Tersine Mühendislik Bir oyuna nasıl tersine mühendislik yaparım?

eray061

Üye
13 Nis 2021
72
8
Growtopia adlı oyunda opcode değiştirerek yaptığım c# üzerinden bir hile programım vardı. Ama artık oyun opcode değiştirildiğinde anlıyor ve aşağıdaki uyarıyı veriyor açılışta.

C# da kullandığım örnek fonksiyon:

O hata kutusunu nasıl engellerim? Sanırım IDA gibi programlarla tersine mühendislik yapabilirim ama çok bilgim yok. Yardımcı olursanız sevinirim.

@Napcaz

Son düzenleme:

Napcaz

Katılımcı Üye
28 Nis 2019
767
774
Cudi
Bende growtopia yı api monitor ile dinlemeye çalışmıştım ama görülen o ki içinde anti debug mekanizması bulunuyor kodu statik olarak da değiştiremiyorum ben şahsen çünkü vmprotect ile korumuşlar oyunu zaten sanırım bu anti debug korumasını sağlayanda vmprotect in kendisi, hafıza yı nasıl manipüle edebileceğimizi bilmiyorum belki ScyllaHide gibi anti-anti kütüphaneler vardır bu işler için araştırmadım.

eray061

Üye
13 Nis 2021
72
8
Bende growtopia yı api monitor ile dinlemeye çalışmıştım ama görülen o ki içinde anti debug mekanizması bulunuyor kodu statik olarak da değiştiremiyorum ben şahsen çünkü vmprotect ile korumuşlar oyunu zaten sanırım bu anti debug korumasını sağlayanda vmprotect in kendisi, hafıza yı nasıl manipüle edebileceğimizi bilmiyorum belki ScyllaHide gibi anti-anti kütüphaneler vardır bu işler için araştırmadım.
Yani bende ne yapacağımı bilmiyorum tam olarak eski sürümlerde böyle bir şey yoktu. Bu arada mesela ilk hileyi açıp sonra oyunu açtığımda bu hata ortaya çıkıyor. Eğer ilk oyunu açar sonra hileyi açarsam bu hata çıkmıyor. Byteları değiştiriyor Cheat Engine ile kontrol ettim ama hileler çalışmıyor yinede.

Biraz yardım gerek anlaşılan.

Napcaz

Katılımcı Üye
28 Nis 2019
767
774
Cudi
Yani bende ne yapacağımı bilmiyorum tam olarak eski sürümlerde böyle bir şey yoktu. Bu arada mesela ilk hileyi açıp sonra oyunu açtığımda bu hata ortaya çıkıyor. Eğer ilk oyunu açar sonra hileyi açarsam bu hata çıkmıyor. Byteları değiştiriyor Cheat Engine ile kontrol ettim ama hileler çalışmıyor yinede.

Biraz yardım gerek anlaşılan.
demekki kontrolü başta yapıyor, hile ne hilesi nerde buldunuz

eray061

Üye
13 Nis 2021
72
8
demekki kontrolü başta yapıyor, hile ne hilesi nerde buldunuz
Kendi yazdığım hile. Oyunda uçmanı kaçmanı sağlıyor diyeyim kısaca. Cheat engine ile array of bytes aldım, c# ile oyun her güncellendiğinde opcode adreslerin değişeceği için otomatik opcode bulmasını sağladım. Eskiden çalışıyordu ama artık çalışmıyor. Fixlemem gerek.

Kontrolü başta yapıyor evet ama yinede hilenin çalışmasına izin vermiyor bytelar değişse bile. Çok garip.

Napcaz

Katılımcı Üye
28 Nis 2019
767
774
Cudi
Kendi yazdığım hile. Oyunda uçmanı kaçmanı sağlıyor diyeyim kısaca. Cheat engine ile array of bytes aldım, c# ile oyun her güncellendiğinde opcode adreslerin değişeceği için otomatik opcode bulmasını sağladım. Eskiden çalışıyordu ama artık çalışmıyor. Fixlemem gerek.

