BlackArch önerir misiniz ?

c0rrect

Üye
28 Nis 2020
63
0
Arch
Selam dostlar. Blackarch hakkında biraz bilgi verebilir misiniz ? Yüksek mevlalardaki indirme boyutunu hak eder mi (Adil Kullanım Kotam yok) ? Avantaj ve dezavantajlarını söyleyebilir misiniz ? Parrot Os de mi kalmalıyım yoksa blackarch a geçmeli miyim ? Şu anda Üniversite sınavına hazırlanan bir akrabam var şu anda bir şirkette linux sistem yöneticisi, bir süre önce dual boot olarak blackarch kullanıyordu hala kullanıyor mu bilmiyorum. O zamandan beri hep merak etmişimdir.

cashless

Üye
20 Nis 2020
217
3
İzmir
Benim tavsiyem linux dağıtımını siber güvenliğe göre seçmemek yani ubuntu kurarsın içine toolları çok rahat kurarsın.

3 Kas 2019
66
0
sen ubuntuda kursan kalide kursan parrotda kursan birşey olmaz tek fark diğer işletim sistemlerinde toollar yüklü olur yani farketmez hepsi aynı işletim sistemi altında

c0rrect

Üye
28 Nis 2020
63
0
Arch
sen ubuntuda kursan kalide kursan parrotda kursan birşey olmaz tek fark diğer işletim sistemlerinde toollar yüklü olur yani farketmez hepsi aynı işletim sistemi altında
istediğim şey zaaten tooları kurmakla uğraşmamak

Benim tavsiyem linux dağıtımını siber güvenliğe göre seçmemek yani ubuntu kurarsın içine toolları çok rahat kurarsın.
istediğim zaten tooları tek tek kurmamak

blackarch hakkında bilgi verirsen makbule geçer efendim

Moderatör tarafında düzenlendi:

The Narkoz

Kıdemli Üye
19 Ağu 2017
2,783
1
Azerbaycan
1-Arch tabanlı bir dağıtım yani eğer bir sorun oluşursa Manjaro,Arch linux,Archlabs ve diğer Arch dağıtımlarda kı forumlardan rahatlıkla sorunun cözümünü bula bilirsin(bu Debiana da ait yani Linux Mintde bir sorun oluşursa Ubuntu forumlarına baka bilirsin)
2-Arch Tabanlı bir sistem olduğu için cok hızlı bir dağıtım hele ki Masaüstü oratmı Fluxbox olduğu için boşta 200,100 mbdan cok ram kullanmayacaktır
3-2552 tool
4-Tüm Arch tabanlı distrolara Balckarch deposunu kurub tüm tulları 1,2 satır kod yazıb indire bilirsin
5-PDF linki hem de Türkçe bir bak istersen https://blackarch.org/blackarch-guide-tr.pdf

---------------------------------------------------------------
Dezavantajı

1-Şimdilik hatırladığım diğer dağıtımları nisbeten daha zor kurulum

c0rrect

Üye
28 Nis 2020
63
0
Arch
1-Arch tabanlı bir dağıtım yani eğer bir sorun oluşursa Manjaro,Arch linux,Archlabs ve diğer Arch dağıtımlarda kı forumlardan rahatlıkla sorunun cözümünü bula bilirsin(bu Debiana da ait yani Linux Mintde bir sorun oluşursa Ubuntu forumlarına baka bilirsin)
2-Arch Tabanlı bir sistem olduğu için cok hızlı bir dağıtım hele ki Masaüstü oratmı Fluxbox olduğu için boşta 200,100 mbdan cok ram kullanmayacaktır
3-2552 tool
4-Tüm Arch tabanlı distrolara Balckarch deposunu kurub tüm tulları 1,2 satır kod yazıb indire bilirsin
5-PDF linki hem de Türkçe bir bak istersen https://blackarch.org/blackarch-guide-tr.pdf

Dezavantajı

depoları derken ?

3-2552 tool

Dezavantajı

Peki disk alanı hazır diyelim, usb de hazır, nasıl dual boot yapacağım ?

