Bir Site Nasıl Hacklenir

Nyaan_Neko

Yeni üye
10 Kas 2022
8
3
Diyelim ki ben bir site hacklemek istiyorum ve o site de bir yazıyı değiştirmek ya da o siteye fotoğraf yüklemek istiyorum, bunu yapmak için ne yapmam gerek? SQL Injection la bir sitenin admin kullanıcı adını, şifresini almaya çalıştım ancak yanlışlıkla admin dışında siteye kayıt olan herkesin mail adresi, telefon numarası, ev adresi gibi şeylerini bulabildim ancak admine dair hiçbir şey yok bunun yanında SQL açığı olan siteler de oldukça az, benim sitelere sızabileceğim yollar nelerdir ve bir siteye sızdıktan sonra o sitede nasıl bir değişikli yapabilirim?

Samariter Münsingen - söylediğim site.

Son düzenleme:

connec

Anka Team Junior
5 Nis 2022
1,110
1
1,066
Diyelim ki ben bir site hacklemek istiyorum ve o site de bir yazıyı değiştirmek ya da o siteye fotoğraf yüklemek istiyorum, bunu yapmak için ne yapmam gerek? SQL Injection la bir sitenin admin kullanıcı adını, şifresini almaya çalıştım ancak yanlışlıkla admin dışında siteye kayıt olan herkesin mail adresi, telefon numarası, ev adresi gibi şeylerini bulabildim ancak admine dair hiçbir şey yok bunun yanında SQL açığı olan siteler de oldukça az, benim sitelere sızabileceğim yollar nelerdir ve bir siteye sızdıktan sonra o sitede nasıl bir değişikli yapabilirim?

whichiam

Üye
3 Eyl 2022
212
1
80
Deep Web

Bende az önce sql aramaktan sıkıldım oto sqlscanner baktım o da bozuk adam akıllı çalışmadı,sıkıldım shotdown attım:D

Rewan

'Türk ün yaveri
26 Kas 2020
2,028
19
1,493
Admin panel bypass , brute , exploit , reverse ip den serverdeki siteleri bulup aynı serverde bir siteye sızıp o sitenin configini alma / root olma vs vs bu şekilde hedef siteye sıza bilirsin yani bu senin hayal gücüne ve bakış açına kalmış

Tyrone

Uzman üye
30 Eyl 2017
1,337
24
617
Kamino
Merhabalar;

Web ve Server Güvenliği Kategorimizde her şey mevcut.Fakat temel bir yol çizmek gerekirse, Brute Force
yöntemi kulanabilirsiniz.En basit yoldur.

Bunları geçtiğinizi düşünüyorsanız SQL açıklarıyla devam edebilirsiniz.

Gazibeyq

Üye
19 Nis 2021
138
61
Dünya:)
digelim acik buldum, bir tarayiciyla acik buldum. örnek port 22 nasil sizacagim? accunetix para ile.
Genelde http portu olan 80 ile sızıyorlar diğer türlü hiçbi bilgim yok.

Genelde http portu olan 80 ile sızıyorlar diğer türlü hiçbi bilgim yok.
digelim acik buldum, bir tarayiciyla acik buldum. örnek port 22 nasil sizacagim? accunetix para ile.
Yani port 80 olan ile sızıyorlar youtubede videolar var bakarsin:)

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.