boyun kilidinden kurtulma yolları ??

kaan321

Katılımcı Üye
12 Eki 2015
285
0
İstanbul
Selamün Aleyküm Beyler şimdi bizim okulda iri yarı bi çocuk var boy 1.72 filan vardır benden 3-4 cm uzun işte herneyse kiloluda zaten bende baya kuvvetliyimdir yani çocuk beni ittiremiyodu önceden ben ittiriyodum filan artık benmi güçsüzleştim omu güçlendi bilmem ama boyun kilidinde yatırıyordum çocuğu bi teknik öğrenmiş işte dirseğini göğsünün oraya koyunca ben kilide alamıyorum gücümü kesiyo koyduğu dirsek, sonra beni yatırıyo filan varmı yaptığına karşılık bi teknik ? birde son 2 aydır filan sigara kullanıyorum bu benim güçsüzleşmeme sebep olurmu ?

ihan3t

Kadim Üye
7 Şub 2012
5,018
24
Aleyküm selam, boyun kilidinden kastın "kafa kola" almak mı ? Yani yanında duran bir pozisyonda sen eğik bir şekilde oluyorsun boynun ise elemanın bir koluna sıkışmış durumda oluyor.

Eğer bahsettiğin bu ise çok kolay teknik kurtulma yöntemleri var. Birkaç tanesinden bahsedeyim.

İlk olarak adamın solunda duruyorsan, sağ bacağını adamın vücudunun arkasına yerleştiriyorsun, sonrasında sağ kolunu adamın vücudunun önüne atıp kolunu yukarı kaldırıyorsun, elin adamın burnu ile dudağı arasındaki noktayı geriye doğru çekecek şekilde, yani elinin keskin kısmı ile adamın burun altından geriye doğru çekiyorsun, adamın arkasında duran bacağınla beraber baskı uyguladığında, kişinin takla atmasına sebeb olur.

İkinci bir teknik olarak, ki bunu sokakta tavsiye etmem. Düşeceğiniz zemin yumuşak yerse yapabilirsin.
Gene adamın solunda isen sol kolunu adamın iki bacağından aşağıya hızlı bir şekilde savurup, aynı anda sol omzunun üstüne yere doğru takla atıyorsun, yere düşerken sağ elinle adamın kafa boyun bölgesini ittiriyorsun, bu teknikte rakip senin altında yerde kalıyor düşüşün ve sağ kolun yardımıyla kilitten kurtuluyorsun.

ihan3t

Kadim Üye
7 Şub 2012
5,018
24
Bahsettiğim birinci teknik : [ame]https://www.youtube.com/watch?v=8lnTZOGpqaY[/ame]
[ame]https://www.youtube.com/watch?v=N5leNdeBHWI[/ame]

ihan3t

Kadim Üye
7 Şub 2012
5,018
24
Bahsettiğim 2. teknik olan takla atmayı uygulama sonradan düşündümde kendine veya rakibe zarar verme olasılığın çok yüksek. Yere düşmeyi bilmeyen birisi kendisine ve rakibine hasar verebilir.

Bu arada, eğer bahsettiğin kafa kilidi "giyotin" diye adlandırdığımız kilit ise... Aslında işi bilen bir yer güreşçisi veyahut dövüş sanatçısının bu tekniğinden kurtulmak neredeyse imkansız, lakin genede bir kaç yöntem var.. Yalnız bunlar "aggressive" teknikler.

Örnek olarak Master Wong bir teknik göstermiş : [ame]https://www.youtube.com/watch?v=ve3uqA_9eio[/ame]

Tabi gerek ilk anlattığım teknikler gerekse bu ve bunun gibiler uzun süre tecrübe gerektirir. Birden yapmaya çalıştığında bocalayabilirsin...

RageUnseen

Adanmış Üye
29 Ağu 2015
6,880
248
İstanbul
Dostum bunlar çok ergence harekettir toplumda bunları gereksiz yere yapmayın bana kalırsa ayrıca eğer gerçekten kavga edeceksen senin karşındakine ne yapabilceğin değil de karşındakinin sana ne yapacağı olsun düşüncen. Ayrıca bu üstteki harekete yaparsan falan dikkat et insanların gözünü çıkarma ;)

kaan321

Katılımcı Üye
12 Eki 2015
285
0
İstanbul
Bahsettiğim 2. teknik olan takla atmayı uygulama sonradan düşündümde kendine veya rakibe zarar verme olasılığın çok yüksek. Yere düşmeyi bilmeyen birisi kendisine ve rakibine hasar verebilir.

