Bröve Sistemi

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

DeneyimsizDenek

Özel Üye
20 Şub 2011
11,756
90
34
Gökyüzü
Bir ödül sistemi planladık. Bir anlamda madalya sistemi de denebilir. Bunu sizlerle de paylaşalım istedik. Türk Hack Team çatısı altında yapacağınız çalışmaları değerlendirmeye alacağız. Aşağıda ödülleri ve kriterlerini listeledik. Değerlendirme süreci, bröveyi geri almak ve sistemi iptal etmek bizim insiyatifimizde. Ancak şimdilik iptal gibi bir şeyi düşünmüyoruz.

Aynı zamanda bröve ekleme, çıkartma kurallarını düzenlemek yine bizim insiyatifimizde. Üyelerin de önerilerine açığız fakat lütfen her aklınıza geleni diretmeyin. Bu bröveler gerçekten bizim için kıymetli. Herkese verilmeyecek ve kendini aşağıdaki alanlarda ispat eden üyelere verilecek. Bröveler imzaya eklenecek.

Bröve eklemeye devam edeceğiz. Öte yandan üyelerin bröve almaya aday kişileri seçmesi, aday göstermesi söz konusu değil. Yalnızca yönetim üyeleri bu önerileri yapacak. Öneriler yapılırken tarafsız olmaya özen gösterilecek. Tamamen Uzaklaştırma cezası alan üyelerin ödülü geri alınacak.

Uzman Grafik Tasarımcı Brövesi

[Hak edenleri grafik ekibi önerecek ve grafik ekibi tim liderinin onayı olduktan sonra bu bröve verilecek.]

Uzman İstihbaratçı Brövesi

[İstihbarat ekibine özel. Bilgi verilmeyecek.]

Uzman Eğitmen Brövesi

Eğitim Kampı sisteminde gönüllü olarak eğitmenlik yapan üye veya yöneticilere uygun görülmesi halinde verilecek olan ödüldür.
• En az 100 öğrenci yetiştirmiş olması.
• Minimum 10 eğitim günü süren müfredata sahip en az 5 eğitim tamamlaması.

Uzman Yardımcı Brövesi

Yardım merkezinde uzun süreli olarak verimli bir biçimde üyelere yardımcı olan üyelere verilecek olan ödüldür. Sorumluluk kapsamında yardım merkezinde çalışan yöneticiler dahil değildir.
• Yardım merkezinde kısa cevaplardan ziyade açıklayıcı, okunaklı çözümler yazması.
• Sorunun çözülmemesi geri bildirimi halinde konuyla ilgilenerek sorun çözülene kadar konuda aktif olması.
• En az 100 yardım konusuna tam anlamıyla müdahale etmesi.
• Yardım konularının bilişim adına teknik konular olması.

Uzman Video Tasarımcı Brövesi

Türk Hack Team adına video tasarlayan üyelerin aldığı ödüldür.
• Türk Hack Team kanalına gönderilmiş ve onaylanarak yayınlanmış en az 10 videoya sahip olması.
• After effect, sony vegas, premiere pro gibi kayda değer programlar üzerinden içerik oluşturmuş olması ve nitelikli tasarımlar hazırlaması.

Uzman Kulüp Üyesi Brövesi

Kulüpler, yönetime alternatif olarak tıpkı tim gibi işleyen gönüllü üye yapılarıdır. Bu bröve, orada aktif olan üyelere verilen ödüldür.
•Her kulüp kendi alanına göre özel olarak değerlendirilecektir.

Uzman Defacer Brövesi

Başarılı defacerlara üye ve yönetici ayırt edilmeksizin verilen ödüldür.
• Türk Hack Team adına en az bir HoF vb. kaydı almış olması.
• Türk Hack Team adına en az on special zone kaydı bulundurması.
• Türk Hack Team adına en az yüz zone kaydı bulundurması.
• Yapılan saldırıların misyona uygun biçimde yapılmış olması, yapılan saldırıların stratejik ve sebep barındıracak biçimde yapılması.

Uzman Ar-Ge Brövesi
MGN0RS.png

Daha önce ortaya konmamış bir yazılımı araştırmaları sonucu geliştirebilmiş ve bu araştırma-geliştime sürecini net ve anlaşılır şekilde ortaya koyabilmiş insanlara verilecek.

• Geliştirilmiş yazılımın veya ürünün açık kaynak kodlu olması gerekli
• Araştırma kaynaklarının belirtilmesi gerekli
• Tamamen özgün çalışma olmalı

Moderatör tarafında düzenlendi:

Aydogan'

Ticaret Kategori Sorumlusu
13 Tem 2017
3,110
36
473
THT's database
Şimdiden forum adına hayırlı olsun. Projenin güzel yerlere gelmesi dileğim ile, tüm üyelere başarılar dilerim...

ENİGMA1

Uzman üye
31 Ocak 2016
1,961
2
39
Çok güzel sistem ancak. mesela Uzman Yardımcı Brövesi almak isteyen bir kullanıcının almak istediğini almak için uğraş verdiğini nereden bileceksiniz. devamlı kontrol edecekseniz sıkntı yok

CryptoCoder

Katılımcı Üye
6 Ağu 2015
755
2
İstanbul
Forum adına hayırlı olsun.Peki bu rozetler kalıcı mı yoksa şahısın forumdaki tutumluluğuna göre mi kalıcak?

Son düzenleme:

Ammas

Katılımcı Üye
20 May 2018
261
1
sizin belirlediğiniz adayların hangi madalyayı alıp almayacağını forumda anket yapıp forum belirlesin. demokrasi olsun
sizin gördüğünüz kişileri forumdaki insanlarda görüyor, kimin hangi bröveyi alacağını forum belirlesin :)

Son düzenleme:
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.