BİOS açılmıyor!!

Swatsamet

Katılımcı Üye
16 Nis 2013
703
0
İstanbul
Arkadaşlar format atacaktım usb ile.Usb taktık reset attım f2 tuşuna bastım Bios yerine Windows Önyükleme Yöneticisi çıktı ne yapabilirim bilgisi olan arkadaşlar yardım edebilir mi şimdiden teşekkürler.

Swatsamet

Katılımcı Üye
16 Nis 2013
703
0
İstanbul
arkadaşım pc ne masa östü mü laptap mı
2cisi biz sürekli online deiliz gördükmü
elimizde geldiği kadarıyla yardımcı oluyuz
masa östü pcyse anakarta pil var çıkar tak
bios a format atar
her biosun tuş ları farklı olur f2 f8 açılırken yazar onada
dikat et

Anakarttaki pili çıkarıp takıyım o zaman inşallah içine şey etmem bilgisayarın :D

Quinones

Yaşayan Forum Efsanesi
8 Eki 2008
13,570
1
osmanol arkadaşımızın da dediği gibi BIOS ayarlarında sorun olabilir. BIOS pilini çıkart ve yeniden tak bios kendini defaul ayarlara resetler. Yine aynı sorun devam ederse, BIOS arızalanmış demektir.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.