Bu arada, eğer bahsettiğin kafa kilidi "giyotin" diye adlandırdığımız kilit ise... Aslında işi bilen bir yer güreşçisi veyahut dövüş sanatçısının bu tekniğinden kurtulmak neredeyse imkansız, lakin genede bir kaç yöntem var.. Yalnız bunlar "aggressive" teknikler.

Örnek olarak Master Wong bir teknik göstermiş : https://www.youtube.com/watch?v=ve3uqA_9eio

Tabi gerek ilk anlattığım teknikler gerekse bu ve bunun gibiler uzun süre tecrübe gerektirir. Birden yapmaya çalıştığında bocalayabilirsin...
ilk attığınız video için diyorum eleman baya iri yapılı yani elimle burun hizasından tutup itince düşeceğinden eminmisiniz ?

kaan321

Katılımcı Üye
12 Eki 2015
285
0
İstanbul
Dostum bunlar çok ergence harekettir toplumda bunları gereksiz yere yapmayın bana kalırsa ayrıca eğer gerçekten kavga edeceksen senin karşındakine ne yapabilceğin değil de karşındakinin sana ne yapacağı olsun düşüncen. Ayrıca bu üstteki harekete yaparsan falan dikkat et insanların gözünü çıkarma ;)
aslında kendi halimdeyim ama çocuk durduk yere sataşıyor psikolojik sorunlarıda falan varmış dur diyince daha çok yapıyor bişey demeyincede tepene çıkıyor

RageUnseen

Adanmış Üye
29 Ağu 2015
6,880
248
İstanbul
aslında kendi halimdeyim ama çocuk durduk yere sataşıyor psikolojik sorunlarıda falan varmış dur diyince daha çok yapıyor bişey demeyincede tepene çıkıyor

Dostum kavga etmek zorunda değilsin bu durumu üstlerine müdüre bildirirsen çözülceğine eminim en azından okulda rahat olursun baktın çocuk dışarda da hareket yapıyor sol alt bosluğuna bir tane vur ve geri çekil ama sağlam olsun.

ihan3t

Kadim Üye
7 Şub 2012
5,018
24
ilk attığınız video için diyorum eleman baya iri yapılı yani elimle burun hizasından tutup itince düşeceğinden eminmisiniz ?

Burun ile dudak arasında bulunan o ufak nokta hassas bir noktadır. Üstüne gelen 150 kiloluk birisini bile elinin keskin kısmını kullanarak o noktaya baskın yaptığında geri ittirebilirsin..

Hatta farklı çeşitleri vardır, burun noktasına baskı yaparken aynı anda diğer elinle de belinden öne doğru ittirirsen rakibini, yani bir elinle burundan geriye bir elinle belinden ileriye doğru baskı uygulayarak düşürebilirsin vs vs..

kaan321

Katılımcı Üye
12 Eki 2015
285
0
İstanbul
Dostum kavga etmek zorunda değilsin bu durumu üstlerine müdüre bildirirsen çözülceğine eminim en azından okulda rahat olursun baktın çocuk dışarda da hareket yapıyor sol alt bosluğuna bir tane vur ve geri çekil ama sağlam olsun.

sınıftan göndermek için imza filan toplandı ama sınıf öğretmenimiz seni hayata kazandırıcam filan diyor sınıftanda gönderemedik dışarda karışma şansı yok bana zaten

kaan321

Katılımcı Üye
12 Eki 2015
285
0
İstanbul
Burun ile dudak arasında bulunan o ufak nokta hassas bir noktadır. Üstüne gelen 150 kiloluk birisini bile elinin keskin kısmını kullanarak o noktaya baskın yaptığında geri ittirebilirsin..

Hatta farklı çeşitleri vardır, burun noktasına baskı yaparken aynı anda diğer elinle de belinden öne doğru ittirirsen rakibini, yani bir elinle burundan geriye bir elinle belinden ileriye doğru baskı uygulayarak düşürebilirsin vs vs..
yarın karışırsa inşallah işe yarar teşekkürler hocam

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.