Bu Kasaya Bu Bileşenler Sığar Mı?

ExTensible

Katılımcı Üye
5 Haz 2016
585
0
22
Linux
sıgmaya sıgar da kablolar filanda var çok dar bi alan kalıcak bence biraz daha geniş bi kasa tercih et
Kasayı tercih etmiyorum.Var olan kasam bu olduğu için mecburum dostum.Kesin sığar dimi sığacağını nereden anladınız?GTX 1060 çok büyük bir ekran kartı ayrıca anakart bile sığar mı tam bilmiyorum.Son kez cevaplarsanız minnettar kalırım.

@candalgc

cuk diye girer sıkıntı olmaz ;D
Hocam peki emin misiniz?Nereden anladığınızı da yazarsanız sevinirim gtx 1060 çok büyük.Ayrıca kasa özelliklerinde atx mi micriatx mi olduğu yazmıyor.Siz nereden anladınız yazarsanız çok sevinirim.

esb gamer

Moderatör tarafında düzenlendi:

VITALLION

Özel Üye
12 Nis 2013
10,988
30
26
Hocam peki bu gtx 1060 6gb'a fx 8350 koysam aşırı darboğaz yaşar mıyım? SolidStar

Yaşarsın. Taktığın kart GTX 1060. GTX 750 veya 760 değil. Yeni bir mimari ve işlemcinin onu besleyebilmesi için güçlü bir yapıda olması lazım. AM3+ soketinde onu adam akıllı besleyecek tek işlemci FX9XXX serisi herhangi bir işlemcidir. Ki o da kısa vadede iş görür. Şu saatten sonra çıkacak oyunlar için FX serisi hiçbir işlemci doğru dürüst iş görmez. Ryzen veya muadili bir Intel'e geçmeni öneririm.

ExTensible

Katılımcı Üye
5 Haz 2016
585
0
22
Linux
Yaşarsın. Taktığın kart GTX 1060. GTX 750 veya 760 değil. Yeni bir mimari ve işlemcinin onu besleyebilmesi için güçlü bir yapıda olması lazım. AM3+ soketinde onu adam akıllı besleyecek tek işlemci FX9XXX serisi herhangi bir işlemcidir. Ki o da kısa vadede iş görür. Şu saatten sonra çıkacak oyunlar için FX serisi hiçbir işlemci doğru dürüst iş görmez. Ryzen veya muadili bir Intel'e geçmeni öneririm.

Biliyorum,biliyorum.Ama anakartı am4 alırsam rami de değiştirmem gerek bu da yine maaliyetin artması demek.Yoksa bende isterim ryzen kullanmayı hocam ama eldeki şartlar... SolidStar

VITALLION

Özel Üye
12 Nis 2013
10,988
30
26
Biliyorum,biliyorum.Ama anakartı am4 alırsam rami de değiştirmem gerek bu da yine maaliyetin artması demek.Yoksa bende isterim ryzen kullanmayı hocam ama eldeki şartlar... SolidStar

GTX 1060 alma o halde. 2 bin TL'lik kart kullanıp yanında 300-400 liralık işlemci ile onu beslemeye çalışmak saçmalık olur. Gidip 1050Ti alabilirsin. Uygun fiyatlı modellerine göz gezdir derim. Bütçe sorunu olmasa MSI GAMING X modelinden başkasına bakmanı kesinlikle önermem fakat belirli bütçe kapsamında ilerlediğimiz için MSI Aero ITX veya MSI ARMOR modellerini alabilirsin. Aralarında frekans olarak GAMING X ile ciddi farklar mevcut. Aynı zamanda soğutma olarak da çok ciddi farklar mevcut fakat bütçe dostu kartlardır.

AERO ITX modeli tek fanlı model yanlış hatırlamıyorsam. Üstündeki fan altı PFC Soğutma bloğu çok iyi bir iş çıkarmasa da stok tasarımın bir tık üstünde diyebiliriz. Fakat AERO ITX ile 75-80 dereceleri görme riskini göze al.

ARMOR modeli ise AERO ITX modelinin çift fanlısı olarak düşünülebilir. Radyatörü iki kat daha geniş ve kalınlık olarak da daha kalın. Bu da soğutmanın daha iyi olması anlamına geliyor ki fiyata da yansır. Fakat ARMOR modelinde çok yüksek dehşet vahşet bir soğutma bekleme bunlar referans tasarımın açıklarını kapatmak için yapılan ara modeller.

GAMING X modeline zaten değinmiyorum, referans tasarımı geçtim kartın limitlerini zorlayan bir tasarım. Frekans olarak diğerlerinden çok daha üstün aynı zamanda soğutma olarak da TwinFrozr fan yapraklarını kullanıyor ki bu net 5-10 Derece fark demek.

Kısacası, 1060 alacaksan alma ve yukarıda belirttiklerimi göz önüne alarak bütçene uygun bir 1050Ti al. En azından işlemci ile darboğaz sorunu yaşatmazsın.

ExTensible

Katılımcı Üye
5 Haz 2016
585
0
22
Linux
GTX 1060 alma o halde. 2 bin TL'lik kart kullanıp yanında 300-400 liralık işlemci ile onu beslemeye çalışmak saçmalık olur. Gidip 1050Ti alabilirsin. Uygun fiyatlı modellerine göz gezdir derim. Bütçe sorunu olmasa MSI GAMING X modelinden başkasına bakmanı kesinlikle önermem fakat belirli bütçe kapsamında ilerlediğimiz için MSI Aero ITX veya MSI ARMOR modellerini alabilirsin. Aralarında frekans olarak GAMING X ile ciddi farklar mevcut. Aynı zamanda soğutma olarak da çok ciddi farklar mevcut fakat bütçe dostu kartlardır.

AERO ITX modeli tek fanlı model yanlış hatırlamıyorsam. Üstündeki fan altı PFC Soğutma bloğu çok iyi bir iş çıkarmasa da stok tasarımın bir tık üstünde diyebiliriz. Fakat AERO ITX ile 75-80 dereceleri görme riskini göze al.

ARMOR modeli ise AERO ITX modelinin çift fanlısı olarak düşünülebilir. Radyatörü iki kat daha geniş ve kalınlık olarak da daha kalın. Bu da soğutmanın daha iyi olması anlamına geliyor ki fiyata da yansır. Fakat ARMOR modelinde çok yüksek dehşet vahşet bir soğutma bekleme bunlar referans tasarımın açıklarını kapatmak için yapılan ara modeller.

GAMING X modeline zaten değinmiyorum, referans tasarımı geçtim kartın limitlerini zorlayan bir tasarım. Frekans olarak diğerlerinden çok daha üstün aynı zamanda soğutma olarak da TwinFrozr fan yapraklarını kullanıyor ki bu net 5-10 Derece fark demek.

Kısacası, 1060 alacaksan alma ve yukarıda belirttiklerimi göz önüne alarak bütçene uygun bir 1050Ti al. En azından işlemci ile darboğaz sorunu yaşatmazsın.
Evet hocam bunun için alternatif olarak gtx 1060 3 gb veya gtx 1050ti modelini düşünmüştüm.Ama sonradan çıkacak oyunlarda gtx 1050ti ın yetersiz kalacağını düşünüyorum en azından 2-3 yıl sonra.O zaman 2.el ramlere bakayım ben mecbur napalım.2x4 kullanmayı düşünüyorum rami.Fikirleriniz?

SolidStar

Son düzenleme:

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.