Bir Almanya Hayali :)

overlord0

Üye
5 Ocak 2016
66
0
Öncelikle Selamun Aleykum THT Ailesi.
Benim bir hayalim var burada Kocaeli Üniversitesinde Bilgisayar Mühendisliği okuyup 7-8 sene sonrada Almanya'ya gitmek ve orada yaşamak istiyorum.Bu 7-8 sene içerisinde Almancamı geliştireceğimi hatta üst seviyeye çıkaracağımı düşünüyorum ki şimdiden çalışmaya bile başladım. Bunun dışında beni Almanyaya boş almazlar diye düşünüyorum zaten orada teyzemler var akrabanın olmasıda ek olarak artı diye biliyorum. Boş almayacakları için 7-8 sene içerisinde kendimi aşırı derecede geliştirmeyi istiyorum yani üniversite hayatı olsun kalan seneler olsun boş geçmesin istiyorum şu an 18 yaşındayım Allah nasip ederse seneye üniversitedeyim bu sene kazanamadım istediğim bölümü seneye hazırlanacağım nasipse gireceğiz inşallah. Kazandıktan sonra boş geçmesini istemediğim için hemde kendimi geliştirirsem(her alanda) Almanya'da daha rahat iş bulurum diye düşünüyorum şimdi size asıl sorum şudur ki; Ben bu 7-8 sene içerisinde gerçekten bir kaç tane programlama dilinde android yazılımında ayrıca Adobe programlarında ustalaşmayı istiyorum ki Almanyada iş verenlerin gözüne girip rahat iş sahibi olabileyim. Bunun için önce iş açısından çok iyi olan programlama dillerini öğrenmeliyim sizce hangisi beni daha kolay iş sahibi yapar programlama dilleri açısından?
Yorumlarınız için teşekkür eder saygılarımı sunarım.

overlord0

Üye
5 Ocak 2016
66
0
Valla kardeş hayat zormuş benim dedem alaman ondan duydum

Valla kardeşim youtubeden ne kadar video izlesem Türkiyeye göre daha kolay olduğu aşikar. Aynı şekilde teyzemlerde daha kolay daha iyi yaşam standartları var diyor adamlarda asgari ücret 1500€ 1000€ ya araba var araba pazarında nede olsa ayakları yerden kesiyor 1 sene idare et kenara para at 20.000€ 'ya müthiş arabalar var Türkiyede 20.000TL'ye çok iyi araba alamazsın malum her şeye vergi ÖTV'si KDV'si bitmiyor ki memleketin.

Fiman

Katılımcı Üye
2 Tem 2016
775
0
Android
Valla kardeşim youtubeden ne kadar video izlesem Türkiyeye göre daha kolay olduğu aşikar. Aynı şekilde teyzemlerde daha kolay daha iyi yaşam standartları var diyor adamlarda asgari ücret 1500€ 1000€ ya araba var araba pazarında nede olsa ayakları yerden kesiyor 1 sene idare et kenara para at 20.000€ 'ya müthiş arabalar var Türkiyede 20.000TL'ye çok iyi araba alamazsın malum her şeye vergi ÖTV'si KDV'si bitmiyor ki memleketin.

Çok yüzeysel düşüncen tamam adamlar 1000 euro alıyor ama meyve sebze daha pahalı ev kiraları falan

overlord0

Üye
5 Ocak 2016
66
0
Çok yüzeysel düşüncen tamam adamlar 1000 euro alıyor ama meyve sebze daha pahalı ev kiraları falan

Youtube'da bir adam var Murat Özün diye takip ederseniz zaten anlarsınız diye düşünüyorum. Bizde kilosu 10 TL olan Domates orada kilosu 1 euro. Bunun dışında 60m2 ev 3+1 mi 2+1 mi 1+1 mi bilmiyorum ama 330 Euro kirası. Asgari ücret zaten 1500€ Mühendis kendini geliştirmiş adamada 1500€'dan daha fazla verirler diye düşünüyorum en azından ilk başlangıçta 5 ay gibi bir süreçte 1700€ 1800€ verirler diye düşünmekteyim.

Fiman

Katılımcı Üye
2 Tem 2016
775
0
Android
Youtube'da bir adam var Murat Özün diye takip ederseniz zaten anlarsınız diye düşünüyorum. Bizde kilosu 10 TL olan Domates orada kilosu 1 euro. Bunun dışında 60m2 ev 3+1 mi 2+1 mi 1+1 mi bilmiyorum ama 330 Euro kirası. Asgari ücret zaten 1500€ Mühendis kendini geliştirmiş adamada 1500€'dan daha fazla verirler diye düşünüyorum en azından ilk başlangıçta 5 ay gibi bir süreçte 1700€ 1800€ verirler diye düşünmekteyim.

Almanları iyi tanıyorum :) 2-3 tane arkadaşım var şuan türkiyedeler ama yinede bir vasfın olmadan gitmemelisin hayırlı geceler diliyorum iyi forumlar

overlord0

Üye
5 Ocak 2016
66
0
Almanları iyi tanıyorum :) 2-3 tane arkadaşım var şuan türkiyedeler ama yinede bir vasfın olmadan gitmemelisin hayırlı geceler diliyorum iyi forumlar

Yorumların ve görüşlerin için çok teşekkür ediyorum elbette vasıfsız olarak gitmeyi istemiyorum hangi devlet başkanı ülkesine vasıfsız eleman almak ister ki? İşine yaramayacak adamı ne yapsın? :) İyi geceler dostum.

