Bu Python kitabı ile neler yapabilirim ?

AFYDTG

Katılımcı Üye
15 Ocak 2018
327
0
Gezegen dışı
Merhaba https://imageserver.kitapyurdu.com/select.php?imageid=8135398&isWatermarked=true
bu kitabı aldım. İçeriği işe yarar gibime geldi.
Sizce işime yarar mı? Çok öneri aldım bu kitap ile ilgili. Kitabın içindeki konu başlıkları:
1-Programlama ve Python ( Giriş )
2-Değişkenler İfadeler ve deyimler
3-İşlevler
4-Karşılaştırmalar ve While döngüsü
5-Listeler ve iterasyon
6-Cümleler string ve dosyalar
7-Tüpler ve sözlükler
8-Modüller
9-Sınıflar
10-Veritabanı
11-Web Programlamacılığı CGI
12-PYQT ye giriş ve daha PYQT hakında bir sürü alt konu baslıgı var sizce başlangıç olarak işimi görür mü ?

Ve bu yukarıdaki konular hakkında profesyonelleşirsem ortalama proje olarak ne çıkarabilirim ?

ivanwasilevic

Uzman üye
29 Eki 2018
1,014
11
Tahmin Et
Pythonun temelerinden başlayarak anlaşılır ve detaylıca python'u öğretiyor.Aynı kitap bende de vardı.Öğrenemek için harikadır.Ek olarak python ile kendi araçlarınızı kodlayabilirsiniz.

AFYDTG

Katılımcı Üye
15 Ocak 2018
327
0
Gezegen dışı
Pythonun temelerinden başlayarak anlaşılır ve detaylıca python'u öğretiyor.Aynı kitap bende de vardı.Öğrenemek için harikadır.Ek olarak python ile kendi araçlarınızı kodlayabilirsiniz.

Teşekkür ederim cevabınız için :) Ben de siz cevap verene kadar kitabın içeriğine baktım hatta belli bir yere kadar geldim. Anlatım çok akıcı. Birde eş zamanlı uyguladığımızdan çok etkili oluyor :)

Merhabalar ; tek bir kitap üzerinden profesyonelleşemezsin yani bu iş öğrenerek başka kaynaklara bakarak öğrenilir

Zaten tek bir kitap üzerinden hiçbir şeye profesyonelleşemeyiz :D Ben sadece başlangıç için iyi bir seçim mi dedim :) Cevabın için teşekkür ederim.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.