Bir Yardım "php ve myqsl"

ismet00000

Üye
20 Eki 2013
89
0
Beyler ben C# Biliyorum php bilmiyorum ama php ye işim düştü bana bunu php koduna çevirirmisiniz ?

Veritabanında IPler diye form var orada id ve IP değişken var

Ben Referans sitemi Yapacaktım.

Siteme Giren Herkesin IP sini Oraya Yazmak istiyorum

mesela biri geldi.

id 1 olsun Ip de gelen kişinin Ip si veritabanına yazılısın.

mesela ikinci kişi geldi.

id 2 olsun Ip de gelen kişinin Ip si veritabanına yazılısın.

Şimdi Son Asama

if(Siteye Gelen kişinin IP si = O veritabanında varsa){

Buraları yapmayı biliyorum. Veritabanında işlem yapamadım için.

}

Bunu bir koda çevirip yazarsanız teşekkür eder rep veririm

Oğuz~#>

Kıdemli Üye
5 Tem 2009
4,772
17
Bursa
Öncelikle sitemizin index'ini ( anasayfa ) açıyoruz ve verdiğim kodu yerleştiriyoruz;

PHP- Kodu:
<?php

// Siteye girenlerin IP'lerini alıyoruz

$ip_adres = $_SERVER["REMOTE_ADDR"];
$ipkayit = fopen("ip_kayit.txt", "a");
fwrite($ipkayit,"$ip_adres<br>");
?>

Index'e kodu yerleştirdikten sonra ise ip_kayit.txt adında belge oluşturup dosyalarla birlikte sunucunuza atın.
Sitenize girenlerin otomatikmen ip'si alınıp belgenin içine yazılacaktır. işşlem bu kadardır

Son düzenleme:

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.