Bişey Görev Yöneticisini engelliyor

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

0x1

Yeni üye
15 May 2010
26
0
Arkadaslar pcmde sanırım bir keylogger var ve görev yöneticisini engelliyor ve eset nod32 silmiyor veya bildiginiz baska keyloger algılayan program varmı (Eset Nod32 yapanlari saygiyla aniyorum) Şimdiden Teşekkürler

0x1

Yeni üye
15 May 2010
26
0
Herkese Çok Teşekkür Ederim Trojen Romever sayesinde pcden sildim pc yeniden baslattıgımda ise Antilogger programı bana keyloggeri gosterdi ve tamamiyle yok ettim. (Samimi Söylüyorum Çok içten Teşekkür Ederim Adamın Dibisiniz)

iXpErA

Katılımcı Üye
13 Ağu 2012
966
13
!
görev yöneticisini aktıf hala getir burdan
Bu işlem için kayıt defterini (Registry) açmamız gerekiyor. Bu işlem için başlata "regedit" yazmanız yeterli. Eğer Windows XP kullanıyorsanız çalıştır'a "regedit" yazarak ulaşabilirsiniz, kayıt defterine.
regedit-370x550.png

Kayıt defterini açtıktan sonra ise;
HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Policies\System
adres yolunu izleyerek "DisableTaskMgr" kaydına erişmemiz gerekiyor.
regedit_kayit-550x307.png

Son olarak ise DisableTaskMgr kaydını silebiliriz veya kaydı açarak 1 olan değer verisini 0 yapabiliriz .
dword.png

Bu değişikliği yaptıktan sonra görev yöneticimizin tekrar kullanılabilir hale gelmesi gerekiyor.

Not: Bu düzenleme grup kural editörü (gpedit.msc) yardımıyla da yapılabilir ancak Windows işletim sistemlerinin her versiyonunda bu hizmet olmadığı için, düzenleme her Windows işletim sisteminde bulunan kayıt defteri düzenleyicisine göre anlatılmıştır.

Not2: Eğer kullandığınız sistemde yönetici değilseniz ve görev yöneticisi sistem yöneticiniz tarafından devre dışı bırakılmış ise, sistem yöneticinize başvurmanız gerekmektedir.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.