Brave Tarayıcı Nedir?

Sort

Katılımcı Üye
14 Eki 2019
968
79

Merhaba Değerli Turkhackteam Ailesi

Bu Konuda Sizlere Brave Tarayıcısından Bahsedeceğim

Öncelikle Bu Konudaki Temel Amacımız Sizlere Brave Tarayıcısının Ne Olduğundan Ziyade

Ne gibi Artıları ve Ne Gibi Eksileri Olduğuna Değinmek

Böylece Sizlere Brave Kullanmalımıyız Sorusunun Cevabında Yardımcı Olacam

Konuyu Uzatmadan Bu Konuda Nelerden Bahsedeceğimize Bakalım;

Bu Konuda
6OfL8I.gif

Web Tarayıcı Nedir

Brave Nedir ve Nasıl Oluştu

Brave Tarayıcısında Dikkat Çeken Özellikler

Brave Tarayıcısının Hız Performansı

Brave Kullanılmalı mı ?

6OfL8I.gif

Konu Başlıklarına Değineceğiz. İlk Başlığımız:

GCZS6c.png

Web Tarayıcı Nedir
GCZS6c.png

Öncelikle Birçoğunzun Web Tarayıcları Hakkında Bilgisi yada Bir Fikri Vardır.

Ancak Yine de Konunun Tam Anlamıyla Anlaşılması ve Akıllarda Soru İşareti Kalmaması İçin Değinmek İstedim

Web Tarayıcıları Web Sitelerindeki Htm,Php vb. Sayfaları Görüntülememizi Sağlayan Yazılımlardır

Kısacası Bir Web Sayfasını Kendine Araçları İle Modifiye Edip Bizlere Ulaştırır

Örnek:

Chrome İle Yabancı Bir Siteye Girdiğinizde Otomatik Çeviri Seçeneğinin Sorulup,Tüm Sayfanın Chrome Tarafından Çevrilmesi

Bunları da Web Tarayıcıda Arka Planda Çalışan Eklentilerle Yaparlar.
GCZS6c.png

GCZS6c.png

Brave İlk Olarak 2015 de Kurulan Brave Yazılım Firması Tarafından Kuruldu

2016 Yılının Başlarında Beta Sürümü Yayınlandı

2019 Yıllarının Sonlarına Doğru İlk Sürümü Yayınlandı

Yaklaşık 6 Ay Önce de Kendilerine Ait "Brave Search" Arama Motorunu Beta Olarak Yayınladılar

Brave Tarayıcısını Az Çok Tanıdığımız Göre Gelin Şimdi Özelilliklerine Bakalım

Böylece Daha İyi Tanımış Olacağız
GCZS6c.png

Brave Tarayıcısının Dikkat Çeken Özellikleri
GCZS6c.png

Brave Web Tarayıcı Dendiğinde, İlk Akla Gelen Birkaç Özellik Bulunmakta

Bunlardan En Önemlilerinden Biri Güvenlik Duvarıdır

Birçok Tarayıcıya Nazaran Ekstra Kurulum Gerektirmeyen,Brave İle Beraber Gelir Bu Duvar

Bu Güvenlik Duvarı Sayesinde Gereksiz Reklam ve Çerezler Otomatik Bir Şekilde Engellenir.

Bir Diğer Dikkat Çekici Özelliklerden Biri Ödül Sistemini Barındırması

Brave İle Reklam İzledikçe BAT kazanırsınız.

BAT Bu Makaleyi Yazdığımda Tahmini 1.25 Dolar Civarında Olup Kullanıcılara Kolaylık Sağlıyor

Bir Sonraki En Dikkat Çekici Özellikten Biri Tor Bağlantısını Bize Sunuyor Olması

Normalde Bilirsiniz Ki Tor Ağına Tor Browser Tarayıcısı İle Bağlanırız

Bunun İçinde Ekstra Olarak Tor Browseri Cihazımıza Kurmamız Gerekir

Ancak Bravede Sadece Sağ Tık-Tor Bağlantısını Seç Şeklinde Kolay Bir Şekilde Tor Bağlantısına Geçilebilir

bdvsrbk.png

Yukarıdaki Görsele Baktığımızda Tora Bağlanmanın Ne Kadar Kolay Olduğunu Görebiliyoruz
GCZS6c.png

Brave Hız Performansı
GCZS6c.png

Brave Hız Konusunda Gerçekten Kendinden Söz Ettiriyor.

