BMW Elektrikli Otomobil Üretecek

ÇağlaR

Yaşayan Forum Efsanesi
22 Tem 2007
9,942
17
Ankara
bmwcitycar.jpg


BMW Başkanı Norbert Reithofer, Bavyeralı üreticinin yakın gelecekte kalabalık şehirlerde kullanım kolaylığı sunan ve ayrıca çevre dostu bir model üreteceğini söyledi.Dünyanın petrol rezervlerinin her geçen gün biraz daha azaldığı gerçeği otomotiv sektörünü farklı enerji kaynakları bulma konusunda çalışmalar yürütmeye itiyor. Benzin ve dizel araçların yerini alacak farklı uygulamalar konusunda şimdiden geliştirme çalışmaları sürdürülüyor. Bu konuda diğer firmalardan geride kalmak istemeyen BMW, ilerleyen yıllarda elektrik ile çalışan küçük bir şehir aracını piyasaya süreceğini onayladı.
Bu konuda açıklamalar yapan BMW Başkanı Norbert Reithofer, BMW'nin böyle bir model üzerinde çalışmalar yürüttüğünü doğruladı. Reithofer, "Bu yeni şehir aracında müşteriler tam elektirikli sürüş ve yüksek verimlilikli yanma sağlayan motor arasında seçim yapabilecek. Bu aracın seri üretimine önümüzdeki on yılın ilk yarısında başlanabilir" dedi.
Bu yeni aracın detayları belli olmadığı için araçda kullanılacak motor konusunda da belirsizlikler mevcut. İlk söylentilerde aracın sadece elektrikle çalışacağı söylensede, aracın bir hybrid güç ünitesine sahip olabileceğide vurgulanıyor.
 
Üst

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.