bişey olur mu ?

16 Eki 2014
133
0
Ben birinin face şifresini bulmak istiyodum bi çoçuk yardım etceni söyledi o kişinin face linkini attım ama yardım istediğim kişi o kişiye söylemiş galiba twitterda yazmış ben şimdi savcılıklamı uğraşcam yapma bebeğim yazmış şifresini bulmak istedim kişi bişey olur mu sizce

ibrahimcakal

Katılımcı Üye
31 Ara 2014
293
0
Aydın
Ben birinin face şifresini bulmak istiyodum bi çoçuk yardım etceni söyledi o kişinin face linkini attım ama yardım istediğim kişi o kişiye söylemiş galiba twitterda yazmış ben şimdi savcılıklamı uğraşcam yapma bebeğim yazmış şifresini bulmak istedim kişi bişey olur mu sizce
kardeşim bi sıkıntı olmaz merak etme,sen sadece face şifresini bulcam demişsin ama dediğin şeyi uygulamadığına göre bir sıkıntı olmaz.. :)

hamush

Katılımcı Üye
26 Haz 2012
635
1
Yasa açık, izinsiz sisteme girersen 6 aya kadar, sistemde değişiklik yaparsan girdiğinde 2 yıla kadar.. Ama sen ne girmişsin, ne düzenlemişsin. Teşebbüs suçu da yok gördüğüm kadarıyla...

Edit: Ama cidden, bütün bu facebook şifresi kırmaya çalışanlar; MAL MISINIZ? Yahu kaç defa yazıldı artık yasası var başvurdukları anda ceza alırsın diye. Ne hapis cezasını, ömrünüz boyunca memur olamamayı, bin türlü sıkıntıyı mazur gösterecek kadar önemli olabilir?

Son düzenleme:

hamush

Katılımcı Üye
26 Haz 2012
635
1
ben çaldım e-posta şifre değiştirdim değişiklikler yaptım birşey olur mu ?

Hesap sahibi savcılığa giderse, PARA CEZASINA ÇEVRİLEMEZ hapis cezası var. 18 altı isen hafifler, ilk cezansa ertelenir. IP'ni en basit yöntemle bile saklamışsan kasmayıp 'yapan bulunamadı' deyip kestirip atmaları ihtimali var. Ama IP filan da gizlemeden, karşıdaki kişi şifreyi sana kendi ağzı ile söylese bile, suçlu sensin.

Daha geçen bir ecza deposu sahibi amcamızın ayrıldığı sevgilisi cinslik olsun diye zaten amcamız şifreyi kendi vermişken girmiş, "Ben pisliğin tekiyim" filan yazmış. Başvurduk, 1 günden kısa zamanda bulundu.. Mahkemeyi takip etmedim yakalanma olayına kadar, o zamana kadar da bu işten hiç bi halt anlamayan amcamızın avukatına ne yapması gerektiğini anlatıp dilekçeyi yazdırdım sadece... ama adam ifrit olmuştu "rezil oldum" diye, ihtimal hapse kadar bastıracak. Davasından vazgeçerse kamu davasına döner mi onu da bilmiyorum. Tekrar ediyorum, karşınızdaki kişi size noter tasdikli belge ile bile şifresini verse, girme hakkınız yok CMUK'a göre. Aman dikkat.

chocolax

Kıdemli Üye
1 Ocak 2015
3,171
3
Hesap sahibi savcılığa giderse, PARA CEZASINA ÇEVRİLEMEZ hapis cezası var. 18 altı isen hafifler, ilk cezansa ertelenir. IP'ni en basit yöntemle bile saklamışsan kasmayıp 'yapan bulunamadı' deyip kestirip atmaları ihtimali var. Ama IP filan da gizlemeden, karşıdaki kişi şifreyi sana kendi ağzı ile söylese bile, suçlu sensin.

Daha geçen bir ecza deposu sahibi amcamızın ayrıldığı sevgilisi cinslik olsun diye zaten amcamız şifreyi kendi vermişken girmiş, "Ben pisliğin tekiyim" filan yazmış. Başvurduk, 1 günden kısa zamanda bulundu.. Mahkemeyi takip etmedim yakalanma olayına kadar, o zamana kadar da bu işten hiç bi halt anlamayan amcamızın avukatına ne yapması gerektiğini anlatıp dilekçeyi yazdırdım sadece... ama adam ifrit olmuştu "rezil oldum" diye, ihtimal hapse kadar bastıracak. Davasından vazgeçerse kamu davasına döner mi onu da bilmiyorum. Tekrar ediyorum, karşınızdaki kişi size noter tasdikli belge ile bile şifresini verse, girme hakkınız yok CMUK'a göre. Aman dikkat.

ben çaldığım kişiyi tanımıyom oda beni 18 den küçüğüm oda küçük hiç cezam yok bişey olurmu

hamush

Katılımcı Üye
26 Haz 2012
635
1
Bence olmaz.. Dediğim gibi, şikayet ederlerse anında bulunuyor nereden kim bağlanmış. Sende vakit geçtiğine göre bir şey olmaz. Ama n'olur n'olmaz yapmayın böyle şeyler.. Birinin facebook'unu kırsanız ne, sanki reklam spam edip para mı kazanıyorsunuz?

Ben olsam son bir kez girip, "Kullanıcı adım: <username>, şifrem <şifre>" diye son bir kez bir mesaj yazıp, sonra bir daha asla girmezdim.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.