Yapılan Eleştirileri İncelediğimizde Genelde Çok Hızlı Tabiri Kullanılır

Brave Özellikle Mobil Olarak Çok Daha Hızlı Çalışmakta

Bunun Önemli Sebeplerinden Biri Reklamları ve Gereksiz Çerezleri Engellemesi

Böylece Arkaplanda Gereksiz Görsel ve Veriler Yüklenmediğinden Hızlı Bir Şekilde Erişiliyor

Aşağıda Aynı İnternet Hızında Bazı Web Sitelerinin Popüler Tarayıcılardaki Açılma Hızlarını İnceliyecez

GCZS6c.png

Google Açılma Hızı
GCZS6c.png

r2002av.png

Yukarıdaki Görselde Google Arama Motorunun Brave İle Ne Kadar Hızlı AÇıldığını Görüyoruz

Böylece Bravein Başarılı Olduğunu Görüyoruz
GCZS6c.png

Youtube Açılma Hızı
GCZS6c.png

m9dveyx.png

Yukarıdaki Görseli İncelediğimizde Bravein Ne Kadar Hızlı Açıldığını Görebiliyoruz

Bu Testte Chrome En Hızlı Tarayıcı Olsa da Brave İle Aralarında Çok Fark Bulunmakta

Google ait Bir İnternet Servisine Google ait Bir Tarayıcı İle Nerdeyse Aynı Hızla Giriş Yapmak Yeterli Bir Başarıdır

GCZS6c.png

Cnn Haber Sitesi Açılma Hızı
GCZS6c.png

Bu Test Bizleri Çok İlgilendirmiyor Gibi Görünse de Brave Tarayıcısının Hızını Göstermek İçin Emsal Bir Nitelik Taşıyor

Biliyorsunuz ki Haber Siteleri Çok Fazla Veri,Görsel ve Reklam Gibi Bileşenler İçeriyor

Bu da Tarayıcıların Bu Haber Sitelere Hızlı Erişimini Engelliyor

ro9iqeg.png

Yukarıdaki Görsele Baktığımızda Brave Haber Siteleri Gibi Zorlu Siteleri de Açmakta Gayet Başarılı

GCZS6c.png

Brave Kullanılmalı mı
GCZS6c.png

Bu Başlıkta Brave Tarayıcısının Kullanılmaya Değer Olup Olmadığını İnceleyecez

Bu Başlıkta Bravi Açıklarken Değindiğimiz Konuları Biraz da Açmış Olacağız

Örneğin Brave Tarayıcısının Tor Ağına Ne Kadar Hızlı Bağlandığını Açıklamıştık

Sizlerin Aklından Bu Açıklama Geçmiş Olabilir:

Bu Benim Ne İşime Yarıyacak ?

"İstesem Tor Browseri İndirip Onla da Kullanabilirim" Demiş Olabilirsiniz

Sizi Bilmem Ama Bu Özellik Benim İçin Önemli ir Özelliktir

Normal Şartlarda Tor Ağına Tor Browser İle Bağlandığımızda,Normal İnternette Gezinmek Zorlaşır

Bu Konuyu Daha Anlaşılmak İçin Biraz Daha Açmak İstiyelim.

