Binada Telefon kutusu yok

ksmmkst

Üye
20 Nis 2016
84
0
Selamın aleyküm. Beyler binamız yeni yeni taşındık 3-4 hafta oldu ama telefon kutusumu yoksa internet kutusumu onu bılemyorum o yok onun için interneti çalıştıramıyoruz. Fiber bağlanacak falan dediler hala ortada fol yok yumurta yok benim başvurabileceğim bi yer varmıdır varsa atabilirmisiniz bedav bir internet bulduk ondan yararlanıyoruz ama içime sinmiyor artık girmeye tüm bina ordan giriyo lütfen acil yardım edermisiniz.

13 Haz 2008
191
0
BTK online şikayet bölümüm var oradan TTNET e şikayet gönderebilirsin. 48 saat içinde şikayetinize cevap vermek zorunda TTNET ben bu şekilde 5 ayda interet baglatamadıgım binaya 1 haftada baglattım interneti.

HİBAYK

Özel Üye
16 Mar 2017
1,245
126
Nevada
İnternet alacağınız yetkili bayayiye başvurun site içinde internet bağlatmak isteyen varsa süreç daha çabuk işler ama bireysel olarak isterseniz uğraştırırlar. Ne kadar çok kişi olursa o kadar kısa sürede kutuyu getirirler

BÖKE

Yaşayan Forum Efsanesi
20 Ağu 2016
8,754
411
Normalde işleyiş şu şekilde olmalıydı, müteahhit elektrik su doğalgaz kanalizasyona bağlantı v.b. hizmetleri alabilmek için başvuru yaparken telekomada bu aşamada başvurması ve kazı izni alması gerekiyor. Tabi bir zorunluluğu yoktur ücreti de yoktur, zor geldiği için müteahhitlere çoğu ilgilenmez sonra binada oturanlara kalır ihale. Bu arada binanın çevre düzenlemesi olur belediyede kaldırımdır yoldur kazı izni vermez telekom şebeke getiremez :)

Bu işlemler için bireysel olarak başvurabileceğiniz gibi bina yada site yönetimi aracılığıylada başvurabilirsiniz. Ama telekomun bu konuda tavrı binanın konumuna göre değişebilir mevcut şebekeye uzak ise müşteri potansiyeli yok ise şebeke getirilemeyeceği de göz önünde bulundurulmadır ( ben hiç böyle bir durum olduğunu görmedim ). Eğer binanızda yada sitenizde çevre düzenlemesi yapıldıysa bu işler çok daha zorlaşacak dolayısıyla zaman da artacaktır.

Bu işlemleri hızlandırmanın en kolay yolu bulunduğunuz yere en yakın telekom müdürlüğüne dilekçe verdikten sonra sosyal medyada bu adresinizi ve durumunuzu anlatan bilgileri paylaşmak olacaktır.Kolaylıklar dilerim

matrixlord

Kıdemli Üye
8 Ocak 2013
2,433
0
O zaman g.o 2018 bütçesi bitti TT'nin. 2019 dan önce çooook zor. Binada kim varsa dilekçe versin ilçe TT müdürlüğüne. Test süreci falan derken 2020 ye kadar uzayabilir.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.