Dark-Defender

Kıdemli Üye
17 Nis 2015
3,534
0
Zurich
B2 seviyesinde almanca öğrendikten sonra TÜRKİYE de bulunmayan sistem mühendisliği alanında yoğunlaşırsan avrupada iş yaparsın. Burda ki mühendislik alanları genel olduğu için tam alanına yoğunlaşmadan mezun olunuyor. Orda ise en ufak ayrıntının bile mühendisi var :D şöyle düşün Mercedes in kapısının sesi için 12 mühendis çalışıyor. Yukarda para konuşmuşsunuz onu hiç dert etme zaten sen geliştikçe devlet etmese bile firma destek çıkıyo. Programlama dili olarakta mikroişlemci programlama ya da *** programlama alanında geliş ve yahut gittiğin bölümde de görürsün ALU-ASM devreleri yani logic design da geliş bence

overlord0

Üye
5 Ocak 2016
66
0
B2 seviyesinde almanca öğrendikten sonra TÜRKİYE de bulunmayan sistem mühendisliği alanında yoğunlaşırsan avrupada iş yaparsın. Burda ki mühendislik alanları genel olduğu için tam alanına yoğunlaşmadan mezun olunuyor. Orda ise en ufak ayrıntının bile mühendisi var :D şöyle düşün Mercedes in kapısının sesi için 12 mühendis çalışıyor. Yukarda para konuşmuşsunuz onu hiç dert etme zaten sen geliştikçe devlet etmese bile firma destek çıkıyo. Programlama dili olarakta mikroişlemci programlama ya da *** programlama alanında geliş ve yahut gittiğin bölümde de görürsün ALU-ASM devreleri yani logic design da geliş bence

Almanca sorun olmaz diye düşünüyorum çoğu seviyede 7-8 sene içerisinde 1 yıllık kurs desteğiyle vesaire evde de internet üzerinden çalışarak hallederim sıkıntı olmaz gibi. Türkiye'de bulunmayan derken? Almanyada bulunmayan diyecektin sanırım çünkü ben Türkiye de okuyup 7-8 sene içerisinde kendimi programlama dillerinde geliştirip ekstra olarak bilgi anlamında da geliştirip yurt dışına hem çalışmaya hemde yaşamaya gitmeyi istiyorum. Logic design'a göz attım mikroişlemci programlarına da göz attım dillerine yarın daha detaylı göz gezdireceğim ama Logic design elektrik bölümünün 2.sınıf dersiymiş ben bilgisayar okuyacağım ne alaka ki? :)

overlord0

Üye
5 Ocak 2016
66
0
Kardesim zamanin var bir dili hicbir zaman tam ogrenemezsin cunku bir programlama dili ile yapacaklarin neredeyse sinirsiz :) benim tahminim 1,5-2 yila kadar uzmanlasma yolunda buyuk mesafe alirsin

Anladım çok teşekkür ediyorum kardeşim

Yapılan araştırmalarda en popüler dillerin başında java geliyor onu öğren

Tamam çok teşekkür ediyorum yarın ilk iş araştırıp çalışmalara başlayacağım.

Dark-Defender

Kıdemli Üye
17 Nis 2015
3,534
0
Zurich
Almanca sorun olmaz diye düşünüyorum çoğu seviyede 7-8 sene içerisinde 1 yıllık kurs desteğiyle vesaire evde de internet üzerinden çalışarak hallederim sıkıntı olmaz gibi. Türkiye'de bulunmayan derken? Almanyada bulunmayan diyecektin sanırım çünkü ben Türkiye de okuyup 7-8 sene içerisinde kendimi programlama dillerinde geliştirip ekstra olarak bilgi anlamında da geliştirip yurt dışına hem çalışmaya hemde yaşamaya gitmeyi istiyorum. Logic design'a göz attım mikroişlemci programlarına da göz attım dillerine yarın daha detaylı göz gezdireceğim ama Logic design elektrik bölümünün 2.sınıf dersiymiş ben bilgisayar okuyacağım ne alaka ki? :)

pc de de var o ders hatta alu alu alu

[ame="https://www.youtube.com/watch?v=EBZAUUivnMk"]https://www.youtube.com/watch?v=EBZAUUivnMk[/ame]

'GonzaLes

Stajyer Grafiker
17 Nis 2015
11,822
2
391
85
u bilmiyorum maalesef

Oranın vergisi yokmu sanıyorsun.
Attığın adıma bile para alıyorlar orada kanun daha sıkı herhangi bir hatanda cımbızla çekerler.

overlord0

Üye
5 Ocak 2016
66
0
Oranın vergisi yokmu sanıyorsun.
Attığın adıma bile para alıyorlar orada kanun daha sıkı herhangi bir hatanda cımbızla çekerler.

Elbette vergi var lakin bizim ülke kadar değil.
Kanunların sıkı olmasi çok daha iyi bizim ülkedeki gibi en azindan esnek değil kanunlar. Adam birine zarar veriyor tanidigi var diye serbest kaliyor alışık oldugumuz senaryolar..

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.