Kontrolü başta yapıyor evet ama yinede hilenin çalışmasına izin vermiyor bytelar değişse bile. Çok garip.
hilenin tam olarak nasıl çalıştığını ve tam olarak neyi manüpile ettiğini bilmiyorum sende pek açıklamak istemiyorsun gibi gözüküyor, kolay gelsin diyim ne diyim.

eray061

Üye
13 Nis 2021
72
8
hilenin tam olarak nasıl çalıştığını ve tam olarak neyi manüpile ettiğini bilmiyorum sende pek açıklamak istemiyorsun gibi gözüküyor, kolay gelsin diyim ne diyim.
Yok hocam açıklıyorum aslında. Uçma kaçma derken atmıyorum. Mesela oyunda uçma yasak, bu opcode u buluyor ve NOP hale getiriyor. Cidden yardıma ihtiyacım var.

eray061

Üye
13 Nis 2021
72
8
en son bu hile kaç tarihinde çalışıyordu? Bu hileyi oluşturmak için cheat engine i nasıl kullandınız?
3-4 ay önce çalışıyordu sanırım. Olayın tarihle alakası yok ama sürümlerle alakası var. Hileyi oluşturmak için cheat engine ı nasıl kullandığıma gelirsek aşağıdaki video ile anlatabilirim.

Örnek kod:

Kod:
[ENABLE]
Growtopia.exe+7DAC66:
db 90 90
[DISABLE]
Growtopia.exe+7DAC66:
db EB 03

Napcaz

Katılımcı Üye
28 Nis 2019
767
774
Cudi
3-4 ay önce çalışıyordu sanırım. Olayın tarihle alakası yok ama sürümlerle alakası var. Hileyi oluşturmak için cheat engine ı nasıl kullandığıma gelirsek aşağıdaki video ile anlatabilirim.

Örnek kod:

Kod:
[ENABLE]
Growtopia.exe+7DAC66:
db 90 90
[DISABLE]
Growtopia.exe+7DAC66:
db EB 03
Tarih i sürüm için sordum zaten, tahminimce benim vmprotect muhabbeti ile alakası var sizin hilenin işe yaramamasının, eski bir versiyon bulup bir takım testler, karşılaştırmalar yapmak lazım aslında onuda nasıl yapıcaksak, versiyon kontrol isteğini httpdebugger üzerinden yada gtproxy üzerinden bir takım manipülasyonlar yapıp kırarsak belki...

eray061

Üye
13 Nis 2021
72
8
Tarih i sürüm için sordum zaten, tahminimce benim vmprotect muhabbeti ile alakası var sizin hilenin işe yaramamasının, eski bir versiyon bulup bir takım testler, karşılaştırmalar yapmak lazım aslında onuda nasıl yapıcaksak, versiyon kontrol isteğini httpdebugger üzerinden yada gtproxy üzerinden bir takım manipülasyonlar yapıp kırarsak belki...
Hocam ellerinizden öper o zaman :D
İşte önceki sürüm GT setupları: Releases · DefaultO/Growtopia-Versions
Şuan güncel sürüm v4.32
Linkteki sürümlerin hiç birinde vmp yok.

Yapmayı düşünüyor musunuz hocam bir şeyler? Lazım cidden bunu çözmem gerek.

alexandre20

Katılımcı Üye
13 Tem 2022
932
731
paşam growtopia'da fly, wall falan yapamazsın. server taraflı kontrol ediliyor tüm hareketler, fiziksel bir engel varsa server tarafından onay verilmeden senin hareketin register edilmiyor yani

eray061

Üye
13 Nis 2021
72
8
paşam growtopia'da fly, wall falan yapamazsın. server taraflı kontrol ediliyor tüm hareketler, fiziksel bir engel varsa server tarafından onay verilmeden senin hareketin register edilmiyor yani
Öncelikle benimle paşam diye konuşmayın. Eğer konuyu dikkatle okuduysanız hazırda bir hilemin olduğunun ama artık vmp eklendiği için çalışmadığını anlattım. Yine dikkatli okuduysanız bir youtube videosundada fly, wall falan dediğiniz şeyin server taraflı olmadığını görürsünüz.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.