Browser nedirve? ne işe yarar?

Enes acemi hacker

Katılımcı Üye
20 Nis 2016
306
0
(alıntı)
Tor Browser Nedir? Ne İşe Yarar? Kurulum

Merhaba arkadaşlar, Tor browser nedir konusunda önemli bir makale yazmak istedim. Evet, tor ağı nedir? Bizim ne işimize yarayacak? Açılımı The Onion Router'dır öncelikle bunu kavrayalım. İlk olarak ABD ordusunun uzantısı olarak kullanılıyordu. Daha sonradan son kullanıcılar falan kullanmaya başladı bu ağı. İlk olarak bu şekilde ortaya çıktı..

Kullanım Amacı: Gizlilik. Zaten tor ağının bir diğer adı ise anonim ağ'dır.. Tüm interneti sansürsüz olarak özgürce kullanmanızı sağlar. Siz özgürce dolaşırken aynı zamanda gizlilik ilkelerinizi olabilecek en iyi seviyede korur ve konumuzu paylaşmaz.

Tor ağının karmaşık bir çalışma prensibi var, ve bu da bizi takip etmek isteyenlerin işini zorlaştırıyor. (Bizi kim takip edecek demeyin.) Dilerseniz şöyle bir görsel ile anlaşılması daha kolay bir hale getirelim olayı.
tor
fotoğrafa tıklarsanız büyür

tor

Gördüğünüz gibi, Tor browser'da bir arama yaptığımızda farklı farklı sunuculardan geçiyoruz. Hedefe ulaşana kadar verilerimiz tamamen şifrelenerek sunucular arasında geçiş yapar ve hedefe ulaşırız. Bu geçişler oldukça karmaşık bir algoritmadan oluşuyor, bu da tor ağının takip edilmesi zor bir ağ olmasını sağlıyor.

1spanyol

Katılımcı Üye
19 Ağu 2009
285
0
Güzel anlatmışsın emeğine sağlık
şunu not etmeden geçemedim ufaklıklar tor kullanınca tamamen görünmezim artık kimse bulamaz beni tarzı düşünceleriniz olmasın öyle bir durum söz konusu dahi değil :)

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.