Amazona Ait Onion Sitesine Girmek İstiyorum. Ancak Bir Yandan Yotubede Müzik de Dinlemek İstiyorum

Bu Durumda Onion(Darkweb) Sitesi İçin Tor Ağına Bağlandığımda Yeni Sekmeden Youtube Açmak Sıkıntılı Oluyor

Çünkü Tor Browser Yüksek Gizliliği Sağlamak İçin Ağır Çalışıyor

Tor Ağında Yotube Sitesine Yaklaşık 10 Saniye de Giriş Yapabiliyoruz Diyebilirim

Ancak Bravein Tor Ağına Yeni Sekmeden Bağlanması İle Tor ile Normal İnterneti Aynı Tarayıcıdan Rahat Çalıştırabiliriz

Bu da Benim İçin Önemli Bir Artıdır

Bir Diğer Konu İse Ödül Sistemi. Ödül Sistemi Her Ne Kadar İştah Açsa da Çok Umut Bağlanmamak Gerekir

Bunu Söylememde ki Sebep, Bazı Kullanıcılar Bu Tür Yazılımlardan Bir İş Beklentisi Görmesidir

Bu Tarayıcı Size Yüzlerce veya Binlerce Dolar Kazanmırmayacak. Sadece Kumbara Mantığı Görülmekte.

Şöyle Açıklarsak;

Chrome veya Diğer Tarayıcıları 12-13 yıldır Kullanıyorum.

Eğer Brave 12 Yıl Önce Olsaydı ve Ben Kullanıp Paramı Şimdi Çekmeye Kadar Verseydim Binlerce Dolarım Olmuştu

Bu Verilen Ödül Uzun Zamanlı Olarak Sizlere Ek Gelir Sağlamakta.

Konumuzu Toparlamak Gerekirse Brave Gerçekten Kullanılmasını Önerdiğim Bir Web Tarayıcı

Bazı Web Siteleri Ağır Eleştiriyorlar. Bunun Önemli Sebeplerinden Biri Reklamları Engellemesi ve Gelirleri Kullanıcılarla Paylaşması

Böylece Bazı Web Siteleri Gelirlerini Azalttığı Gerekçesiyle Brave Tarayıcısını Ağır Eleştirmekteler

Brave Bu Noktada Gayet Kullanışlı Bir Tarayıcı

Kullanın ve Kullandırtın :)

İyi Forumlar Dilerim

7as

Uzman üye
15 May 2021
1,708
1,163
En el universo

Merhaba Değerli Turkhackteam Ailesi

Bu Konuda Sizlere Brave Tarayıcısından Bahsedeceğim

Öncelikle Bu Konudaki Temel Amacımız Sizlere Brave Tarayıcısının Ne Olduğundan Ziyade

Ne gibi Artıları ve Ne Gibi Eksileri Olduğuna Değinmek

Böylece Sizlere Brave Kullanmalımıyız Sorusunun Cevabında Yardımcı Olacam

Konuyu Uzatmadan Bu Konuda Nelerden Bahsedeceğimize Bakalım;

Bu Konuda
6OfL8I.gif

Web Tarayıcı Nedir

Brave Tarayıcısında Dikkat Çeken Özellikler

Brave Tarayıcısının Hız Performansı

Brave Kullanılmalı mı ?

6OfL8I.gif

Konu Başlıklarına Değineceğiz. İlk Başlığımız:

GCZS6c.png

Web Tarayıcı Nedir
GCZS6c.png

Öncelikle Birçoğunzun Web Tarayıcları Hakkında Bilgisi yada Bir Fikri Vardır.

Ancak Yine de Konunun Tam Anlamıyla Anlaşılması ve Akıllarda Soru İşareti Kalmaması İçin Değinmek İstedim

Web Tarayıcıları Web Sitelerindeki Htm,Php vb. Sayfaları Görüntülememizi Sağlayan Yazılımlardır

Kısacası Bir Web Sayfasını Kendine Araçları İle Modifiye Edip Bizlere Ulaştırır

Örnek:

Chrome İle Yabancı Bir Siteye Girdiğinizde Otomatik Çeviri Seçeneğinin Sorulup,Tüm Sayfanın Chrome Tarafından Çevrilmesi

