BİOS şifresini kırma

tugaykaya

Uzman üye
12 Kas 2008
1,008
0
İstanbul
BİOS şifresii kırmanın alternatif yolunu göstereceğim şimdi arkadaşlar.

diğer yöntemleri bilmem ama pc açılırken daha windows ikon'u gelmeden şifre sorar buna BİOS şifresi denir.bunu kırmanın bir yolunu biliyorum ve sizinle paylaşayım dedim...

evet kasayı açıyoruz ve anakart'ın üzerinde BİOS pil'ini arıyoruz.bulduktan sonra o pili çıkartın ve 5-6 dk bekleyin.bunu yapmamızın nedeni BİOs ayarlarını sıfırlamış olursunuz(eğer pc'ye overcolck yaptıysanız bunu yapmayın çünkü herşeye baştan başlarsınız).BİOS pilini tekrar takın ve pc'yi açın.sonra BİOS saat-tarih ayarlarını sorucak onuda yaptıktan sonra windows açılıcaktır. %99.9
wink.gif
smile.gif

+rep leri esirgemiyelim beyler

yusufkonus

Yeni üye
8 Kas 2008
7
0
bi şey sorcam buna lütfen cevap verin
arkadaşımın bilg.na yanlışlıkla koydum
sanırım bıos şifresi iki şifre istiyor
benimle temasa geçme şansınız varsa bana yardım edebilir msnz ?
yalnız arkadaşımın bilgisayarı dizüstü ve markada acer bi şey yapabilir miyiz ?
paylaşım için de teşekkürler bu arada :)

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.