Bir site işi konusunda yardım

tufan659

Yeni üye
12 Ara 2015
36
0
iyi günler,
Bundan 1 ay kadar önce bir site oluşturdum fakat sonrasında sitem çalındı kimde olduğunu ve neler olduğunu biliyorum fakat geri alma konusunda deneyimli değilim yardımcı olabilecek deneyimli ve güvenilir biri var mı

redblue58

Katılımcı Üye
26 Ocak 2008
910
2
İzmir
Ftp log kayıtlarına bakabilirsiniz. Hangi tarihte yapıldığını biliyorsanız ftp erişim yaptılarsa o tarihteki kayıtlardan ip adreslerine ulaşabilirsiniz. Ayrıca domaini verirseniz nettende belki reklam yapmışlardır kontrol edilebilir. Ancak ip adresine ulaşmanız demek direkt kişiyi bulmanız anlamına gelmeyecektir.

tufan659

Yeni üye
12 Ara 2015
36
0
hocam direk kişiyi biliyorum ve domainimi çalarak tüm bilgilerimi aldı fakat diğer söylediklerinizi yapmayı bilmiyorum bana bu konuda yardımcı olabilecek biri lazım admin,yönetici veya gerçekten tecrübeli kadrodan olan biri yardımcı olabilir mi

Son düzenleme:

redblue58

Katılımcı Üye
26 Ocak 2008
910
2
İzmir
hocam direk kişiyi biliyorum ve domainimi çalarak tüm bilgilerimi aldı fakat diğer söylediklerinizi yapmayı bilmiyorum bana bu konuda yardımcı olabilecek biri lazım

İşlem tarihi atıyoum 23.12.2016 tarihinde oldu. Siz sunucunun veya host kullanıyorsanız host firmasına o tarihe ait ftp log kayıtlarını isteyin . Ip listesi elinize gelecekti. Eğer gerçek ip ise emniyete gidip bilişim suçlarına bildirim yapabilirsiniz. Ancak tutupta emniyete 200 ip adresi verirseniz uğraşmazlar. Emniyete suç duyuru yaptıktan sonra savcılığa gidip yazılı istekte bulunuyorsunuz oradan aldığınız belge ile tekrar emniyete gidiyorsunuz ve sonra araştırıp size bilgisini ve isterseniz dava açma hakkınızı kullanabileceğinizi anlatıyorlar.

tufan659

Yeni üye
12 Ara 2015
36
0
hocam adam hakkında zaten yeterli kanıtım var hatta tehditlerini küfürlerini herşeyi hazır hale getirdim ama bu dediğiniz yöntem Türkiye de sökmüyor artık ortada hakim savcı kalmadı ben Cumhuriyet savcılığına suç duyurusunda bulundum ilgilenmediler bana gerçekten yardımcı olacak biri lazım ve üzerimde hakkı kalmaz merak etmeyin

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.