Bölüm Seçimi Yardım Lütfen

3 Eki 2009
242
0
>cd /d
yazilim-muhendis-m.jpg

Bu sene ygs/lys'ye giricek bir kardeşinizim. Bölüm seçiminde biraz kararsız kaldım denilebilir. Senelerdir kafamda yazılım ile ilgili bölümler vardı. Sınav yaklaştıkça stressle birlikte kaygı da arttı. Tercih listesine yazıcağım ilk bölüm Yazılım Mühendisliği diğerlerini nerdeyse hiç düşünmüyordum ancak biraz araştırma yaptım Türkiye'de fark etmediğini söylediler yani Yazılım Mühendisliği de okusan Bilgisayar Mühendisliği de çalışacağın yer aynı dediler. Açıkçası kafam karıştı biraz daha göz attım ve Bilgisayar Bilimleri adlı bir bölümle karşılaştım. Yaptığım araştırmalara dayanarak nerdeyse Yazılım Müh. le aynı diyebilirim hatta tercihim bu araştırmadan sonra değişti. Bir yandan da şehir farkı var. Gerek dershaneden gerek okuldan hocalarım Yazılım Müh. okursam devlet üniversitelerine gitmemi önerdiler ve Yazılım Müh.de 2 tane devlet üniversitesi var birisi Celal Bayar-Manisa diğeri KTÜ-Trabzon sorun şu ki iki şehire de gitmek istemiyorum. İkisini de gittim, gördüm, gezdim ancak beni açmadılar açıkçası. Bilgisayar Bilimleri bölümünün İzmir Dokuzeylül Üniversitesinde olduğunu görünce tüm fikirlerim değişti ve odağımı oraya çevirdim. Sizce doğru bir karar mı almışım? Önerilerinizi ve yorumlarınızı bekliyorum. Bölüm önerilerinize de açığım. İyi forumlar.

BÖKE

Yaşayan Forum Efsanesi
20 Ağu 2016
8,754
411
bilgisayar bilimi mezunu iş imkanı kısıtlı kaldıki pc mühendisleri dahi iş bulmakta zorlanıyor kendi iş imkanlarını yaratmadıkları sürece :)yazılım mühendisliği 1 tık öndedir. birde mantık hatan var biraz ters orantılı düşünmektesin özetliyeyim müzik bölümü düşün müzik ile ilgili herseyi yapacağına inanıyorsun biliyorsunda gidip müzikoloji bölümünü secip müzikolog olmaya çalışıyorsun konservatuar varken

Son düzenleme:

BÖKE

Yaşayan Forum Efsanesi
20 Ağu 2016
8,754
411
Planım Bilgisayar Bilimleri okuyup Yazılım alanına yönelmek ve yüksek lisansı da Yazılım üstüne yapmak ne kadar mantıklı?

sana şunu söyliyeyim Bilgisayar bilimleri tamamı teori ye dayalıdır :) mezun olduktan sonra sana Shannon tarafından ne geliştirildi hadi bize söyle diyenler olmıyacağı için hiç önermediğim bir bölüm çift anadal okuyabilirsin baska bölümler düşünüp

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.