Blue Team - Siber Güvelik Saldırı Savunma Kitabı

borekaenxd97

Blue Tim Emektar
24 Nis 2020
217
342
Ey Türk Gençliği!

Merhabalar değerli TürkHackTeam üyeleri, kendi yazmış olduğum bu kitabı Blue Team adına sizlerle paylaşıyorum. Siber Güvenlik sitelerinden, CTF yarışmalarından edindiğim bu soruları detaylı olarak çözdüğüm, teknikleri elimden geldiğince derine inerek anlatmaya çalıştığım bu kitap umarım sizin için yararlı olur.
Aslında amacım bunu 29 Ekim'e yetiştirmekti fakat erken bitirdiğim için paylaşmak istedim.
Kitabın paylaşımı için gerekli izinler @Ares Admin tarafından alınmıştır.

wk600ry.jpg

VirusTotal Link

wk600ry.jpg

Drive Link

Kitabın görsel olarak çok iyi olmadığının ve bazı kelime yanlışlarının olabileceğinin farkındayım fakat burada en önemli noktanın teknik bilgi ve bu teknik bilgiyi aktarmak olduğunu düşünüyorum. Kitap hakkında anlaşılmayan, başka çözüm yolu hakkında konuşmak olsun tartışmak olsun danışmak isteyen herkes benimle veya Tim içerisindeki arkadaşlarımla iletişime geçebilir. İyi okumalar dilerim.

10 Ağu 2022
168
100

Merhabalar değerli TürkHackTeam üyeleri, kendi yazmış olduğum bu kitabı Blue Team adına sizlerle paylaşıyorum. Siber Güvenlik sitelerinden, CTF yarışmalarından edindiğim bu soruları detaylı olarak çözdüğüm, teknikleri elimden geldiğince derine inerek anlatmaya çalıştığım bu kitap umarım sizin için yararlı olur.
Aslında amacım bunu 29 Ekim'e yetiştirmekti fakat erken bitirdiğim için paylaşmak istedim.

Kitabın görsel olarak çok iyi olmadığının ve bazı kelime yanlışlarının olabileceğinin farkındayım fakat burada en önemli noktanın teknik bilgi ve bu teknik bilgiyi aktarmak olduğunu düşünüyorum. Kitap hakkında anlaşılmayan, başka çözüm yolu hakkında konuşmak olsun tartışmak olsun danışmak isteyen herkes benimle veya Tim içerisindeki arkadaşlarımla iletişime geçebilir. İyi okumalar dilerim.
Elinize sağlık hocam çok keyifli bir şekilde okuyacağımı düşünüyorum

harasad

Katılımcı Üye
14 Eyl 2023
307
106

Eline sağlık

Bekbilisim

Yeni üye
29 Kas 2021
42
15

Eline sağlık

HexterV

Üye
26 Mar 2016
119
12
UK Parliament Building
Elinize sağlık hocam fakat indirme seçeneği bulunmamakta PDF için. Ben mi beceremedim yoksa paylaşım kısıtı mı var ? Veya farklı bir çözümü olan varsa onu da yapabilirim.

borekaenxd97

Blue Tim Emektar
24 Nis 2020
217
342
Ey Türk Gençliği!
Elinize sağlık hocam deneyimlerinizi ve bilgilerinizi bizlerle paylaştığınız için teşekkürler...
Rica ederim, umarım faydalı olur.
Elinize sağlık hocam
Teşekkürler.
Elinize emeğinize sağlık hocam, kesinlikle okuyacağım.
Teşekkür ederim, benim de tavsiyem o yönde.
Elinize ve emeklerinize sağlık hocam
Teşekkür ederim umarım Tim için de faydalı olur.
Elinize sağlık hocam
Teşekkürler.
Elinize sağlık hocam çok keyifli bir şekilde okuyacağımı düşünüyorum
Teşekkür ederim, umarım.
Elinize sağlık hocam geçerken güzel bir kitap olmuş
Teşekkür ederim.
Eline , Emeğine sağlık hocam.
Teşekkürler.
Teşekkür ederim.
Eline emeğine sağlık abi
Teşekkür ederim.
Teşekkürler.
Elinize sağlık hocam fakat indirme seçeneği bulunmamakta PDF için. Ben mi beceremedim yoksa paylaşım kısıtı mı var ? Veya farklı bir çözümü olan varsa onu da yapabilirim.
Senlik bir problem değil yalnızca drive linkini paylaştım. Eğer pdf dosyasını istersen paylaşabilirim seninle.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.