Birisiyle karşılaşınca heyecanlanma durumu?

Montesquen

Yeni üye
18 Ocak 2019
24
4
Sizde de oluyor mu dışarıda (otobüs, metro, yolda) eskiden tanıdığınız kişilerle karşılaşınca bi heyecanlanma, konuşamama durumu? 2 hafta içinde farklı günlerde hem eski sevgilimle, hem de taa ilk okul zamanındaki kız arkadaşımla otobüs durağında karşılaştık. İkisiyle de göz göze geldik fakat konuşamadık tabi bende bi göz kaçırma, bir yerlere saklanma, onun göremeyeceği yerlere kaçma... heyecanlanma mı desem bilemedim aslında birbirimizi iyi hatırlıyoruz fakat ikimiz de konuşmuyoruz. Bence bu özgüven eksikliğinden kaynaklanıyor ama nasıl aşacağımı bilemedim. Eskiden utangaçtım onu yendim çok şükür şimdi sadece istemediğim kişilerle karşılaşınca elim ayağım dolaşıyor. Ama mesela oradan ayrılınca da neden böyle yaptım diyorum o kim ki heyecanlancam durduk yere ortada bir şey yokken kendime kızıyorum da o an öyle olmuyor. Umarım yalnız değilimdir acaba bu bir tek bende mi oluyor bilmiyorum.

Çakır.

Katılımcı Üye
27 Haz 2021
396
371
Bu psikolojiktir yani şöyle demek gerekir bir geçmişiniz olduğu için böyle oluyordur.
8. Sınıfta bir arkadaşım vardı her türlü şeyi yapmıştık zamanında (O zaman ki aklımıza göre) 3 4 ay önce yine karşılaştık ve eskisi kadar rahat konuşamadık. Velhasıl kelam normal bir durumdur.

projex

Üye
10 Ara 2021
208
135
25
Türkiye
Dostum, 22 yaşında bir arkadaşın olarak yazıyorum, belki küçüksün benden, belki büyüksün, belkide aynı yaştayız.
Ama gözlemlerime göre bu tip insanlar toplumdan uzak duran insanlardır, bunu engellemek için tavsiyem topluma çık ve toplum ile vakit geçir derim.

Tattger

Üye
14 May 2019
79
24
Bu ne kadar girişken olduğun ile alakalı eğer günlük hayatında tanımadığın insanlarla az konuşuyorsan diyalog kurmuyorsan ne yazık ki yakın çevrene de bu şekilde yaklaşırsın. Tavsiyem aktarım yeteneğini geliştirmek için bolca kitap okuman tanımadığın insanları yolda yürürken lazım olmasa bile bir şeyler sorman örneğin merhaba küçükçekmeceye gideceğim nasıl gidebilirim? Veya yakınlarda bir eczane varmış biliyor musunuz? Tarzı farklı sorularla özgüvenini artırabilirsin

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.