Bip sesi ve görüntü yok

24 Tem 2012
235
1
Win 8.1 formatı atmıştım. Sorun yaşadığım için Windows 7'ye dönmek istedim. PC'yi başlatırken Power düğmesine bastıktan 3 saniye sonra fanlar durur ve kendiliğinden tekrar çalışır sonunda PC açılır(daha önce sadece bir kere yaşamıştım bu durumu, yaklaşık 1 aydır böyle, büyük ihtimalle RAM'lerden dolayı). Ama bu sefer öyle olmadı fanlar durdu tekrar çalıştı durdu tekrar çalıştı, ben de iki RAM slotundan birinin arızalı olduğunu bildiğim için deneyerek tek RAM'le çalıştırdım. Sonrasında 2.RAM'i de bir şekil çalıştırmak ümidiyle çünkü hep böyle yapardım. Formatı attım driverları kurdum PC'yi kapattım 2.RAM'i taktım olmadı RAM'leri silgiyle sildim slotları temizledim, RAM'lerin yerini değiştirdim olmadı. Benim fazladan başka bir anakartım var arkadaşım vermişti(ASUS P5G41T-M LX) onu taktım kasaya her şeyini ayarladım, 2 RAM'i de taktım görüntü gelmedi bip sesi de yok, işlemciyi değiştirdim hala aynı ve bende dedim herhalde statik elektriklenme oldu yarın deneyeyim. Yarın oldu her şeyi kendi kasama taktım iki ramide taktım görüntü de yok bip sesi de yok. Benim anakartta BIOS resetleme pili çıkararak oluyormuş (MSI G41M-P33 COMBO) CLRTC yok. Resetledim hala aynı, başka 2 tane RAM vardı onları da denedim tek tek ama durum aynı yardımlarınızı bekliyorum şimdiden teşekkürler. RAM'leri çıkarıp bip sesi alacak mıyım diye denemiştim yine olmamıştı :D Pc sanki psudan çıkan 12 voltluk kablo takılmamış gibi çalışıyordu o kabloyu çıkarıp çalıştırdım bir değişiklik olmadı sizce sorun psudan olabilir mi?

'CaptainKanka

O Şimdi Asker!
14 Eki 2012
1,683
1,263
localhost/admin.php
psudan olabilir elinde bir avo metre varsa kontrol edebilirsin.
Bence soketlerde sıkıntı olabilir. Ama cok fazla tak çıkar yaptığın için ram sotlarının anakarta bağlandığı noktadaki lehimleri kırmış olabilirsin buda temassızlığa yol açar. bu sadece ram slotları için geçerli değil tabiki. ayrıca ramleri de sonrasında vücudunun statik elektriğiyle bozulmuş olabilir. buradan ancak olabilirlerle konuşuruz. Ancak işinden anlayan birine götürmenin zamanı gelmiş gibi gözüküyor.

24 Tem 2012
235
1
psudan olabilir elinde bir avo metre varsa kontrol edebilirsin.
Bence soketlerde sıkıntı olabilir. Ama cok fazla tak çıkar yaptığın için ram sotlarının anakarta bağlandığı noktadaki lehimleri kırmış olabilirsin buda temassızlığa yol açar. bu sadece ram slotları için geçerli değil tabiki. ayrıca ramleri de sonrasında vücudunun statik elektriğiyle bozulmuş olabilir. buradan ancak olabilirlerle konuşuruz. Ancak işinden anlayan birine götürmenin zamanı gelmiş gibi gözüküyor.
Her şey bip sesine bağlı bip sesi gelse sorunun ne olduğu belli olcak ama ne zaman 2 3 kere bip sesi duysam sinir olurdum sürekli hatayla karşılaştığım için şimdiyse bip sesini duymak için uğraşıyorum. Ramlerde sıkıntı olacağını sanmıyorum 4 tane rami teker teker denedim başka bir anakarttada denedim. Tek denemediğim psu kaldı, başka bir psu olsa denicem ama yok maalesef.

'CaptainKanka

O Şimdi Asker!
14 Eki 2012
1,683
1,263
localhost/admin.php
tabiki tek bip sesi düzgün bir şekilde başlatıldı hata yok anlamında kullanılır.
o zaman sorun psuda gibi gözüküyor. ancak bip sesleri hata anlaında kullanılırken yanlış hatırlamıyorsam 2-3 kez biplerse psu hatası anlamına geliyordu. Tabi hiç güç gitmezse buzzer da çalışmaz ses te çıkmaz

24 Tem 2012
235
1
tabiki tek bip sesi düzgün bir şekilde başlatıldı hata yok anlamında kullanılır.
o zaman sorun psuda gibi gözüküyor. ancak bip sesleri hata anlaında kullanılırken yanlış hatırlamıyorsam 2-3 kez biplerse psu hatası anlamına geliyordu. Tabi hiç güç gitmezse buzzer da çalışmaz ses te çıkmaz
Dün sipariş etmiştim şimdi geldi psu. Sorun hala aynı devam ediyor.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.