Biosa giremiyorum!

Treasy

Yeni üye
24 Şub 2021
20
1
Merhabalar biosa giremiyorum 1 gün önce format attım virutal box yükledim linux kurmak için bios ayarlarım resetlendiği için virutalization kapanmış, biosa girip açayım dedim benim kasa casper açılırken deleteye bastım 20 kere açılmadı, bidaha denedim F2 bastım açılmadı, del bastım açılmadı benim pcnin bios tuşları bunlar ama açılmıyor. formatı bilgisayarcıda yaptırmıştım acaba bios pilinimi çaldı?

Narisca

Katılımcı Üye
11 Mar 2021
421
198
Londra
Merhabalar biosa giremiyorum 1 gün önce format attım virutal box yükledim linux kurmak için bios ayarlarım resetlendiği için virutalization kapanmış, biosa girip açayım dedim benim kasa casper açılırken deleteye bastım 20 kere açılmadı, bidaha denedim F2 bastım açılmadı, del bastım açılmadı benim pcnin bios tuşları bunlar ama açılmıyor. formatı bilgisayarcıda yaptırmıştım acaba bios pilinimi çaldı?
Kasa'nın içini aç Bios piline bak sonrasında bios pilini çıkar ve 10 saniye bekle geri tak ve bilgisayarı çalıştırıp girmeyi dene.

Narisca

Katılımcı Üye
11 Mar 2021
421
198
Londra
Bios pili bilgisayarın tam olarak neresinde?
Kasanın içerisinde küçük yuvarlak bir pil, ekran kartı taraflarında olabilir.
bios-pili.png

Narisca

Katılımcı Üye
11 Mar 2021
421
198
Londra
Denedim olmadı hala bios açılmıyor pil yerinde ama yine
açılmıyor
Çıkarıp 10 saniye bekleyip tekrar takıp çalıştırdığın halde düzemlediyse şunları uygula:
1- Açma tuşuna bastıktan sonra sürekli F2'ye basın. Ama hızlı olun.
2- Birde F2'ye sürekli basılı tutun ve sonrasında bilgisayarı açma tuşuna basın.
3- Harici klavye ile girmeyi dene.

Treasy

Yeni üye
24 Şub 2021
20
1
Çıkarıp 10 saniye bekleyip tekrar takıp çalıştırdığın halde düzemlediyse şunları uygula:
2- Birde F2'ye sürekli basılı tutun ve sonrasında bilgisayarı açma tuşuna basın.
Tamam

Yok olmuyor

Moderatör tarafında düzenlendi:

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.