bios yardım

15 Eyl 2007
62
0
Merhaba arkadaşlar ,

Ben kısa bir süre önce bilgisayarımın windows üzerinden bios güncellemesini yapmak istedim altta resimdeki programı yükleyip güncellemeyi yaptım
4gJ3pG.jpg

program güncelleme yaptıktan sonra pc kendini resetledi ve tekrar açıldı sonrasında ben tekrar pc yeniden başlatıp bios ekranına bakmak isteyince bios ekranında aşağıdaki hata ekranı çıktı .

konu ile yardımcı olabilecek arkadaşlar varsa önerilerini bekliyorum
teşekkür ederim .

Anakart modelim : GA-8I915P-D GIGABYTE

Son düzenleme:
15 Eyl 2007
62
0
hayır bilgisayarı güvenli modda açamıyorum pc ilk açılmaya başladıgında klavye ve mause devre dışı kalıyor herhangibir işlem yapamıyorum windows direk olarak açılıyor hiçbir sorun yok ama bios ekranına bakmak istediğimde aynı hatayı alıyorum bios ekranı görünmüyor
l7g86E.jpg

15 Eyl 2007
62
0
bilgisayarı acmayı başardıysan güncel düzgün bios dosyasıyla denemek gerekiyor eğer geri dönemiyorsan bilgisayarın bios pilini cıkartmak gerek

şu anada bilgisayarımı rahatlıkla açıp windowsu kullanabiliyorum sizin de dediğiniz gibi bios pilini çıkarttım olmamıştı sonrasında clr cmos yaptım bu sefer alt resimdeki hata ekranı ile karşılaştım (f1 basıp pc acıldı )
a57g32.jpg
[/url][/IMG]
bu sefer windows sorunsuz çalışıyor ama bios ekranını görmek istediğimde yine aynı hata ekranı ile karşılaşmaktayım
OqjaMA.jpg
[/url][/IMG]

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.