Bogbounty nasıl başlamalıyım, neler yapmalıyım ?

porrsuk

Üye
15 Şub 2021
118
20
1.bugbounty nasıl yaparım yani bugcrowd yada hackerone a gittim bir program seçtim diyelim . keşif metodolojimiz nedir?
2,oto zafiyet araçlarlamı ilemi yoksa manuel araçlarlamı bulmalıyım (zafiyet nasıl bulmalıyım)?
3.bide burb suite öğreten kaynak varmı türkçe çok lazım deniyo

4. kısaca bogbounty e nasıl başlarım ve yaparım

Son düzenleme:
1.bugbounty nasıl yaparım yani bugcrowd yada hackerone a gittim bir program seçtim diyelim . keşif metodolojimiz nedir?
2,oto zafiyet araçlarlamı ilemi yoksa manuel araçlarlamı bulmalıyım (zafiyet nasıl bulmalıyım)?

Benim size tavsiyem şu Kitap’ı okumanız sorularınızın tüm cevapları detaylı şekilde anlatılmış. Eğer ingilizceniz var ise okumanızı tavsiye ederim. Adı: “Bug Bounty Bootcamp by Vickie Li”

Zreaoz

Üye
21 Haz 2021
165
54

Bunla ilgili baya toollar tutoriallar var benim bildiğim tool metasploit. Onlarca tutorial var

dr.web

Üye
9 Şub 2022
109
142
çok geniş bir kavram gibi bug tüm hacking araçlarla veya manuelde bulunur, ikisinde yapmalısınız aynen dikiş iğnesi gibi her yerde farklı iğne kullanımı işi gördürür,
brupsuit program mozilla ile kullnımı uyumlu daha çok site ile pc arasına girer onunda çok kullanımı var shell atarke başlarsın explloit enjeckte ederkende kullanırsın hatta windowsda ağlara bile bağzı saldırılarda kullanıyo, (tabi gerekli ipv4 ve dns ayarlarını yaparak) kullandıkça öğrenirsiniz anlayacağınız. kaynakalr youtube ve udemy de tool isimini yazınca veya forumda makale şeklinde bulabilirsiniz.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.