Bitcoin hesabımdan nasıl para gönderir-çekerim

HAKStudio

Üye
16 Ocak 2019
94
7
Merhaba,
Çevrimdışı bitcoin hesabı oluşturup para yükleyeceğim ancak bu parayı nasıl çekeceğim yada birine göndereceğim. Blokchain gibi sitelere private ID yi vererek çekim ve gönderim yapılabiliyor ancak diyelimki çok para var, o zaman parayı alabilir. Bunun farklı bir yolunun olduğunu düşünüyorum. Şimdiden teşekkürler.

dark15s15

Katılımcı Üye
25 Ağu 2008
314
2
adresler değişiyor, çekim adresi ve yatırım adresi farklı. Para almak için yatırma adresini kullanıcaksın sadece o ID üzerinden başka işlem yapılamıyor. fakat çekme ID si ile ilgili açıkcası bende çok işlem yapmadım yanıltmamak adına yorum yapmayayım.

https://medium.com/kriptotek/adım-adım-bitcoin-cüzdanı-rehberi-eba5f0d3a9c1

yinede yukarıya link bıraktım acele etmeden tamamını okursan cevaba ulaşabilirsin

Son düzenleme:

Jaime Lannister

Kıdemli Üye
1 Ara 2020
3,691
808
Casterly Rock
Merhaba, bitcoin platformuna göre değişiklik gösterir hangisini kullandığınızı belirtirseniz yardımcı olabilirim onun dışında en yaygın kullanılan btcturk ve bitlo da şöyle yapabilrisiniz

Bitlo;
BTC cüzdanına nasıl para gönderilir?
Panelde yer alan Cüzdan Adresi kısmına, Bitcoin göndermek istediğiniz cüzdan adresini ekleyiniz. Çekmek İstediğiniz Tutar (BTC) kısmına, çekeceğiniz Bitcoin miktarını girdikten sonra “Bitcoin Çek” butonuna tıklayınız. Eğer bakiyenizin tamamını çekmek istiyorsanız ( + ) simgesine basabilirsiniz.

BtcTurk’ten Bitcoin Çekme
BtcTurk hesabınızdan Donanım cüzdanı, mobil cüzdan veya bir başka platforma Bitcoin transfer edebilmeniz için BtcTurk’e üye girişi yaptıktan sonra menüden Bitcoin Cüzdanı bağlantısına tıklayarak Bitcoin Çek sayfasına ulaşabilirsiniz. Bitcoin çekme adresi tanımlamak için Çekmek İstediğiniz Adres kutusundaki Yeni Adres Tanımla bağlantısına (veya + sembolüne) basın.

Kaynak

https://www.bitlo.com/rehber/bitcoin-nasil-gonderilir

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.