Bios Güncelleme

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

hijabey

Üye
16 Haz 2010
106
0
Arkadaşlar benim pc biraz eski o yüzden nasıl performans arttırırım diye dolanıp duruyorum internette.Bi gün overclock denen bi olayla tanıştım.Bu işi iyi manada yapmak için bios dan yapmak gerekiyormuş.Benim biosda böyle bir menü yok.Biraz daha araştırdım sonra öğrendim ki bios güncellemesi yaparsam overclock menüsü açılacak (nasıl diye sorarsanız indireceğim dosyada fixed overclock problem diye mesaj var).Sonuç olarak şimdi bios güncelleştirmesi yapmak istiyorum.Bu konuda bana yardımcı olabilecek var mı?Bi siteden kopyala yapıştır yapmayın lütfen google dan aratıp bulmayı bende biliyorum ama onlarla değil direk işi bilen biriyle yapmak istiyorum.

Özet : BIOS güncelleştirmesinden anlayan arkadaşlar yardım lütfen.

juStf0ry0u

Katılımcı Üye
17 Tem 2010
631
0
İSTANBUL
İlla bıos'a gerek yok buyrun https://tik.lat/UUOmn .Fakat işlemciniz yanabilir overclock her zaman olucak diye bir şey yok :)

SetFSB : Bu program Windows üzerinde işlemcinize overclock yapmanızı sağlar. Profesyoneller dışında kesinlikle önermiyoruz.

AtiTool : Önceki yazımızda da belirttiğimiz gibi ATI ekran kartları için gayet basit ve kullanımı kolay bir program.

RivaTuner : ATITool’a göre daha karmaşık ama daha ayrıntılı ayarlar yapma imkanınız var.

CoolBits : NVIDIA sürücülerinin kontrol panelinde overclock seçeneği sunan bir registry kaydı. Ancak bazı kartlarda çalışmayabiliyor.

Nibitor : Ekran kartınız için BIOS hazırlamak için kullanabileceğiniz bir program. Ekran kartınızın BIOS’uyla oynayarak yapacağınız overclock daha çok performans verecektir ancak bu işlem sonucunda ekran kartınız kullanılamaz hale gelebilir. Bu nedenle sadece profesyoneller için önerilir.

NvFlash : Ekran kartınıza hazırladığınız BIOS’u yazar.

hijabey

Üye
16 Haz 2010
106
0
Konuyu dikkate aldığın için teşekkürler ama burda asıl olay bios güncelleme yapmak istiyorum.Bi şekilde overclock olayını yaptım (2.6 işlemci 3.0 a rahat çıktı) ama bios güncel değil 5 senelik :)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.