Çözüldü bir pcde iki işletim sistemi kurmak

FRM

Katılımcı Üye
16 Ara 2012
354
0
Nereye
win7 kullanıyorum ama linux'ta kurmak İstiyorum

2'sinide kullanmak istiyorum

önyüklemede linux ve Windows 7 seçenekleri çıksn istedğim işletim sistemine girebileyim bu mümkünmü

NoteCoder

Üye
18 Mar 2015
151
0
Evet mümkün. mevcut diskini bölümlendirip, bir bölüme linux bir bölüme windows kurabilirsin. Bilgisayar açıldığında ise sana hangisini kullanacağını sorar.

cor-vo

Yaşayan Forum Efsanesi
23 Tem 2013
7,985
1
122
VMware ile halledilebilir evet.

Valla bir işletim sisteminden tam verim almak için VMware Workstation veya Player yeterli değil bence. Örnek olarak ben Ubuntu'da Team Fortress 2 çalıştırmak istiyorum çünkü Windows'dan daha çok performans alacağım. Fakat buna VMware izin vermez. Sanal makine bunu gerçekleştirmem için yeterli değil.

Birde, VMware kullanabilmen için işlemcinin sanallaştırmayı desteklemesi gerek. Desteklemiyorsa disklerini bölümlendirip (C ve D diski şeklinde) C'ye Windows, D'ye ise Linux dağıtımlarından birini kurarak kullanacaksın. Açılışta sorar zaten.

Son düzenleme:

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.