BİOS ile oynadım PC açılmıyor

12 Ağu 2018
57
0
192.168.1.1
Merhabalar. İki gündür farklı iso dosyaları ile format atmayı deniyorum pc'ye. En sonunda BİOS menüsündeki ayarları kurcaladım ve şuan bilgisayar açılında numlock açık olarak açılıyor ve hiçbir şekilde bios giremiyorum. USB takıyorum ama yine algılamıyor. Bir şekilde BİOS girmem gerekiyor. Nasıl yapabilirim?
Bios ayarlarını sıfırlamak için BİOS pil çıkart vs demeyin zaten baktım ama bios menüsünu bulamadım laptop içinde.

CHAron II

Yeni üye
29 Mar 2020
20
0
Merhabalar. İki gündür farklı iso dosyaları ile format atmayı deniyorum pc'ye. En sonunda BİOS menüsündeki ayarları kurcaladım ve şuan bilgisayar açılında numlock açık olarak açılıyor ve hiçbir şekilde bios giremiyorum. USB takıyorum ama yine algılamıyor. Bir şekilde BİOS girmem gerekiyor. Nasıl yapabilirim?
Bios ayarlarını sıfırlamak için BİOS pil çıkart vs demeyin zaten baktım ama bios menüsünu bulamadım laptop içinde.
Hocam laptopunuzun modeli neydi acaba?

12 Ağu 2018
57
0
192.168.1.1
Bilen vs yok mu konuyu ? PC açık siyah ekran var bios girmem gerekiyor.

F2 ve ESC tuşları hometech ekran logosu geldiğine bastığımda iş görüyordu. Şuan ekran logosu da gelmiyor ışıklar yanıyor ama simsiyah ekran.

Moderatör tarafında düzenlendi:

CHAron II

Yeni üye
29 Mar 2020
20
0
Bios ekranı dahil hiç açılmıyor. Direkt logo bile gelmiyor bilgisayarın. Bios ekranına gelse bios ayarlarına reset atıp format atarım. Şuan tek sıkıntı bios'a girebilmek.
Hocam sorununuzun çözümü büyük ihtimal bios pilini çıkartıp takmak size tavsiyem eğer bios pilini bulamadıysanız bilen birinin çıkartıp takmasını isteyin. Diğer türlü sıkıntı olabilir.

HİBAYK

Özel Üye
16 Mar 2017
1,245
126
Nevada
Bilgisayardaki hdd çıkartıp başka bir pc ile format atın ona daha sonra tekrar deneyin Bios ekranına normal girdiğiniz gibi girmeyi deneyin büyük olasılıkla sorn düzelecektir farklı bir modelde bende bu sorunla karşılaştım ama düzeldi bu yöntem ile

boole

Ar-Ge Ekibi Proje Yöneticisi
12 Nis 2019
735
201
.Net Core
merhaba
peki fanlar vs çalışıyormu ışıklar yanıyor demişsiniz power tuşuna bastıgınızda başka neler oluyor. çünkü bu bios ile oynuyunca olucagını sanmam
zira bu leptopun bios ayarları çok fazla seçenek olmaması lazım ki olsa bile böle bir etki yaratmaz eğer pc kesin çalışır durumdaysa başka monitöre vs baglamayı deneyin.

Gledath

Yeni üye
29 Eki 2018
7
3
Dedikleri gibi diskini çıkart reis Bi süre bekle 10-15 dakka enerjisinide kes, tekrar tak bios menüsünü görürsün muhtemel aynı sorunu 2 ay önce yaşadım.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.