Botnet nedir ? Kullanımı nasıldır ?

xlAsylum

Yeni üye
26 Ara 2015
16
0
Arkadaşlar başlıkta da belirttiğim gibi botnet dediğimiz şey nedir , nasıl kullanılır merak ediyorum az çok hakkında duyduklarım var bazı terimleri biliyorum zombi bilgisayar gibi falan ama burada bi arkadaşın verdiği acemiler için hack paketi'nde mevcut ve nasıl kullanılacağını öğrenmek istiyorum şimdiden teşekkürler :)

KurokoTetsuya

Kadim Üye
23 Nis 2015
5,028
2
SGA
1. Dos Attack: Öncelikle Dos Attack'ı tanıtmadan önce size ping ne demek onu anlatayım. Ping'i basitçe anlatmak gerekirse; Siz bir öğrencisimiz diyelim. Hedef site de öğretmen. Siz bir öğretmene sadece 1 soru sorarsanız cevap verebilir. Bu ping'in en anlaşılabilir anlatımıdır. Fakat siz hocaya peşpeşe birsürü soru sorarsanız hocanızın başı ağırır, sizden kurtulmak ister. Bu da dos attack'tır. Dos Attack sizin hedef siteye ping göndermenizi sağlar. Amacı siteye gereğinden fazla ping yollarak siteyi yormak ve siteye erişimi engellemektir. Fakat sizin internetiniz siteyi yoracak kadar güçlü değilse, bir işe yaramaz.
Ddos/Botnet: Ddos ise Dos Attack'ın birden fazla kişiyle yapılmasıdır Botnet denilen programlar ile ddos yapılır. Botnet denilen şey ise birden fazla modem kullanılarak yapılan saldırılardır. Mesela botnet ağınızda 30 kişi var. Yine öğretmen örneğine geri dönelim. 30 kişi aynı anda hocaya soru sorarsa ne olur? Hocanın şartelleri atar:trl

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.