Bir Web Sitesi Nasıl Kurulur ? Ayrıntılı Anlatım.

Taquero44

Üye
24 Eki 2013
128
0
Stalingrad
Öncelikle herkese merhabalar arkadaşlar.Bu konuyu bir web sitesi nasıl kurulur veya bir web sitesine nasıl tasarım atılır bilmeyen arkadaşlarıma kardeşlerime adıyorum.Kısaca burdada bahsedeyim ;

1. İlk adım olarak bir host sağlayıcısı buluyoruz bu önerdiğim bir sitedir ayrıca sitenin hostları freedir. Peki "host nedir ?" host depo alanınızdır bilgilerinizi hosta aktaracaksınız.
"http://www.hostinger.web.tr"

2. Ardından bir domain bulmamız gerek.Bunun için tabiki yine hostinger ı kullanacağız ayrıca host siteleri size free domainlerde sağlar ve hostinger gözlemimce en iyisidir.Peki "domain nedir?"
Domain web sitesinin (.com - .tr - .gg) vs uzantısıdır.

3. Sitemiz Kurulduktan hemen sonra herhangi bir tasarım veya bir server'ı içine ftp programları yoluyla upload ediyoruz.
Peki "Ftp nedir ?" Ftp ise dosyalarınızı hostunuza upload etmenizi (yüklemenizi) sağlayan yardımcı programlardır.Tavsiyem Fillezilla'dır.

4. Artık sitemiz hazır arkadaşlar sitemizi yayınladık ve başka insanlar görebilicek fakat unutmadan uyarmak istiyorum sitenizi büyük işler için kullanacaksanız örnek veriyorum şirket için veya başka bir kuruluş için böyle durumlarda hostinger a para verip daha iyi bir host almalısınız.

Videolu Anlatım : https://www.youtube.com/watch?v=e9r1qJQ-f_Y

Sorularınızı bana Skype ve Facebook'tan ulaşarak sorabilirsiniz.

Facebook : Taquero44

Sitenizi kurarken başarılar.Kolay Gelsin. :)

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.