Bir laptopun hangi özellikleri değişiyor?

10 Tem 2023
12
3
Arkadaşlar Merhaba, Yazılım Ve Siber Güvenlik İçin Bir Laptop Almak istiyorum. Bilgisayarı seçtim fakat bütçe durumu yüzünden iyi birşey alamıyorum, bir laptopun hangi özellikleri değişebilir bilgisi olan varsa lütfen aktarabilirmi

Arkadaşlar Merhaba, Yazılım Ve Siber Güvenlik İçin Bir Laptop Almak istiyorum. Bilgisayarı seçtim fakat bütçe durumu yüzünden iyi birşey alamıyorum, bir laptopun hangi özellikleri değişebilir bilgisi olan varsa lütfen aktarabilirmi
SSD+Ram yükseltebilirsin.Siber Güvenliğe giriceğiniz içinde komut satırlarının işlem gücü var.İşlemcilerinin termal macununu yenile.Isınmasını azaltmak için.

'Ra

Ticaret Kategori Sorumlu Yardımcısı
21 Kas 2015
2,432
981
Merhabalar

Laptop'ta HDD , Ram değişebilirsiniz CPU ve GPU gömülü geldiğinden değiştirmen imkansız ama bunun yerine benim zamanım var bir şekilde yaparım dersen harici ekran kartı takabilirsiniz ama tabi laptop içerisinde montajlanamaz ve harici ekran kartını taktığınız zaman artık o bilgisayar dizüstü değil de masaüstü gözüyle bakabilirsiniz çünkü yanınızda taşıyamaz halde olur bilgisayarınız

İyi Forumlar

'Börteçine

Kıdemli Moderatör
25 Şub 2016
7,605
775
ram hdd değişir demişler genelde hepsi doğru cevaplar ama alanın yeterliyse hdd değiştirmene gerek yok ram almadan önce anakartının ne kadar desteklediğini kontrol et ram yükseltmesi hız ve donanım bakımında güzel etki yaratır

BayZorro

Katılımcı Üye
4 Tem 2013
471
48
Everywhere
Arkadaşların dediği gibi Ram ve SSD dışında pek bir değişim olmaz. ama bazı laptoplarda işlemci ve ekran kartı değişimi oluyor tabiki o anakarta uygun parçacanın bulunması gerekiyor.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.