013
2,674
0
Backdoor
Bakın yeni başlayanlar için C programlama dili ağırdır. Bence ilk olarak İngilizceniz yoksa ilk başta ingilizcenizi geliştirirsiniz. Daha sonra algoritmanızı geliştirin. Eğer algoritmayı anlarsınız gerisi sadece kod yapısını ezberlersiniz, bazılarını da öğrenirsiniz. :)

mefial

Yeni üye
29 Ağu 2015
9
0
Eyvallah herkese teşekkür ederim. İngilizcem biraz vardır. Beni ***ürür getirir. Algoritma bilgim do re mi düzeyindedir. Algoritma bilgimi geliştirmeye başladım zaten. Java öğrenmeye başladım. Bakalım... Forumda güzel kaynaklar buldum gerçekten. Peki kodlamanın yanı sıra sizce okuyup, araştırmam gereken temel başlık nedir? Temelde oluşması gereken illaki bir kaç yapı taşı vardır. Olmazsa olmaz dediğimiz... Sizce bunlar nelerdir?

bekodark123

Uzman üye
31 Ocak 2012
1,402
0

Herkesin ağzında dolaşanın aksine en çok kullanılan dil C değildir.

3aOZy0.jpg

Python, C'ye göre basitliğine rağmen C kadar kapsamlı bir dildir. Hatta profesyonel düzeyde Python bil Google, Instagram, Microsoft gibi dev şirketlerde kolayca iş bulabilirsiniz.
Size şöylede bir örnek vereyim eğer bir işin prototipi yapılacaksa %95 bu dil ile yapılır hem hızlı hem pratik hem bütün platformlarda çalışıyor Mac'te dahil.

Son düzenleme:

mefial

Yeni üye
29 Ağu 2015
9
0

Herkesin ağzında dolaşanın aksine en çok kullanılan dil C değildir.

Python, C'ye göre basitliğine rağmen C kadar kapsamlı bir dildir. Hatta profesyonel düzeyde Python bil Google, Instagram, Microsoft gibi dev şirketlerde kolayca iş bulabilirsiniz.
Size şöylede bir örnek vereyim eğer bir işin prototipi yapılacaksa %95 bu dil ile yapılır hem hızlı hem pratik hem bütün platformlarda çalışıyor Mac'te dahil.

Çok teşekkür ederim. Bu çok yararlı bir bilgiydi.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.