Çözüldü Bu exe dosyasını açmak için yeni bir uygulamaya ihtiyacınız var !

Anarcihst

Üye
23 Haz 2020
155
2
İtalya
Arkadaşlar çıldırmak üzereyim,kardeşime 2 hafta önce yeni bir laptop aldık herşey sorunsuzdu GTA IV istiyordu bende yüklemeye çalıştım eskiden oyun indirdiğim bir siteden indiricektim güvenilir geliyordu herneyse indi setup'u açmak için virüs programını devre dışı bırakmam gerekiyordu bıraktım ve çalıştırdım herşey sorunsuzdu tuvalete gidip geldiğimde,hiçbir uygulamayı açmamaya başladı ne googleyi ne microsoft edge'yi ne oyunları hiçbirşeyi verdiği hata bu exe dosyasını açmak için yeni bir uygulamaya ihtiyacınız var,bir çok videoya baktım forma baktım çözümü yok yapamıyorum bana bir uygulama indirmeyi tavsiye etmeyin tarayıcılar açılmıyor tüm virüsleride temizledim sorun hala devam etmekte,lütfen yardımcı olun.

Moderatör tarafında düzenlendi:

Ariss

Kıdemli Üye
8 Mar 2016
4,583
114
uzay
Merhaba, Malware yemişsiniz. Dosya uzantı bozucu var büyük ihtimal ile sistemd, belkide wormda bulaşmıştır silmezsen sistemin fazla zarardan çökebilir.

Bilgisayarına uygulama yüklemek için telefonundan indirim yapıp bilgisayarına v Bluetooth ile aktarabilirsin

Ekleme:bilgisayarına herhangi bir depolama aygıtı takma onlarada bulaşır. Sistemi güvenli modda çalışırtırıp virüslü olan uygulamaları kaldır, exeleri sil ve firewall ile sistemini tam tarama yap sonra normal modda tarayıcı indirip antivirüs programı indir

Son düzenleme:

Anarcihst

Üye
23 Haz 2020
155
2
İtalya
Merhaba, Malware yemişsiniz. Dosya uzantı bozucu var büyük ihtimal ile sistemd, belkide wormda bulaşmıştır silmezsen sistemin fazla zarardan çökebilir.

Bilgisayarına uygulama yüklemek için telefonundan indirim yapıp bilgisayarına v Bluetooth ile aktarabilirsin

Ekleme:bilgisayarına herhangi bir depolama aygıtı takma onlarada bulaşır. Sistemi güvenli modda çalışırtırıp virüslü olan uygulamaları kaldır, exeleri sil ve firewall ile sistemini tam tarama yap sonra normal modda tarayıcı indirip antivirüs programı indir
Slyfer çok teşekkür ederim dostum,ama yapabileceğimden pek emin değilim bilgisayarda windowsu sıfırla diye bir seçenek var bu çözermi sorunu?

Ariss

Kıdemli Üye
8 Mar 2016
4,583
114
uzay
Slyfer çok teşekkür ederim dostum,ama yapabileceğimden pek emin değilim bilgisayarda windowsu sıfırla diye bir seçenek var bu çözermi sorunu?

Rica ederim. Olur ama kalıntı kalmaması için "herşeyi sil" demelisin. Önemli verilerini yedeklemek için google drive gibi blut depolama hizmetlerini kullanabilirsin. Sıfırlayınca buradan indirirsin geri.

MemoBeyy

Katılımcı Üye
11 Tem 2019
368
8
83°50'50.2"S 128°40'26.2"E
Arkadaşlar çıldırmak üzereyim,kardeşime 2 hafta önce yeni bir laptop aldık herşey sorunsuzdu GTA IV istiyordu bende yüklemeye çalıştım eskiden oyun indirdiğim bir siteden indiricektim güvenilir geliyordu herneyse indi setup'u açmak için virüs programını devre dışı bırakmam gerekiyordu bıraktım ve çalıştırdım herşey sorunsuzdu tuvalete gidip geldiğimde,hiçbir uygulamayı açmamaya başladı ne googleyi ne microsoft edge'yi ne oyunları hiçbirşeyi verdiği hata bu exe dosyasını açmak için yeni bir uygulamaya ihtiyacınız var,bir çok videoya baktım forma baktım çözümü yok yapamıyorum bana bir uygulama indirmeyi tavsiye etmeyin tarayıcılar açılmıyor tüm virüsleride temizledim sorun hala devam etmekte,lütfen yardımcı olun.

aynısı bana da olmuştu windows 7 iken format attım bende

Anarcihst

Üye
23 Haz 2020
155
2
İtalya
Rica ederim. Olur ama kalıntı kalmaması için "herşeyi sil" demelisin. Önemli verilerini yedeklemek için google drive gibi blut depolama hizmetlerini kullanabilirsin. Sıfırlayınca buradan indirirsin geri.

