Bir güvenlik uzmanı temel seviyesi

Katılımcı Üye
30 Eyl 2017
564
19
Unknown
Bilişim teknolojileri yani bilgisiyarı anlama güvenlikçiler için ne kadar öğrenilmesi gerek a dan z ye olmaz sonuçta önerebileceğiniz öğrenim PDF yada kurs, video var mı
Comptia a+ free Course var YouTube de ama nereye kadar öğrenmeliyim bu kafamı karıştırıyor

Losemis

Uzman üye
11 Ağu 2018
1,114
23
348
Bilişim teknolojileri yani bilgisiyarı anlama güvenlikçiler için ne kadar öğrenilmesi gerek a dan z ye olmaz sonuçta önerebileceğiniz öğrenim PDF yada kurs, video var mı
Comptia a+ free Course var YouTube de ama nereye kadar öğrenmeliyim bu kafamı karıştırıyor
Selamlar
Geleceği yazanlar Platformunda Siber Güvenliğe Giriş Dersini Ücretsiz bir şekilde alabilirsin Sayın Atıl Samancıoğlu Anlatıyor gayet verimli Siber Güvenlik için temeli sağlam güçlendirir.

Katılımcı Üye
30 Eyl 2017
564
19
Unknown
Selamlar
Geleceği yazanlar Platformunda Siber Güvenliğe Giriş Dersini Ücretsiz bir şekilde alabilirsin Sayın Atıl Samancıoğlu Anlatıyor gayet verimli Siber Güvenlik için temeli sağlam güçlendirir.
Sanırım dediğimi anlamadınız siber güvenlikten ziyade bilgisiyarın içini dışını öğrenmek istiyorum ama öğrendiğim güvenlik kısmına kadar katkı sağlamasını istiyorum dostum

Selamlar
Ayrıca tryhackme hackthebox varken Atıl hocadan almak basic kaçar

Losemis

Uzman üye
11 Ağu 2018
1,114
23
348
Sanırım dediğimi anlamadınız siber güvenlikten ziyade bilgisiyarın içini dışını öğrenmek istiyorum ama öğrendiğim güvenlik kısmına kadar katkı sağlamasını istiyorum dostum
içini dışını dediğiniz zaten bunlar seri halinde olduğu için mesela siber güvenlik kurslarında en temelden anlattığı için A-Z'ye En baştan anlatıyor ilk temel bilgiler kısmında bilgisayar temel bileşenleri ney neye yarar gibi anlattıktan sonra yazılım kısmına geçiyor ancak siz ikisi bir arada istemiyorum ayrı ayrı öğrenmek istiyorum derseniz tabi ki farklı kurslara göz atabilirsiniz.
Ayrıca tryhackme hackthebox varken Atıl hocadan almak basic kaçar
kişiden kişiye değişebilir bu tercih tabi ki bana göre en iyisi atıl hocadır ve seri halinde eğitimleri mevcut temel-orta-ileri düzey gibi herkesin anlayış tarzı farklıdır ben bana fayda sağladığı için size atıl hocayı önerdim siz tabi ki alternatiflere göz atabilirsiniz.

Katılımcı Üye
30 Eyl 2017
564
19
Unknown
içini dışını dediğiniz zaten bunlar seri halinde olduğu için mesela siber güvenlik kurslarında en temelden anlattığı için A-Z'ye En baştan anlatıyor ilk temel bilgiler kısmında bilgisayar temel bileşenleri ney neye yarar gibi anlattıktan sonra yazılım kısmına geçiyor ancak siz ikisi bir arada istemiyorum ayrı ayrı öğrenmek istiyorum derseniz tabi ki farklı kurslara göz atabilirsiniz.

kişiden kişiye değişebilir bu tercih tabi ki bana göre en iyisi atıl hocadır ve seri halinde eğitimleri mevcut temel-orta-ileri düzey gibi herkesin anlayış tarzı farklıdır ben bana fayda sağladığı için size atıl hocayı önerdim siz tabi ki alternatiflere göz atabilirsiniz.
Teşekkür ederim dostum Önerilerin için sanırım kendim araştıracağım

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.