Bir fotoğrafta renkler nasıl git gite azaltılır?

Veli BLOD

Üye
13 Ocak 2019
170
6
Darende
Merhaba arkadaşlar benim bir photoshop görevimde hoca benden çalışma istedi ve fotoğraflarda gördüğünüz gibi kendi örnek haline getirmemi istedi bende istedikleri ise şunlar;

1. Fotoğrafın renk düzeylerini (levels) değiştiriniz.
  2. Solda çitler ve sağda yol ile sınırlandırılmış alandaki çimenlerin renklerini daha yeşil olacak şekilde düzenleyiniz.
  3. Fotoğrafın parlaklığını azaltınız.
  4. Fotoğrafın tamamında renklerin canlılığını artırınız.
  5. Ağaçların üst kısmındaki renkleri turuncuya yakın olacak şekilde düzenleyiniz. Turuncu kısımlar aşağıya doğru azalmalıdır.
bunların hepsini yaptım lakin sonuncu 5. maddeyi yapamdım ağaçları turuncu yapıp nasıl rengi altta doğru azaltacağım?

FOTOĞRAF

FOTOĞRAF 2

ZiFiЯ

Uzman üye
15 Kas 2021
1,110
875
Teşkilat
Merhabalar Bu video işinize yarayacaktır;
Adobe Photoshop CS6 PC'nizde Mevcut değil ise bu videoyu izleyip kurulum gerçekleştirebilirsiniz;

ZiFiЯ

Uzman üye
15 Kas 2021
1,110
875
Teşkilat
sağolun hocam ama istediğim bu değil nasıl turuncuyu ekledikten sonra ağaçlarınaltına doğru azaltabilirim
Katman katman ayırarak renkleri turuncuya göre azaltabilirsin ardından ayırdığın katmanları birleştirerek tekrar bütün bir fotoğraf haline getirmen gerekiyor bu linke bak istersen;
Gönderdiğim ilk videoda renk ayarını anlatıyor o videoyu izle ne demek istediğimi daha iyi bir şekilde anlarsın
İyi Forumlar ☺️

Veli BLOD

Üye
13 Ocak 2019
170
6
Darende
Katman katman ayırarak renkleri turuncuya göre azaltabilirsin ardından ayırdığın katmanları birleştirerek tekrar bütün bir fotoğraf haline getirmen gerekiyor bu linke bak istersen;
Gönderdiğim ilk videoda renk ayarını anlatıyor o videoyu izle ne demek istediğimi daha iyi bir şekilde anlarsın
İyi Forumlar ☺️
teşekkür ederim hocam. yaptım sonunda ufak bir şey kaldı ona da bakabilir misiniz rica etsem?

1. Kartvizitte yer alan logo vektörel olarak yeniden hazırlanmalıdır. (10p)
  2. Kartvizitin arkaplanında bir gradyan yer almalıdır. (5p)
  3. En az iki farklı metin katmanı olmalı, metinlerin en az birinde metin rengi ile kontrast oluşturacak bir metin kenarlığı (kontur) olmalıdır. (10p)
  4. En az bir şekil içermelidir. (5p)
  5. En az bir fotoğraf içermelidir. Kompozisyonunuza göre portre veya başka fotoğraflar kullanabilirsiniz. (5p)
  6. 85mm genişlik, 55mm yükseklikte olmalı, 300 piksel/inç çözünürlükte tasarlanmalıdır. (10p)

FOTOĞRAF

Hocam bunu da yapmam lazım​

Krypthon

Katılımcı Üye
21 Ağu 2021
795
752
Tien-Şan
teşekkür ederim hocam. yaptım sonunda ufak bir şey kaldı ona da bakabilir misiniz rica etsem?

1. Kartvizitte yer alan logo vektörel olarak yeniden hazırlanmalıdır. (10p)
  2. Kartvizitin arkaplanında bir gradyan yer almalıdır. (5p)
  3. En az iki farklı metin katmanı olmalı, metinlerin en az birinde metin rengi ile kontrast oluşturacak bir metin kenarlığı (kontur) olmalıdır. (10p)
  4. En az bir şekil içermelidir. (5p)
  5. En az bir fotoğraf içermelidir. Kompozisyonunuza göre portre veya başka fotoğraflar kullanabilirsiniz. (5p)
  6. 85mm genişlik, 55mm yükseklikte olmalı, 300 piksel/inç çözünürlükte tasarlanmalıdır. (10p)

FOTOĞRAF

Hocam bunu da yapmam lazım​
Dostum bunların hepsini cs6 da rahatlıkla ve basitçe yapabilirsin youtube'de arattığın an hepsinin nasıl yapıldığı adım adım gösteriliyor.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.