Bunları da Web Tarayıcıda Arka Planda Çalışan Eklentilerle Yaparlar.
GCZS6c.png

GCZS6c.png

Brave İlk Olarak 2015 de Kurulan Brave Yazılım Firması Tarafından Kuruldu

2016 Yılının Başlarında Beta Sürümü Yayınlandı

2019 Yıllarının Sonlarına Doğru İlk Sürümü Yayınlandı

Yaklaşık 6 Ay Önce de Kendilerine Ait "Brave Search" Arama Motorunu Beta Olarak Yayınladılar

Brave Tarayıcısını Az Çok Tanıdığımız Göre Gelin Şimdi Özelilliklerine Bakalım

Böylece Daha İyi Tanımış Olacağız
GCZS6c.png

Brave Tarayıcısının Dikkat Çeken Özellikleri
GCZS6c.png

Brave Web Tarayıcı Dendiğinde, İlk Akla Gelen Birkaç Özellik Bulunmakta

Bunlardan En Önemlilerinden Biri Güvenlik Duvarıdır

Birçok Tarayıcıya Nazaran Ekstra Kurulum Gerektirmeyen,Brave İle Beraber Gelir Bu Duvar

Bu Güvenlik Duvarı Sayesinde Gereksiz Reklam ve Çerezler Otomatik Bir Şekilde Engellenir.

Bir Diğer Dikkat Çekici Özelliklerden Biri Ödül Sistemini Barındırması

Brave İle Reklam İzledikçe BAT kazanırsınız.

BAT Bu Makaleyi Yazdığımda Tahmini 1.25 Dolar Civarında Olup Kullanıcılara Kolaylık Sağlıyor

Bir Sonraki En Dikkat Çekici Özellikten Biri Tor Bağlantısını Bize Sunuyor Olması

Normalde Bilirsiniz Ki Tor Ağına Tor Browser Tarayıcısı İle Bağlanırız

Bunun İçinde Ekstra Olarak Tor Browseri Cihazımıza Kurmamız Gerekir

Ancak Bravede Sadece Sağ Tık-Tor Bağlantısını Seç Şeklinde Kolay Bir Şekilde Tor Bağlantısına Geçilebilir

bdvsrbk.png

Yukarıdaki Görsele Baktığımızda Tora Bağlanmanın Ne Kadar Kolay Olduğunu Görebiliyoruz
GCZS6c.png

Brave Hız Performansı
GCZS6c.png

Brave Hız Konusunda Gerçekten Kendinden Söz Ettiriyor.

Yapılan Eleştirileri İncelediğimizde Genelde Çok Hızlı Tabiri Kullanılır

Brave Özellikle Mobil Olarak Çok Daha Hızlı Çalışmakta

Bunun Önemli Sebeplerinden Biri Reklamları ve Gereksiz Çerezleri Engellemesi

Böylece Arkaplanda Gereksiz Görsel ve Veriler Yüklenmediğinden Hızlı Bir Şekilde Erişiliyor

Aşağıda Aynı İnternet Hızında Bazı Web Sitelerinin Popüler Tarayıcılardaki Açılma Hızlarını İnceliyecez

GCZS6c.png

Google Açılma Hızı
GCZS6c.png

r2002av.png

Yukarıdaki Görselde Google Arama Motorunun Brave İle Ne Kadar Hızlı AÇıldığını Görüyoruz

Böylece Bravein Başarılı Olduğunu Görüyoruz
GCZS6c.png

Youtube Açılma Hızı
GCZS6c.png

m9dveyx.png

Yukarıdaki Görseli İncelediğimizde Bravein Ne Kadar Hızlı Açıldığını Görebiliyoruz

Bu Testte Chrome En Hızlı Tarayıcı Olsa da Brave İle Aralarında Çok Fark Bulunmakta

Google ait Bir İnternet Servisine Google ait Bir Tarayıcı İle Nerdeyse Aynı Hızla Giriş Yapmak Yeterli Bir Başarıdır

GCZS6c.png

Cnn Haber Sitesi Açılma Hızı
GCZS6c.png

Bu Test Bizleri Çok İlgilendirmiyor Gibi Görünse de Brave Tarayıcısının Hızını Göstermek İçin Emsal Bir Nitelik Taşıyor