3-2552 tool

dpstı

Dezavantajı

dostum sen bana dc ni verebilir misin ben direk oradan merak ettiğim şeyleri sorayım

Moderatör tarafında düzenlendi:

The Narkoz

Kıdemli Üye
19 Ağu 2017
2,783
1
Azerbaycan
telegramım yok da
ayrıca kurulum olayını sanırım çözdüm ben
bana lazım olan şey güncel olarak pacman komutları olacak sanırım
kiçik bir google aramasında her şey çöze bilirsin

atdığım pdfde de bula bilirsin

ayrıca
pacman {-h --help}
pacman {-V --version}
pacman {-D --database}
pacman {-F --files}
pacman {-Q --query}
pacman {-R --remove}
pacman {-S --sync}
pacman {-T --deptest}
pacman {-U --upgrade}

c0rrect

Üye
28 Nis 2020
63
0
Arch
kiçik bir google aramasında her şey çöze bilirsin

atdığım pdfde de bula bilirsin

ayrıca
pacman {-h --help}
pacman {-V --version}
pacman {-D --database}
pacman {-F --files}
pacman {-Q --query}
pacman {-R --remove}
pacman {-S --sync}
pacman {-T --deptest}
pacman {-U --upgrade}

dostum karar anı :D
Parrot Sec OS mi
Yoksa Blackarch linux mu
discorda gittim blackarchi, türk biri vardı. Sa yazdım oda as yazdı. Yetkili biri geldi türkçe konuşmayın dedi, diğeri geldi türkçe espiri yaptı. Adamlar türk değilmiş birde. Rusça fln konuşuyorlardı, sordum ve rus değiller. Kitlesi baya bir kültürlü ve bilgili sanırım. Her dilden biraz bilgileri vardı. Sorularımı özelden türkçe bile yanıtladı. Oda ya yönetimden yada sistemi yapan arkadaşlardan biriydi sanırım. Tercihimde yardımcı olur musun ? Acil :D

The Narkoz

Kıdemli Üye
19 Ağu 2017
2,783
1
Azerbaycan
dostum karar anı :D
Parrot Sec OS mi
Yoksa Blackarch linux mu
discorda gittim blackarchi, türk biri vardı. Sa yazdım oda as yazdı. Yetkili biri geldi türkçe konuşmayın dedi, diğeri geldi türkçe espiri yaptı. Adamlar türk değilmiş birde. Rusça fln konuşuyorlardı, sordum ve rus değiller. Kitlesi baya bir kültürlü ve bilgili sanırım. Her dilden biraz bilgileri vardı. Sorularımı özelden türkçe bile yanıtladı. Oda ya yönetimden yada sistemi yapan arkadaşlardan biriydi sanırım. Tercihimde yardımcı olur musun ? Acil :D
Parrot os

digE

Yeni üye
16 Nis 2020
27
0
Kalinin Deposu Geniş Baştan Söylemek Lazım. Blackarch gayet güzel bir proje. Linux'ta Yeni İsen Kali Kurma Derim. Hatta Blackarch'da Kurma. Ubuntu İle Başla Veya Mint. Bu Sistemlere Toolları Kurup Denersin. Alışırsın Ve Sonra Kali Veya Parrot Veya Blackarch Ve Daha Nicelerine Geçersin. Bu Arada Hayırlı Ramazanlar THT Ailesi. Sağlıcakla Kalın :))

c0rrect

Üye
28 Nis 2020
63
0
Arch
Kalinin Deposu Geniş Baştan Söylemek Lazım. Blackarch gayet güzel bir proje. Linux'ta Yeni İsen Kali Kurma Derim. Hatta Blackarch'da Kurma. Ubuntu İle Başla Veya Mint. Bu Sistemlere Toolları Kurup Denersin. Alışırsın Ve Sonra Kali Veya Parrot Veya Blackarch Ve Daha Nicelerine Geçersin. Bu Arada Hayırlı Ramazanlar THT Ailesi. Sağlıcakla Kalın :))

Dostum kali linux deneyimim var. Belirli bir düzeyde linux bilgisine sahibim. Blackarch indiriyorum şu anda. Dualboot yapacağım.
Ubuntu felan kurardım ama tooları tek tek kurmak istemiyorum ve sistemim düşük.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.