Bir zeka sorusu - SEND MORE MONEY

Al Azif

Katılımcı Üye
19 Ağu 2010
507
0
32
Türkiye
#SEND
#MORE
_+___________
MONEY

Yukarıda gördüğünüz basit bir toplamı işlemi.Ancak rakamları bilmiyoruz. Her harf bir rakama karşılık geliyor.İki harf aynı rakama karışılık gelemez.Normal toplama işlemi kuralları geçerli.Harflerin karşılık geldiği rakamları bularak toplamı işleminin orjinal halini bulunuz.

Sorumuz bu arkadaşlar, bugün rastladığım bir soru.Bir süre uğraştıktan sonra çözebildim.Karmaşık gibi gelsede biraz kafa yorunca hemen çıkıyor.Bakalım kimler bulabilicek..

4DEATH

Katılımcı Üye
22 Tem 2008
943
0
deneme yanılmayla buldum yaklaşık 20 dk sürdü :D abimden de hafif yardım aldım :) (ama yardımdan sayılmaz, nasıl çözcemi hatırlattı)

SEND 4DEATH = 9567
MORE 4DEATH = 1085
MONEY
4DEATH = 10652

o 4DEATH = 0
m
4DEATH = 1
y
4DEATH = 2
e
4DEATH = 5
n
4DEATH = 6
d
4DEATH = 7
r
4DEATH = 8
s
4DEATH = 9

Birisi benden çalmasın diye araya
4DEATH yazdım.

Son düzenleme:

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.