Bu işletim sistemi ne ?

Ariss

Kıdemli Üye
8 Mar 2016
4,583
114
uzay
Merhaba Onlysyk,

Alıntıdaki resim Mr.Robot dizisine aittir. Bu işletim sisteminin adı "Slackware"dir. Slackware, 1993 yılında oluşturulan ve tasarım kararlılığı ve sadeliği ve en “Unix benzeri” Linux dağıtımı olmayı amaçlayan bir Linux dağıtımıdır. Başlangıçta Softlanding Linux Sistemine dayanan Slackware, diğer birçok Linux dağıtımının, özellikle de SUSE Linux dağıtımlarının ilk sürümlerinin temelini oluşturuyor ve hala sürdürülen en eski dağıtım özelliğin taşıyor.

Daha fazla bilgi için burayı okuyabilirsin: https://www.turkhackteam.org/bilgisayar-guvenligi/1136156-eski-linux-dagitimi-slackware.html

iyi forumlar

Onlysyk

Üye
14 Tem 2020
105
0
Merhaba Onlysyk,

Alıntıdaki resim Mr.Robot dizisine aittir. Bu işletim sisteminin adı "Slackware"dir. Slackware, 1993 yılında oluşturulan ve tasarım kararlılığı ve sadeliği ve en “Unix benzeri” Linux dağıtımı olmayı amaçlayan bir Linux dağıtımıdır. Başlangıçta Softlanding Linux Sistemine dayanan Slackware, diğer birçok Linux dağıtımının, özellikle de SUSE Linux dağıtımlarının ilk sürümlerinin temelini oluşturuyor ve hala sürdürülen en eski dağıtım özelliğin taşıyor.

Daha fazla bilgi için burayı okuyabilirsin: https://www.turkhackteam.org/bilgisayar-guvenligi/1136156-eski-linux-dagitimi-slackware.html

iyi forumlar

Tmm da Slackwarenin hangi sürümü boyle ? Aynı böylemi yoksa bu İşletim sistemi temasını mı değiştirmişler ?

Bu linux işletim sitemi ve mr robot dizisinde kullanılan bir tema galiba
şu konuya da bakın konulink

Bu değil, ben en üstte verdiğim fotoğraftaki Sistemi diyorum.

Moderatör tarafında düzenlendi:

Onlysyk

Üye
14 Tem 2020
105
0
reis baktığın için sağolda ben internette baktım da öyle bir temya yok yada ona benzeyen yok sen hangi kaynaktan bulduysan bi linkini falan versene

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.