Birden Fazla Windows (Format Hatası - YARDIM)

BuqRa038

Üye
1 Haz 2013
89
0
İzmir
Merhaba arkadaşlar USB ile format (Windows 7) atayım dedim ve attım gayet güzelce fakat benim cahilliğime denk geldi bir daha attım sonra bir daha attım üstüne de Windows XP ile format atıyım dedim o olmadı, hata verdi. Şimdi benim bilgisayar da 2 tane Windows var ve ben diğerini silmek istiyorum, nasıl yapabilirim acaba ?

Bir de driver için "Driver Pack Solution" indiriyorum siz neyi tavsiye edersiniz ?
Unutmadan; format atmadan önceki ekran çözünürlüğüm ile şimdiki ekran çözünürlüğüm arasında dağlar kadar fark var... Sorun bilgisayar da yüklü driver olmadığı için mi acaba ?

COP COP 2011

Kıdemli Üye
20 Ağu 2011
2,669
1
İZMİR
Merhaba arkadaşlar USB ile format (Windows 7) atayım dedim ve attım gayet güzelce fakat benim cahilliğime denk geldi bir daha attım sonra bir daha attım üstüne de Windows XP ile format atıyım dedim o olmadı, hata verdi. Şimdi benim bilgisayar da 2 tane Windows var ve ben diğerini silmek istiyorum, nasıl yapabilirim acaba ?

Bir de driver için "Driver Pack Solution" indiriyorum siz neyi tavsiye edersiniz ?
Unutmadan; format atmadan önceki ekran çözünürlüğüm ile şimdiki ekran çözünürlüğüm arasında dağlar kadar fark var... Sorun bilgisayar da yüklü driver olmadığı için mi acaba ?

kardeşim yeniden format atacaksın ve format atarken c diskini biçimlendireceksin

http://www.turkhackteam.net/bilgisayar-guvenligi/903427-format-atmayi-bilmeyen-kalmayacak-thekar1zma.html

BuqRa038

Üye
1 Haz 2013
89
0
İzmir

Şöyle söyleyeyim o zaman.

USB ile formatı atıyorum ve yeniden başlatınca bilgisayarı tekrar format bölümü geliyor yani format niyeyse kayboluyor. USB'yi mi çıkartacağım yoksa reset attığında Bios ayarını mı değiştireceğim bilemedim .s

'Marksman

Kadim Üye
8 Ocak 2013
5,400
2
Hayir Format attikdan sonra sen bsye basma windows kendiliginden açilir sana kurulumu devam ettirir yani sen elleme sonra format tamamen bittiginde usb çikarirsin biter :) Yani o kurulum için tuşa basina sadece formati ilk aticagin zaman yapcaksin sonradan birdaha basma :) Ve eski C yi her zaman biçimlendir.

Ekran karti driver yüklersen görüntü düzelicektir. Ayrica sag tık özelliklerden çözünürlük ayarini eski ayarlariniza göre güncelleyebilirsiniz.

BuqRa038

Üye
1 Haz 2013
89
0
İzmir
Hayir Format attikdan sonra sen bsye basma windows kendiliginden açilir sana kurulumu devam ettirir yani sen elleme sonra format tamamen bittiginde usb çikarirsin biter :) Yani o kurulum için tuşa basina sadece formati ilk aticagin zaman yapcaksin sonradan birdaha basma :) Ve eski C yi her zaman biçimlendir.

Ekran karti driver yüklersen görüntü düzelicektir. Ayrica sag tık özelliklerden çözünürlük ayarini eski ayarlariniza göre güncelleyebilirsiniz.

Ben zaten hiç birşeye basmıyorum direk kendi böyle attıkca atacak yani :D Formatı atıyor, yeniden başlatıyor sonra tekrar format menüsü geliyor. Devir daim gibi birşey yapıyor, uyuz oldum. XP yükleseydi XP yükleyecektim yaa ama olmadı gene W7. Elimde kalacak diye korkuyorum yaa :D

'Marksman

Kadim Üye
8 Ocak 2013
5,400
2
Ben zaten hiç birşeye basmıyorum direk kendi böyle attıkca atacak yani :D Formatı atıyor, yeniden başlatıyor sonra tekrar format menüsü geliyor. Devir daim gibi birşey yapıyor, uyuz oldum. XP yükleseydi XP yükleyecektim yaa ama olmadı gene W7. Elimde kalacak diye korkuyorum yaa :D

Siz dokunmadiysaniz tekrar atmamasi gerekiyor belki iso da yada bilgisayarda problem olabilir. Eğer öyleyse yeniden basladiginda usb yi çikartarak deniyebilirsiniz :)

BuqRa038

Üye
1 Haz 2013
89
0
İzmir
Siz dokunmadiysaniz tekrar atmamasi gerekiyor belki iso da yada bilgisayarda problem olabilir. Eğer öyleyse yeniden basladiginda usb yi çikartarak deniyebilirsiniz :)

Driver Pack Solution programı insin bi dediğini uyguluycam ama ben ISO şeklinde değil de USB'ye klasörleri falan attım ama USB'yi de NTFS şeklinde biçimlendirdim yani konunun birinde öyle okumuştum.

COP COP 2011

Kıdemli Üye
20 Ağu 2011
2,669
1
İZMİR
Şöyle söyleyeyim o zaman.

USB ile formatı atıyorum ve yeniden başlatınca bilgisayarı tekrar format bölümü geliyor yani format niyeyse kayboluyor. USB'yi mi çıkartacağım yoksa reset attığında Bios ayarını mı değiştireceğim bilemedim .s

bende öçyle izah edeyim kardeşim sen bıostan tammanısı ile ayarlıyamamışın yapacagın

şu yeniden formata dönüyorya usb ni çıkar wündovs başlatılıyorken tak devam edecek kardeşim

ama formatını yeniden at ama dediğimiz gibi yap

BuqRa038

Üye
1 Haz 2013
89
0
İzmir
bende öçyle izah edeyim kardeşim sen bıostan tammanısı ile ayarlıyamamışın yapacagın

şu yeniden formata dönüyorya usb ni çıkar wündovs başlatılıyorken tak devam edecek kardeşim

ama formatını yeniden at ama dediğimiz gibi yap

Bende o zaman öyle yapacam mecbur yani. Bir de bir sıkıntım daha var biçimlendirme yazarken disklerin ismi yazmıyordu tuttum silmemem gereken diski sildim içinde de önemli dosyalar vardı onlar da yalan oldu. Geri getirme imkanı var mı acaba ?

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.