Bios çipi hangisi ???

31 Ara 2014
243
0
Merhaba arkadaşlar bios yazılımımın bozuk olduğunu düşünüyorum bu sebeple lehimle ya da sıcak hava tabancasıyla söküp yeni yazılım yükleyeceğim fakat hangisi benim bios çipim (hangisine bios yazılımını atmalıyım) bilmiyorum yardımcı olursanız sevinirim.

Son düzenleme:

InSpy

Katılımcı Üye
21 Mar 2019
992
2
Aman diyim ha elleme çöp olabilir bios sıfırlamak istiyorsan bios pilini çıkar 10-15 dakika bekle pc ye güç vermeden açma(güç) tuşuna 5-6 kez bas çek yap sonra tak pili bios sıfırlanır

28 Şub 2019
79
2
Kalu Bela
arkadaşlarda belirtmişler zaten sakın çip falan sökmeye kalkma.bu fikri sana kim verdi bilmiyorum ancak kesinlikle yanlış bir bilgi. biosu değiştirebilirsin ama, değiştirme konusu donanımsal değil yazılımsaldır ve tehlikeli bir iştir. ancak imkansızmıdır hayır değildir atarsın uğraşırsan. yukarıda bir arkadaş belirtmiş zaten; batarya falan güç kablosunu çıkar, bios pilini çıkar 15 dk bekle, geri tak yerine, güç ver pcye bios sıfırlanmış olur zaten. hadi sağlıcakla kal...

'Börteçine

Yaşayan Forum Efsanesi
25 Şub 2016
7,582
14
769
merhaba

sökmenizi önermem anakartı çöpe atamanıza neden olur bios pili çıkartın 15 dk buz dolabına koyup tekrar deneyin düzelmediğini düşünüyorsanız bios güncellmesi yapın

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.