BiyoTürk Protein Decoder 2.0

GeNeRaL-33

Uzman üye
19 Tem 2007
1,369
36
255.244.233.1

Üreticinin Açıklaması:

BiyoTürk sitesi için, özel istek üzerine hazırladığımız bir program. Protein sentezinde görevli mRNA ?daki baz dizisini (KODON) girip ona karşılık gelen aminoasit ve bu aminoasit hakkında ayrıntılı bilgilerini çıkarıyor.

Programın Özellikleri :

# BiyoTürk Protein Decoder, BiyoTürk Biyoloji Portalı için özel istek üzerine hazırladığımız bir program.
# Program, protein sentezinde görevli mRNA ?daki baz dizisini (KODON) girip ona karşılık gelen aminoasit ve bu aminoasit hakkında bilgilerini çıkarıyor.
# Ayrıca ilgili DNA (KOD) baz dizisi de programda yer almaktadır.
# Karşılık gelen amino asite ait karboksil, amonyum varsa sahip olduğu diğer grupların pKa değerlerini de öğrenebilirsiniz.
# Programın zemin rengi için size sunulan 9 ayrı renk seçeneğinden beğendiğiniz birisini seçebilir hatta belli süre aralığında periyodik değişmesini de isteyebilirsiniz. Zemin renkleri:
# Lacivert
# Pembe
# Gök Mavisi
# Çilek
# Turkuaz
# Kırmızı
# Yeşil
# Mor
# Turuncu
# Windows® XP SP2 ile tam uyumludur.

Program için en iyi görünüm ve en iyi çalışma performansı Windows® XP İşletim Sistemi ve 32 bit Renk Kalitesi altında alınır.

https://tik.lat/dlBIW
 
Üst

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.