Slyfer dostum çok iyi bir umutla sıfırladım,fakat olmadı yine jet gibi bulaştı virüs kendi kendine hiçbirşeyi açamıyorum nasıl format atacağım bilmiyorum şuan masaüstünden yazıyorum manuel olarak para vermeden nasıl format atabilirim lütfen yardım edin flashbelleğim var ama nasıl yapılır atılır hiç bilmiyorum.

Ariss

Kıdemli Üye
8 Mar 2016
4,583
114
uzay
Slyfer dostum çok iyi bir umutla sıfırladım,fakat olmadı yine jet gibi bulaştı virüs kendi kendine hiçbirşeyi açamıyorum nasıl format atacağım bilmiyorum şuan masaüstünden yazıyorum manuel olarak para vermeden nasıl format atabilirim lütfen yardım edin flashbelleğim var ama nasıl yapılır atılır hiç bilmiyorum.

Anarcihst
Anlıyorum derin bulaşmış.Dostum merak etme bizde çare tükenmez. Şimdi sana linki verdiğim programı indir nortonun çok sağlam virüs silme aracı sadece exe olduğu için kurulum içermiyor. Bununla tarama yap. Zaten ilk sistemi yeniden başlatacak sonra tarama yapacaktır en son bulduğu zararlı yazılımları silebilirsin kolaylıkla

Program https://support.norton.com/sp/static/external/tools/npe.html

Sonucu bildir lütfen bana

Anarcihst

Üye
23 Haz 2020
155
2
İtalya
Anarcihst
Anlıyorum derin bulaşmış.Dostum merak etme bizde çare tükenmez. Şimdi sana linki verdiğim programı indir nortonun çok sağlam virüs silme aracı sadece exe olduğu için kurulum içermiyor. Bununla tarama yap. Zaten ilk sistemi yeniden başlatacak sonra tarama yapacaktır en son bulduğu zararlı yazılımları silebilirsin kolaylıkla

Slyfet hocam dediğim gibi açmadı virüs programını,exe olan hiçbirşeyi açmıyor umutsuz vaka sanırsam.

Ariss

Kıdemli Üye
8 Mar 2016
4,583
114
uzay
Slyfet hocam dediğim gibi açmadı virüs programını,exe olan hiçbirşeyi açmıyor umutsuz vaka sanırsam.

Tekrar merhaba, vermiş olduğun bilgilerden yola çıkarak seni sinir eden virüsü tespit ettim. Şuan bilgisayarında "win32 parite.B" virüsü var dostum çok çok eski bir virüs hatta zamanında format attıran virüs olarakta bilniyor.

Şimdi yapan gerekenleri söylüyorum lütfen yap.

Hangi işletim sistemini kullanıyorsan örneğin win 7.. 10vs "güvenli modda" nasıl çalıştırılır internetten bak

Bilgisayarı güvenki modda +internet ile başlattığın zaman virüs duracaktır.

Bu sırada şu programı indir
çalıştır

https://www.malwarebytes.com/

Son düzenleme:

Anarcihst

Üye
23 Haz 2020
155
2
İtalya
Anarcihst

Slyfer Dostum yardımların için çok teşekkür ederim saatler sonucu Vepers ile beraber formatsız temiz bir şekilde kurtulduk virüsten herşeyi düzelttik sizede çok teşekkür ederim yardımlarınız için müteşekkürüm.

Vepers

Kıdemli Üye
26 Ara 2015
2,297
30
21
İstanbul
Slyfer dün sabaha kadar karşı bir çok işlem yaptık açıkcası sorun neydi onu bile unuttum,
Kayit defteri bozulmustu regedit dosyasi ile düzelttik
Virüs'ün ismini ögrendik dediginiz gibi dosyanın uzantısını bozuyordu
Avg antivirüs programinin sirf bu virüs için yazılmış olan aracini kurduk birkaç windows kullanıcı hesabı ayarı yaptık.

Ariss

Kıdemli Üye
8 Mar 2016
4,583
114
uzay
Slyfer dün sabaha kadar karşı bir çok işlem yaptık açıkcası sorun neydi onu bile unuttum,
Kayit defteri bozulmustu regedit dosyasi ile düzelttik
Virüs'ün ismini ögrendik dediginiz gibi dosyanın uzantısını bozuyordu
Avg antivirüs programinin sirf bu virüs için yazılmış olan aracini kurduk birkaç windows kullanıcı hesabı ayarı yaptık.

Geri dönütün için teşekkürler bende Manuel sildirme yaptın sandım. Temiz reg dosyası ile değiştirmekte mantıklı

Bu arada başka insanlar için silinmesi gereken reg yerleri

Kod:
HKEY_LOCAL_MACHINESystemCurrentControlSetServicesWpm
HKEY_CURRENT_USERSoftwareMicrosoftInternet ExplorerMain “Default_Page_URL”
HKEY_LOCAL_Machine\Software\ClassesWin32.Parite.B
HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Run “.exe”
HKCU\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Internet Settings\random
HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\run\random
HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Internet Settings “CertificateRevocation” = ’0

Bahsi geçen avg kaldırıcı

Araç :https://www.avg.com/tr-tr/remove-win32-virut

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.