Biliyorsunuz ki Haber Siteleri Çok Fazla Veri,Görsel ve Reklam Gibi Bileşenler İçeriyor

Bu da Tarayıcıların Bu Haber Sitelere Hızlı Erişimini Engelliyor

ro9iqeg.png

Yukarıdaki Görsele Baktığımızda Brave Haber Siteleri Gibi Zorlu Siteleri de Açmakta Gayet Başarılı

GCZS6c.png

Brave Kullanılmalı mı
GCZS6c.png

Bu Başlıkta Brave Tarayıcısının Kullanılmaya Değer Olup Olmadığını İnceleyecez

Bu Başlıkta Bravi Açıklarken Değindiğimiz Konuları Biraz da Açmış Olacağız

Örneğin Brave Tarayıcısının Tor Ağına Ne Kadar Hızlı Bağlandığını Açıklamıştık

Sizlerin Aklından Bu Açıklama Geçmiş Olabilir:

Bu Benim Ne İşime Yarıyacak ?

"İstesem Tor Browseri İndirip Onla da Kullanabilirim" Demiş Olabilirsiniz

Sizi Bilmem Ama Bu Özellik Benim İçin Önemli ir Özelliktir

Normal Şartlarda Tor Ağına Tor Browser İle Bağlandığımızda,Normal İnternette Gezinmek Zorlaşır

Bu Konuyu Daha Anlaşılmak İçin Biraz Daha Açmak İstiyelim.

Amazona Ait Onion Sitesine Girmek İstiyorum. Ancak Bir Yandan Yotubede Müzik de Dinlemek İstiyorum

Bu Durumda Onion(Darkweb) Sitesi İçin Tor Ağına Bağlandığımda Yeni Sekmeden Youtube Açmak Sıkıntılı Oluyor

Çünkü Tor Browser Yüksek Gizliliği Sağlamak İçin Ağır Çalışıyor

Tor Ağında Yotube Sitesine Yaklaşık 10 Saniye de Giriş Yapabiliyoruz Diyebilirim

Ancak Bravein Tor Ağına Yeni Sekmeden Bağlanması İle Tor ile Normal İnterneti Aynı Tarayıcıdan Rahat Çalıştırabiliriz

Bu da Benim İçin Önemli Bir Artıdır

Bir Diğer Konu İse Ödül Sistemi. Ödül Sistemi Her Ne Kadar İştah Açsa da Çok Umut Bağlanmamak Gerekir

Bunu Söylememde ki Sebep, Bazı Kullanıcılar Bu Tür Yazılımlardan Bir İş Beklentisi Görmesidir

Bu Tarayıcı Size Yüzlerce veya Binlerce Dolar Kazanmırmayacak. Sadece Kumbara Mantığı Görülmekte.

Şöyle Açıklarsak;

Chrome veya Diğer Tarayıcıları 12-13 yıldır Kullanıyorum.

Eğer Brave 12 Yıl Önce Olsaydı ve Ben Kullanıp Paramı Şimdi Çekmeye Kadar Verseydim Binlerce Dolarım Olmuştu

Bu Verilen Ödül Uzun Zamanlı Olarak Sizlere Ek Gelir Sağlamakta.

Konumuzu Toparlamak Gerekirse Brave Gerçekten Kullanılmasını Önerdiğim Bir Web Tarayıcı

Bazı Web Siteleri Ağır Eleştiriyorlar. Bunun Önemli Sebeplerinden Biri Reklamları Engellemesi ve Gelirleri Kullanıcılarla Paylaşması

Böylece Bazı Web Siteleri Gelirlerini Azalttığı Gerekçesiyle Brave Tarayıcısını Ağır Eleştirmekteler

Brave Bu Noktada Gayet Kullanışlı Bir Tarayıcı

Kullanın ve Kullandırtın :)

İyi Forumlar Dilerim
Elinize sağlık hocam

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.